מה-צריך-לקחת-בחשבון-כששמים-גריל-במרפסת

 

אין כמו מרפסת עם מנגל, ועל כן אין זה במקרה שלא מעט סרטים אמריקאים מציגים את הסיטואציה כ"פולחן ברביקיו" – כאירוע חברתי שאין שני לו, כאירוע שמעניק חותמת שאותה משפחה אכן מתנהלת כראוי, הן במעגל המשפחתי והן במעגל החברתי. עם זאת, גם אם נמצאים כאן בארץ ולא בארה"ב וגם אם אין דונם של דשא מוריק לצד בית פרטי, אלא פשוט מרפסת קטנה שמבקשים לנצל כהלכה, הרי שעדיין אפשרי לקחת את החוויה הכי רחוק שניתן, וכאן נסייע להבין כיצד.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

הגודל כן קובע!

מבחינת המיקום שהמנגל תופס, אין זה באמת משנה אם תרכשו מנגל גדול או קטן, וזאת כי הפער בגודל משמעותי מבחינת כמות הבשר שתוכלו להכין באותה נגלה, אך לא מבחינת המרחב. כמו כן, אם מדובר במרפסת מאוד קטנה, הרי שמוטב להעדיף גרילים – אם כי כך יתאפשר לקרב אותו לקיר (כאשר לא יהיה בו צורך) ואם כי תבקשו להעביר אותו למרפסת של חברים, שבה כן יש מקום אך לא מנגל.

חצי מטר מכל צד

מתלבטים היכן להניח את המנגל? להלן כמה דגשים שדורשים התייחסות:

  • את המנגל אין לקרב לקיר בתוך המרפסת התלויה, כי חבל שתבקשו לפתוח את המכסה ואז תגלו שאין לו מקום לנוע.
  • את המנגל אין להצמיד לחלון המרכזי של הבית, כי אז לא תוכלו להשאירו פתוח בעת השימוש.
  • סביב המנגל צריך מרחב תמרון, בערך כשני מטר מלפנים וכחצי מטר מכל צד.
  • אם מדובר במנגל שעובד על גז, קחו בחשבון שיש לחבר לו בלון גז באופן הבא: הבלון צריך להיות מרוחק לפחות כמטר מהגריל ולא יותר משלוש מטר (אין להאריך את צינור הגז).

אורחים רבותי אורחים

כאשר מציבים מנגל במרפסת, אל תתפלאו אם פתאום השכנים יגלו בכם עניין ויותר חברים יקפצו בחופשים, וזאת כי מנגלים במרפסת מהווים הבטחה טעימה במיוחד, ועל כן עם ההנאה הגדולה מגיעה המחויבות: לשתף ולהזמין. פחות בונים על לארח? לפחות אל תוציאו לאחרים את העיניים – תכסו את המנגל, או אפילו תבנו לצדו קיר חיפוי ייעודי, ואם כבר קיר, אז גם תוסיפו מדף, שיהיה היכן להניח קרוב את הבירה הקרה.

מנופפים בשמש ובגשם

לצד העובדה שגריל איכותי יודע לעמוד בחוץ בכול מזג אוויר, גם חשוב לדעת שאין זה משנה אם עתה חורף או קיץ, אם כי פה כבר נדרשת מעט השקעה במרפסת עצמה, כאשר פתרון כגון פרגולה נשלטת (פרגולה שמציעה תריסים חשמליים, או שנעה על ציר) הנו מושלם, וזאת כי פרגולה עשויה להגן הן מפני הגשם והן מפני שמש ישירה.  

אפקט הפרפר אצלכם במרפסת

אל תתפלאו אם אט אט המרפסת הסתמית שלכם תהפוך להוות מוקד משיכה, וזאת כי לא פעם אנשים מגלים שלאחר שהם מוסיפים מנגל בגינה, פתאום הם גם מחליטים לרכוש פינת ישיבה, להשקיע בהתקנת ארון קטן בסמוך למנגל (עבור אחסון של כמה כלי מטבח), להוסיף שמשייה, לטפח את הגינה וכדומה. מדוע? כי הם גילו עד כמה המרפסת שימושית ועד כמה כיף לארח בחוץ ולאכול ישר מהאש. מה נותר? לבחון אלו מנגלים קיימים ומה נכון עבורכם.

More to explorer

שיפוץ מעטפת

פעמים רבות אנחנו מרגישים צורך עז לשפץ את הבניין, אבל לאו דווקא בכיוון של לובי הבניין או חדר המדרגות, ולא דווקא בכיוון

צביעת בניינים

צביעת בניינים היא פעולה שניתן להזמין כפעולה העומדת בפני עצמה או כהמשך לפרויקט שיקום מבנים. התהליך של צביעת בניין יכול להיות תהליך

מדריך שיפוץ בניינים ישנים

שיפוץ בניינים ישנים יכול להפוך מהר מאוד לפרויקט שיקום מבנים אם במהלך השיפוץ מתגלים ליקויים שיכולים להעמיד את יציבות המבנה ואת חוזקו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1-700-70-90-30