מקדחות בהיסטוריה  – איך הכל התחיל…

 

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

 

מקדחות הן כלי שימושי ויעיל במספר תעשיות בנייה ושיפוצים כמו גם במשימות ביתיות של עשה זאת בעצמך. ההיסטוריה של המקדחות והתפתחותן מהצורה המוקדמת שלהן ועד היום היא מעניינת וחדשנית כאחד.

 

למה שימשו המקדחות הידניות בעבר

 

מקדחות ידניות היו קיימות משחר ההיסטוריה, כשהמוקדמת שבהן היא מקדחת הקשת שהומצאה בערך באותו הזמן שהומצאה קשת הציד בתרבות המוקדמת של האדם. מקדחת הקשת ממחישה את השימושיות של קידוחים ככלי עזר, כאשר השימוש הראשוני במקדחת הקשת היה לצורך הקמת אש על ידי יצירת חיכוך בלוח עץ. לאחר מכן, שימשה מקדחת הקשת גם ליצירות אומנות מורכבות ולקידוח ושיוף חרוזים.  

בעקבות מקדחות הקשת, נוצרו מקדחות המשאבה אשר עשו שימוש בדיסקיות עץ כמשקולות ובידית ששימשה להפעלת המשאבה. כל פעולה של המשאבה מתחה את הכבלים שנכרכו סביב מוט המקדחה וכך נקדחו החורים. מקדחות אלו היו בשימוש עד המאה ה-19 והיוו המצאה שימושית במיוחד בתקופה ההיא.

 

איך הומצאה המקדחה החשמלית

 

ארתור ג'יימס ארנו היה ממציא אוסטרלי שנולד בסקוטלנד ב 1865 והוא מוכר כיום בעיקר בשל המצאת המקדחה החשמלית. למרות שהמקדחה החשמלית המקורית לא היתה דומה למקדחה החשמלית שאנחנו רגילים אליה היום, בזמן ההוא היא נחשבה למכשיר חשמלי מהשורה הראשונה, עדכני וחדשני, שהפך את ארנו למפורסם.

המקדחה המקורית היתה ענקית, לא ניתן היה לנייד אותה והיא עוצבה לצורך קידוח בסלעים. לכן, היא היתה מאוד שימושית לפרויקטים של כרייה, אבל לא לפרוייקטים של עשה זאת בעצמך, כגון התקנת מדפים, כפי שאנחנו עושים זאת כיום.  אבל, גם עם המגבלה הזו, ההמצאה נחשבה יותר מתקדמת מכל מכשיר אחר באותם זמנים. עד כדי כך, שאחריה הומצאו מכשירים חשמליים נוספים שהפכו את השימוש במכשירי חשמל לנפוץ בכל העולם.

 

אילו מקדחות קיימות כיום

 

בעוד שחלק מהמקדחות עדיין מופעל באופן ידני, רובן – ובוודאי אלה שמשמשות בפרוייקטים שדורשים ציוד כבד כמו באתרי בנייה – המנוהלים על ידי קבלן בניה מופעלות באמצעות חשמל או לחץ אוויר, לדוגמא, מקדחת האוויר. מספר קטן של מקדחות, כמו המקדחות הספירליות של יהלומי ניסור בטון, מונעות באמצעות מנוע דחיסה פנימי.  

סוג המקדחה שבה משתמשים בתעשיית הבניין, או במשימות ביתיות, תלוי בסוג העבודה הנדרשת ובסוג החומר שבו אתם קודחים. קידוח בחומרים קשים נעשה לרוב באמצעות פטישון או קידוח יהלום, בעוד שליצירת חורים בקרקע כדי להגיע למי תהום או לנפט, נעשה שימוש באסדת קידוח. עבור קידוח ברגים ומחברים למיניהם, לדוגמא, נעשה שימוש בסוגים שונים של מקדחות ידניות.

 

בחברת יהלומי ניסור בטון אפשר למצוא את כל סוגי המקדחות באיכות הגבוהה ביותר, עבור כל סוג של קידוח או ניסור בטון, בפרוייקטים קטנים או גדולים. צוות האנשים המקצועי והמומחה שלנו מבצע את העבודה בצורה נקייה ומדוייקת ועל הצד הטוב ביותר.

 

פיקוח בניה – קודם כל בשביל הבקרה התקציבית

 

More to explorer

שיפוץ מעטפת

פעמים רבות אנחנו מרגישים צורך עז לשפץ את הבניין, אבל לאו דווקא בכיוון של לובי הבניין או חדר המדרגות, ולא דווקא בכיוון

צביעת בניינים

צביעת בניינים היא פעולה שניתן להזמין כפעולה העומדת בפני עצמה או כהמשך לפרויקט שיקום מבנים. התהליך של צביעת בניין יכול להיות תהליך

מדריך שיפוץ בניינים ישנים

שיפוץ בניינים ישנים יכול להפוך מהר מאוד לפרויקט שיקום מבנים אם במהלך השיפוץ מתגלים ליקויים שיכולים להעמיד את יציבות המבנה ואת חוזקו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1-700-70-90-30