מדריך הוספת מעלית לבניין

קבוצת עידן מתמחה בהוספת מעליות לבניינים קיימים , הוספת מעליות לבתים משותפים, הוספת מעליות לבתים פרטיים ומוסדות ציבוריים פנו אלינו לייעוץ ראשוני וליווי מלא לכל אורך תהליך הוספת המעלית לבניין שלכם.

מדריך הוספת מעלית בבניין

כאשר אנחנו חושבים על בניין מגורים בישראל אנחנו ישר חושבים על בניין חדש אשר נבנה בשלוש השנים האחרונות ואשר מצויד בטכנולוגיה המתקדמת ביותר שיש. אך האמת היא שונה לחלוטין ובישראל ישנם עשרות אלפי בניינים אשר נבנו בשנות החמישים, השישים והשבעים ואשר המגורים בהם הם סיוט לא קטן ולו בגלל העובדה כי אין בהם מעלית. כך הנושא של הוספת מעלית בבניין הוא משמועתי ביותר למאות אלפי אנשים ויש להקדיש לו מאמר שלם הנוגע בדיוק בסוגיה זו ומסביר כיצד לבצע הוספת מעלית בבניין.

להלן מדריך נוסף להוספת מעליות 

מעלית בויקיפדיה

הוספת מעלית בבניין – חשיבות התכנית של הוספת המעלית

הוספת מעלית בבניין היא עניין קריטי לאנשים רבים. תארו לכם כי אתם גרים בקומה חמישית ואתם חוזרים מהסופר איך אין מעלית שאתם יכולים לעשות בה שימוש ותבינו מדוע הוספת מעלית בבניין היא כל כך חשובה וקריטית. על רקע זה יש לציין כי בכדי להבטיח כי ההוספה תתבצע על הצד הטוב ביותר אתם צריכים להבטיח כי תהיה לה תכנית ברורה האומרת כיצד לבצע את ההוספה. עליכם להבין כי ככל שהתכנית תהיה יותר טובה כך הביצוע יהיה יותר טוב וכך גם אתם תחסכו כסף רב יותר. על כן המפתח להוספת מעלית לבניין קיים נעוץ בתכנית שעל פיה על הקבלן לעבוד ואת זאת חשוב מאוד שתזכרו.

בחרו אדריכל המתמחה בנושא של הוספת מעלית בבניין

אז כיצד נבטיח כי תהיה תכנית טובה בשביל הוספת מעלית בבניין? מה אנחנו צריכים לעשות בכדי לוודא זאת? ללא ספק אחד הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לתת עליהם את הדעת הוא לבחור אדריכל אשר יש לו ניסיון רב בתחום של הוספת מעלית לבניין. כך תבטיחו כי ההוספה תתבצע על הצד הטוב ביותר ותשרת אתכם בצורה מושלמת. לכן כאשר אתם ניגשים אל בחירת האדריכל בקשו לראות עבודות קודמות שלו ותכנונים שהוא ביצע בעבר וכך תבטיחו כי ההוספה תתבצע על הצד הטוב ביותר ותשרת אתכם בצורה מושלמת ללא טעויות, פגמים או ליקויים ואתם תוכלו ליהנות ממעלית מושלמת.

הוספת מעלית לבניין – החלק הביצועי לא פחות חשוב

עד עתה דיברנו על הנושא של הוספת מעלית לבניין בהקשר של התכנית האדריכלית ואין ספק כי זהו דבר חשוב ביותר שאנו צריכים לתת עליו את הדעת. אך לצד זאת אנחנו חייבים לציין שאם אתם רוצים להבטיח כי המעלית תהיה הטובה ביותר אתם צריכים לבחור גם קבלן איכותי שיבצע את התכנית על הצד הטוב ביותר. לשם ההמחשה נאמר לכם כי אם תבחרו קבלן גרוע זה לא משנה כלל כמה התכנית של האדריכל טובה מכיוון שהקבלן לא יוכל לבצע אותה על הצד הטוב ביותר. לכן אתם צריכים לבחור לא רק אדריכל איכותי אלא גם קבלן ברמה הגבוהה ביותר אשר יבנה את המעלית על הצד הטוב ביותר וישרת אתכם בצורה מושלמת.

הוספת מעלית לבניין – הבטיחו כי נעשה שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר שיש

אי אפשר לדבר על הוספת מעלית לבניין מבלי להתייחס לנושא הטכנולוגי. כיום ישנן מעליות מתקדמות ביותר אשר יודעות לבצע דברים מדהימים. תודות לטכנולוגיה הסיכוי שמעלית תתקע הוא הרבה יותר קטן ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. בנוסף, תודות לטכנולוגיה התקלות מאותרות הרבה יותר מהר והסיכוי לתקלה הוא הרבה יותר קטן וזהו גם כן יתרון גדול. לכן אם אתם מחליטים להתקין מעלית בבית שלכם ההמלצה שלנו אליכם היא לעשות שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר שיש אשר תבטיחו כי המעלית תשרת אתכם על הצד הטוב ביותר ותשרת אתכם בצורה מושלמת.

מדוע עדיף לבחור בחברה קבלנית בשביל הוספת מעלית בבניין

אז כיצד נבטיח כי המהלך של הוספת מעלית לבניין יתבצע על הצד הטוב ביותר? מה אנחנו צריכים לעשות בכדי לוודא זאת? ללא ספק אחת הדרכים הטובות ביותר לבצע זאת היא לפנות אל חברת בנייה ולא אל קבלן בודד. עליכם להבין כי לחברה יש הרבה יותר משאבים לבנות את המעלית ולהוסיף אותה לבניין שלכם. כך אתם יכולים להבין כי עם תפנו לחברה הפרויקט של בניית המעלית יסתיים הרבה יותר מהר. לא רק זאת אלא שכך גם הבנייה תהיה הרבה יותר איכותית וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון ולחשוב עליו היטב כאשר אתם מחליטים לבנות את מעלית בבניין הדירות שלכם ואת זאת חשוב שתזכרו.

האם כל קבלן יכול לבצע הוספת מעלית בבניין?

הוספת מעלית בבניין היא לא עניין של מה בכך וניתן לומר בלב שלם כי היא אינה דומה להוספת חדר, בניית מרפסת, חיזוק מבנים או פעולות בנייה אחרות. על כן אתם חייבים להבין כי ממש לא כל קבלן יכול להוסיף את המעלית ועליכם לבחור אך ורק קבלן אשר יש לו ניסיון בתחום. אם תבחרו קבלן טוב ככל שיהיה אשר לא ביצע מעולם הוספה של מעלית סביר מאוד להניח כי המעלית לא תהיה טובה וכי הפרויקט יסבול מליקויים רבים וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון. לכן השקיעו בבחירת הקבלן ואל תבחרו כל הצעה שמציעים לכם וזאת בכדי להבטיח כי התוספת של המעלית תהיה הטובה ביותר שיש.

מהו הדבר החשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת בעת הוספת מעלית בבניין?

הוספת מעלית לבניין קיים היא לא עניין של מה בכך והיא אחת מפעולות השיפוצים הסבוכות ביותר שיש. אך בכדי להבטיח כי ההוספה תתבצע על הצד הטוב ביותר אתם צריכים להבטיח כי הן בזמן העבודה והן לאחריה מושם דגש עצום על נושא הבטיחות. אתם צריכים להבטיח כי הקבלן הבונה את המעלית עושה זאת לפי הוראות הבטיחות וזאת בכדי להבטיח כי לא תתרחש כל תקלה בהפעלת המעלית. עליכם להבין כי בנייה היא עסק מסוכן והיא אינה מתאימה לחובבנים ועל כן אתם צריכים לשים דגש עצום על נושא הבטיחות ולוודא כי הקבלן מקפיד על כך ושם על כך דגש גדול.

הוספת מעלית לבניין

מבצעים הוספת מעלית בבניין? אל תזניחו את נושא הביטוח

אך אי אפשר להתעלם מכך כי פעמים רבות הוספת מעלית בבניין יכולה להסתיים בפציעה או חמור מכך של עובד או עובר אורח. על רקע זה אנחנו רוצים להדגיש בפניכם כי אתם צריכים להבטיח כי לקבלן שלכם יש את הביטוח המתאים לכל סוגי הפציעות. אל תזניחו נושא זה מכיוון שביטוח הוא חשוב ביותר והוא אשר יבטיח כי אתם לא תיקלעו לבעיה פיננסית בעקבות פציעה של אדם בבניין שלכם. ככל שהקבלן יותר מסודר ויותר אחראי כך סביר יותר להניח כי יש לו ביטוח מקיף וטוב יותר, כאשר גם כאן המקום לציין כי סביר להניח כי לחברה בנייה יהיה ביטוח הרבה יותר מסודר וטוב מאשר לקבלן פרטי.

מה החוק אומר בנוגע אל הוספת מעלית בבניין?

בסופו של יום אלו הם הדיירים אשר מחליטים על הוספת מעלית בבניין קיים ועל כן יש להרחיב את היריעה בשאלה מה החוק אומר על הוספת מעליות בבניינים קיימים. אם כן אתם צריכים להבין כי כיום החוק קובע כי ניתן לקבל החלטה על הוספת מעלית ברוב של שני שלישים מהדיירים בבניין. בנוסף, יש לציין כי הדיירים בקומת הקרקע לא צריכים לשאת בעלות של הוספת המעלית והיחידים שצריכים לשלם על כך הם הדיירים בדירות הגבוהות יותר ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. חשוב להכיר את החוק ולדעת מה הוא קובע בכדי לקבל החלטה לפי רוח החוק ובהתאם לדין הקיים.

שימו לב לעתים התקנון יכול לקבוע דברים אחרים בנוגע לנושא של הוספת מעלית בבניין

החוק מאוד ברור בנושא של הוספת מעלית בבניין קיים, אך כאן המקום לציין כי החוק הוא לא המילה האחרונה בנושא ובהחלט יתכן כי תקנון הבניין שלכם קובע דברים אחרים בנושא של הוספת מעלית. אם יש סתירה בין החוק ובין התקנון של הבניין שלכם מי שגובר הוא התקנון ואת זאת אתם צריכים לקחת בחשבון. על רקע זה יש לציין כי התקנון למשל יכול לקבוע כי גם הדיירים בדירות הקרקע יצטרכו לשלם על הוספת המעלית וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת. לכן לפני שאתם מקבלים החלטה בנושא וודאו כי אתם קוראים את התקנון ומבינים אותו לעומק וכך יודעים מה הם הזכויות שלכם ומה הם החובות שלכם בנוגע לנושא של הוספת מעלית.

מה לא לעשות בעת הוספת מעלית בבניין?

הוספת המעלית בבניין היא לא פעם פתח למחלוקות בין הדיירים. פעמים רבות הדיירים בקומות העליונות דוחפים לבצע את ההוספה בעוד הדיירים בקומות התחתונות יתנגדו בכל תוקף לבצע את ההוספה. כך נוצרים ריבים בין הדיירים, ריבים אשר יכולים ללוות אותם עוד שנים ארוכות לאחר שהתקבלה החלטה לכאן או לכאן. על רקע זה אנחנו רוצים להמליץ לכם לא לריב עם הדיירים האחרים ולשמור על תקינות היחסים אתם. הוספת מעליות לא חייבים להסכים על כל דבר אך לא כדאי לפתח ריב עם דייר אחר מכיוון שזה יפגע בכם בטווח הארוך ויגרום לכך שאיכות החיים שלכם בגלל הריב תהיה הרבה פחות טובה.

האם העלות של הוספת מעלית בבניין היא יקרה?

אי אפשר לדבר על הוספת מעלית בבניין מבלי להתייחס לשאלה האם מדובר בשיפוץ יקר או לא והאם הוא ידרוש מאתנו הוצאה כספית גדולה? אין ספק כי כסף משחק תפקיד מרכזי בכל החלטה שלנו ועל כן יש להקדיש לנושא זה פסקה שלמה. הייתם יכולים לחשוב שהוספת מעלית בבניין מחייבת הוצאה כספית גדולה מצד הדיירים, אך האמת היא שונה לחלוטין. יתכן והדבר נובע עקב התחרות הגדולה בשוק או מכל סיבה אחרת אך האמת היא שהשיפוץ הכולל הוספת מעלית לבניין אינו יקר בכלל ולא מחייב אתכם להוציא כספים רבים עליו כך שמשתלם מאוד לבצע את השיפוץ.

הוספת מעלית

הוספת מעלית בבניין – אל תשכחו את עלות האחזקה ואת נושא התחזוקה

עד עכשיו דיברנו על הוספת מעלית בבניין בהקשר של השיפוץ, בחירת הקבלן, התכנית האדריכלית ועוד ועוד נושאים חשובים ביותר. אך כאשר אנחנו מדברים על מעלית בבניין אנחנו חייבים לזכור כי יש לתת את הדעת על נושא התחזוקה, נושא אשר בתחומים אחרים של שיפוצים הוא פחות חשוב. בכדי להבטיח כי המעלית תהיה בטיחותית ומתפקדת כראוי אנחנו צריכים להבטיח כי היא תתוחזק על בסיס קבוע ותיבדק על ידי מומחים. לכן כאשר אנחנו מחליטים על הוספת מעלית לבניין אנחנו חייבים לקחת בחשבון גם את נושא התחזוקה של המעלית ולא להזניח את הנושא הזה וזאת בכדי להבטיח כי התחזוקה תתבצע על הצד הטוב ביותר שיש התקנת מעלית בבית משותף.

חושבים על הוספת מעלית בבניין? שקלו לבצע שיפוץ כולל יותר

אין ספק כי הוספת מעלית לבניין היא אחד הצעדים החכמים ביותר שאתם יכולים לעשות וזאת מכיוון שאין עוד דבר אשר ישפר את איכות החיים שלכם כמו מעלית חדשה בבניין שלכם ואתם יכולים לשאול כל דייר בבניין אשר הוסיף מעלית ולשמוע זאת ממנו. אך שימו לב אם אתם כבר מחליטים להוסיף מעלית לבניין אנחנו ממליצים לכם לשקול ברצינות לבצע שיפוץ כולל יותר ולא רק להוסיף את המעלית. כחלק מהשיפוץ אתם יכולים להוסיף עוד מרפסות לבניין, לחזק את הבניין מרעידות אדמה, להוסיף ממ"דים לבניין או כל דבר אחר אשר עולה על דעתכם. זה משתלם מבחינה כספית וכדאי מאוד לשקול זאת.

מבצעים הוספת מעלית בבניין? אל תשכחו את החוזה

אי אפשר לדבר על הוספת מעלית בבניין מבלי להתייחס לשאלות המשפטיות. כחלק מכך אנחנו ממליצים לכם לחתום על חוזה עם החברה הקבלנית ולהכניס מספר סעיפים חשובים ביותר לחוזה זה. בין היתר אתם צריכים להתייחס לסוגיית התשלומים שתעבירו לחברה המבצעת את ההוספה, עליכם להתייחס לשאלת הזמנים שעל פיהם יתבצע החוזה, להתייחס לסוג המעלית שתותקן בבניין שלכם ולחשוב על עוד שלל פרטים אשר הינם הכרחיים בכדי להבטיח כי הבנייה תתבצע על הצד הטוב ביותר. עליכם להבין כי החוזה לא רק מעגן את החובות שלכם אלא גם את הזכויות שלכם ועל כן המשמעות שלו היא אדירה בשבילכם ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת.

הוספת מעלית בבניין – התייעצו עם עורך דין לאורך ההליך

אז כיצד נבטיח כי החוזה יגן עלינו בצורה הטובה ביותר? כיצד נבטיח כי הוספת מעלית בבניין תבוצע על הצד הטוב ביותר תודות לחוזה שעליו חתמנו? מה שאתם צריכים להבין הוא שבשיפוץ כמו הוספת מעלית לא כדאי לחתום על חוזה מבלי לקבל ליווי מקיף מצד עורך דין. עורך דין מכיר את התחום על הצד הטוב ביותר והוא יבטיח כי החוזה שלכם יהיה הטוב ביותר שיש. רק כך תוכלו להבטיח כי ההליך מתבצע על הצד הטוב ביותר ורק כך תוכלו להיות בטוחים כי החוזה מגן עליכם, שומר עליכם ומבטיח את הזכויות וכך תהיו בטוחים כי הבנייה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

פנו אל עו"ד המתמחה בנדל"ן אם אתם מחליטים על הוספת מעלית בבניין

אך הנושא של הוספת מעלית בבניין וחתימת חוזה תוך ליווי משפטי מתאים מחייב אתכם לפנות לא סתם אל עו"ד אלא אל עו"ד אשר מתמחה בתחום הנדל"ן והמקרקעין. עליכם להבין כי ישנם הרבה סוגים של עורכי דין ואין מה להשוות בין עורך דין המתמחה בפלילים, במשפט מנהלי או בדיני עבודה ובין עורך דין המתמחה דיני מקרקעין ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. רק כך תבטיחו כי העו"ד ישרת אתכם על הצד הטוב ביותר ורק כך תוכלו להיות בטוחים כי העו"ד הוא האיכותי ביותר שיש והמומחיות של העורך דין היא משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת.

הוספת מעלית בבניין – אל תשכחו להתאים את המעלית לגודל הבניין

נקודה אחרונה אך חשובה ביותר שאנחנו חייבים לתת עליה את הדעת בנושא של הוספת מעלית בבניין היא העובדה כי אתם צריכים להבטיח כי המעלית תותאם לגודל הבניין שלכם. אין מה להשוות בין בניין בגובה חמש קומות ובין בניין בגובה עשרים מבחינת המעלית המוספת לו ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת אם אתם עומדים לפני ההחלטה האם להוסיף מעלית לבניין שלכם ואיזה מעלית זו תהיה.

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד