מה תפקידה של חברת אחזקות בעת תמ"א לבניין

 

רעידת אדמה חזקה מתרחשת בישראל כל 100 שנה בקירוב. רעידה בעוצמה של 6.5 או 7 בסולם ריכטר עלולה למוטט בניינים ישנים ולגבות חיי אדם. למרבה הצער, בישראל קיימים מבנים רבים אשר אינם עומדים בתקן לרעידת אדמה, עלולים להיהרס. על כן, מדינת ישראל יצאה בתכנית לחיזוק מבנים הנקראת תמ"א 38. במסגרת התכנית הזו יש צורך לחזק את המבנים ולעתים אף להרוס אותם כליל.

אז איך חברה לאחזקת מבנים נכנסת לתמונה?

בניין המגורים שבו אתם גרים עובר רבות במסגרת תכנית תמ"א 38 – לעתים יש צורך להוסיף מעלית או יחידת דיור, ובמקרים אחרים לבצע שיפוץ חזיתי של הבית או להוסיף חניות. במהלך הבנייה או במהלכה נוצר לכלוך רב מסביב ויש צורך להיפטר ממנו. לא אחת מדובר בערימות גדולות של טיט, אבק ועפר שמשאירים אחריהם השיפוצניקים ועובדי הבניין. חברת אחזקת מבנים דואגת להיפטר מהלכלוך ולהזמין אנשי מקצוע כמו אינסטלטורים וחשמלאים במקרים שבהם יש צורך לבצע תיקונים.

חברת אחזקת מבנים – כל היתרונות

בין אם הבית שלכם עומד בפני תמ"א 38 ובין אם לא, כדאי לשקול לפנות לחברה לאחזקת מבנים. אלה כמה יתרונות שתוכלו להפיק ממנה:

  • החברה שחוסכת זמן וכסף – כשיש חברה לאחזקת מבנים המטפלת בתחזוקת הבית, אינכם צריכים לאסוף כסף מהשכנים או להזמין אנשי מקצוע שונים. אנשי הקשר היחידים שלכם הם העובדים מחברת האחזקה, והם יעשו הכול כדי שהבניין שלכם ייראה במיטבו.
  • מטפלת בכל הבעיות – כשיש חברת אחזקה האחראית על הבניין, היא יכולה לאתר בעיות בקלות ובמהירות. כך שבין אם יש לכם פיצוץ בצנרת ובין אם ארון החשמל שלכם נשרף, צוות חברת אחזקת מבנים יזעיק את אנשי המקצוע הרלוונטיים כדי לטפל בבעיה.
  • אתם לא צריכים לאסוף את הכסף – חברת אחזקות דואגת לאסוף את הכספים מהשכנים עבור ביצוע טיפולים שונים ותחזוקה שוטפת של הבניין. במקרה שבו השכנים מסרבים לשלם, החברה דואגת להפעיל נגדם הליכים משפטיים.
  • שירותי ניקיון – כדי שהבניין יתפקד כראוי, יש צורך לשמור על הניקיון שלו. בחברת האחזקות קיימים שירותי ניקיון מיוחדים והצוות אחראי על שטיפת חדר המדרגות וניקוי חלונות הבניין.
  • שירותי גינון – במרבית הבניינים מצויות היום גינות לתפארת המאפשרות לדיירי הבניין ליהנות מהן בשעות הפנאי. אבל הגינות זקוקות לתחזוקה מתמדת: גיזום, כיסוח דשא וכדומה. חברת אחזקה מקצועית רתומה תמיד לעבודה זו.

איך בוחרים חברת אחזקה

אם גם אתם רוצים ליהנות משירותיה של חברת אחזקה מקצועית, חשוב לבחור בחברה מנוסה הפועלת בתחומה במשך כמה שנים טובות. צוות מנוסה יודע לפתור בעיות במהירות כאשר הן צצות על פני השטח. כמו כן, כדאי לאסוף המלצות על חברת האחזקה בקרב לקוחותיה. ולבסוף, תוכלו לבחון את החברה ואת ההתנהלות שלה בשטח – האם החברה מספקת שירות לקוחות פעיל? האם היא נותנת מענה לכל תקלה?

המאמר מטעם אתר טופ אחזקות – המספקים שירותי אחזקת מבנים למעלה מעשור

 

 

 

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד