מרפסות פלדה בהוד השרון

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

מהם היתרונות של מרפסות פלדה על פני מרפסות בטון? האם ייתכן מצב בו לא ניתן לבצע תוספת של מרפסת בטון אבל מרפסת פלדה דווקא מתאפשרת? האם מרפסות פלדה יכולות לשמש גם במודל של מרפסת תלויה? מי מבצע פרויקטים של הוספת מרפסות פלדה בהוד השרון? רבים מתקשים לחשוב על הקונספט של מרפסת פלדה, פשוט מכיוון שבתפיסה שלנו מרפסת אמורה להתבסס על מראה של אבן. העניין הוא שבישראל ישנן אינספור מרפסת פלדה והן נראות לגמרי כמו מרפסת אבן/ בטון. את כל התשובות על איך עושים את זה ועל כל יתר השאלות, מספקים לכם בשורות הבאות, המומחים של קבוצת עידן המתמחה בבנייה, הוספה, תיקון, שיפוץ ואיטום מרפסות.

האם ניתן לבנות מרפסת פלדה ולהעניק לה מראה של מרפסת אבן/ בטון?

בכדי לענות על שאלה זו יש להסביר תחילה את רכיבי המבנה של כל מרפסת. מרפסת בנויה למעשה משני מרכיבי מפתח – שלד ומעטפת. מה שאנחנו רואים כלפי חוץ כאשר אנו עומדים במרפסת או מביטים בה מבחוץ הוא המעטפת. שלד המרפסת מוסתר למעשה בתוך המעטפת והוא שמספק לה את התצורה ואת החוזק המבני שלה. כאשר מדברים על מרפסות פלדה מדברים למעשה על מרפסות שהשלד שלהן עשוי פלדה כתחליף לשלד בטון. מבחינת המעטפת אין כל מגבלה וגם למרפסת פלדה ניתן להעניק מעטפת אבן מבלי להותיר כל זכר לשלד הפלדה כלפי חוץ.

למעשה, מרפסות רבות שאותן אתם רואים ברחבי ישראל הן מרפסות פלדה, קרי מרפסות שהשלד שלהן עשוי פלדה, אך הגימור החיצוני שלהן זהה לזה של מרפסות בטון כך שמבחינה אסתטית חיצונית אין כל משמעות לשאלה האם מדובר במרפסת פלדה או במרפסת בטון.

מהם היתרונות של מרפסות פלדה על פני מרפסות בטון?

אחד היתרונות החשובים ביותר של מרפסות פלדה הוא משקל הפלדה ביחס למשקל הבטון. מרפסות בטון נחשבות לכבדות הרבה יותר ממרפסות פלדה, מה שיוצר מגבלות שונות בתכנון המרפסת, בעיקר כאשר מדובר על מרפסת תלויה. כך למשל, אם אתם מעוניינים להוסיף מרפסת תלויה בביתכם, הבחירה בין פלדה לבטון יכולה להכריע את גודל המרפסת שלכם. עם מרפסת פלדה תוכלו לבנות מרפסת גדולה יותר בעוד שבחירה בבטון תגביל אתכם למרפסת קטנה יותר בשל המשקל הרב של הבטון. דברים אלה רלוונטיים במיוחד כאשר מדובר על מרפסות פלדה בהוד השרון, בה ישנם מבנים מיושנים שלא יוכלו לשאת בעומס שיוצרת מרפסת בטון. בבניינים אלה ייתכן שמרפסת פלדה תהיה האופציה האפשרית היחידה. יתרון נוסף הוא יתרון החוזק המבני. בטון הוא חומר חזק מאוד אך גם שביר מאוד. בכדי לחזק את הבטון משלבים בתוך היציקה שלו מוטות פלדה לזיון הבטון. עכשיו תחשבו על מרפסת שכל כולה עשויה מאותה פלדה שבמרפסת בטון משמשת רק כחיזוק.

מרפסות פלדה בהוד השרון

יתרונות נוספים של מרפסות פלדה ניכרים גם בהיבט של תהליך הבנייה של המרפסת. בעוד שמרפסת בטון נבנית כל כולה באתר הלקוח וכרוכה בעבודות בנייה מורכבות, מלכלכות ומרעישות שאורכות זמן רב, מרפסת פלדה מיוצרת כל כולה במפעל ייצור הרחק מבית הלקוח. כל שנותר הוא להתקין את מרפסת הפלדה באתר הלקוח בתהליך מהיר, נקי ופשוט, ולהשלים את העבודות על מעטפת המרפסת. חשוב להדגיש שאין בכך בכדי להפחית באיכותן או בחוזקן המבני של מרפסות בטון. מרפסת בטון היא מרפסת חזקה מאוד שעליה ניתן לשלב מגוון רחב יותר של חיפויים ויכולה לספק מענה מצוין לכל מי שמעוניין להוסיף מרפסת. יחד עם זאת, חשוב להכיר את היתרונות של האפשרות להוספת מרפסות פלדה בהוד השרון ולשקול את הדברים בצורה מאוזנת ויסודית.

האם מרפסת פלדה מתאימה למודל של מרפסת תלויה?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן ולא רק זאת, הרי שלרוב מרפסת פלדה תתאים למודל מרפסת תלויה הרבה יותר ממרפסת בטון. כפי שהסברנו קודם לכן, מרפסת פלדה מציעה חוזק מבני רב יותר ממרפסת בטון תוך שמירה על משקל כולל נמוך יותר. מרפסת תלויה היא מרפסת שאינה נסמכת על גבי עמודים ולכן למשקלה יש משמעות רבה בקביעת גמישות העיצוב שלה, הגודל שלה ולעיתים בכלל היכולת לבנות אותה. במרבית המקרים, כאשר בונים טור מרפסות עמודים הנסמכות זו על גבי זו, נעשה שימוש דווקא במרפסות בטון, בעוד שמרפסות פלדה מיושמות יותר בפרויקטים של הוספת מרפסת תלויה. יחד עם זאת, חשוב להדגיש שהן מרפסות פלדה והן מרפסות בטון יכולות לשמש בשני המודלים של מרפסת תלויה או מרפסת עמודים.

מי מבצע פרויקטים של הוספת מרפסות פלדה בהוד השרון?

עוד לפני שנדבר על גורמים מקצועיים שיכולים לקחת על עצמם פרויקט של הוספת מרפסות פלדה בהוד השרון, נציין כי מרפסות הוא תחום מאוד ייחודי בענף הבניין, תחום שמחייב רמת התמחות גבוהה בכל עבודה המבוצעת בהקשר של מרפסות: בנייה, הוספה, תיקון, שיפוץ, חיפוי, איטום, סגירה ועוד. הסיבה לכך היא שבסופו של דבר, מרפסת הוא גוף הנדסי שנמצא מחוץ למעטפת החוץ של המבנה ולעובדה הפשוטה הזאת יש השלכות בהיבט הבטיחותי, בסטנדרטים ובעקרונות ההנדסיים המיושמים ואפילו בסוג הריצוף, החיפוי והאיטום שצריכים לעמוד בסטנדרטים של מבני חוץ החשופים לפגעי מזג האוויר ושחיקת הזמן.

על כן, בכל פרויקט של הוספת מרפסות פלדה בהוד השרון או בכל פרויקט מרפסות אחר, חשוב מאוד שהגורם המקצועי המבצע יהיה בעל התמחות ספציפית בתחום המרפסות. קבוצת עידן היא קבוצה המבצעת מגוון רחב של עבודות חוץ במבנים פרטיים ומשותפים לרבות צביעת קירות חיצוניים, שיפוץ מעטפת חוץ, שיפוץ חזית בניין, שיקום מבנים וכן בניית והוספת מרפסות שמש. לחברה התמחות גבוהה מאוד בעבודה עם מרפסות פלדה, החל משלב הבדיקה ההנדסית, דרך שלב התכנון האדריכלי והוצאת היתרי הבנייה וכל בשלב הביצוע הכולל את ייצור שלד הפלדה, הכנת קונסטרוקציית הפלדה התלויה, הרכבה וכמובן השלמת מעטפת וגמר.

הוספת מרפסות לבניין שלם מול הוספת מרפסת לדירה בודדת

אם אתם מעוניינים להתחדש במרפסת חדשה בבית שלכם, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: לגייס את כלל הדיירים ולהזניק פרויקט של הוספת מרפסות לכל דירות הבניין, או להוסיף מרפסת רק לדירה שלכם. במידה ותבחרו באפשרות הראשונה, האתגר המרכזי שיעמוד בפניכם הוא גיוס כלל הדיירים והימנעות ממצב של דיירים סרבנים. במידה ותחלפו על פני המכשול הזה תוכלו ליהנות מהגמישות של בחירה בין מרפסת עמודים ובין מרפסת תלויה. במידה ותבחרו באפשרות השנייה ואתם גרים בקומה שנייה ומעלה, האפשרות היחידה שעומדת לרשותכם היא האפשרות של הוספת מרפסת תלויה, שאינה זקוקה לתמיכה מכיוון הקרקע.

בכל מקרה, בכל אחת מן האפשרויות הללו, יש לכם את האפשרות לבחור באופציה של מרפסת פלדה ובמקרה של מרפסת תלויה זוהי גם האופציה העדיפה עבורכם בכל מובן אפשרי. מומחי המרפסות של קבוצת עידן, שכבר ביצוע כמה וכמה פרויקטים של הוספת מרפסות פלדה בהוד השרון, עומדים לרשותכם כבר החל מהרגע הראשון בו החלטתם לצאת לפרויקט ויעניקו לכם את כל הייעוץ המקצועי הנדרש על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה לכם ולעשות את זה ממקום של ידע ובטחון.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30