מדוע כדאי לעשות ביטוח שיפוצים לפני תחילת פרויקט שיפוצים?

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

שיפוץ נכס הוא דבר מאוד לא פשט, כידוע לנו. הוא דורש מאיתנו הרבה מאוד זמן, הרבה מאוד כסף, מחשבה ותכנון. זה נכון כשמדובר על שיפוץ מבנה שלם, למשל, אחרי רכישת מבנה ישנה ולפני אכלוסו, וזה נכון כשמדובר על שיפוץ מבנה קיים באופן חלקי, למשל, שיפוץ מטבח או כל חדר אחר.

מאחר ומדובר בתהליך מאוד לא פשוט ויקר, עלינו להיערך אליו בצורה נכונה. אנחנו צריכים לדעת כיצד לבחור את האנשים הנכונים שיבצעו עבורנו את השירות, ואנחנו צריכים גם לדעת כיצד להשתמש ביכולות ובכלים שעומדים לרשותנו, עלינו לדעת להיערך למקרים בהם המצב יסתבך מסיבה כזו או אחרת ונצטרך לפעול בהתאם.

אחד הדברים שיכולים לבוא לעזרתנו, הוא ביטוח שיפוצים. בדיוק כפי שיש ביטוחים לסיטואציות ומקרים אחרים, כך אנחנו יכולים וצריכים לרכוש ביטוח עבודות שיפוץ שיאפשר לנו לבצע אותן בראש שקט, מבלי שנצטרך לדאוג שמא חס וחלילה יקרה משהו ואז נצטרך לשאת בעלויות השונות בעצמנו.

לפני שנסביר מה כולל ביטוח שיפוצים ואיך אנחנו יכולים לרכוש אותו, חשוב להדגיש כאן, יש הבדל בין ביטוח דירה לביטוח שיפוצים. כשאנחנו רוכשים ביטוח דירה, הפוליסה לא מתייחסת בהכרח למקרים של שיפוצים ולכן יש צורך לרכוש פוליסה בנפרד, על מנת שיהיה אפשר ליהנות ממנה כפי שרוצים.

מה זה ביטוח שיפוצים ומה הוא כולל?

פוליסת ביטוח שיפוצים מגנה על מי שמבצע את השיפוץ מפני מקרים שונים שעלולים להתרחש במהלך השיפוץ וכתוצאה מכך הוא עלול לשאת בהוצאות שונות, אם אין בידיו את הפוליסה הרלוונטית.

בין היתר, הפוליסה כוללת התייחסות לרכישת חומרים לשיפוץ, החל מקרמיקה, שיש, מתקני אינסטלציה ועוד. חלק זה מתייחס למקרים של נזקים שונים שעלולים להיגרם למבנה ובכלל כתוצאה משימוש מחומרים אלו.

חלק נוסף מהותי הוא התייחסות לצד ג'. קרי, אם כתוצאה מהשיפוץ במבנה, נגרם נזק למבנה אחר. לדוגמא, אם בעת שיפוץ המבנה פורצת שריפה והיא גורמת נזק למבנה שליד, הרי רק הפוליסה יכול לכסות זאת. ביטוח צד ג' בפוליסת ביטוח דירה לא מכסה במקרים כאלה, בגלל חריג מיוחד שקיימת בפוליסות. לכן אסור להסתמך על ביטוח זה, ויש לקנות ביטוח שיפוצים ולשים לב במיוחד לסעיף שמתייחס לצד ג'.

התייחסות נוספת היא לחבות מעבידים, במקרה של תאונה או מוות של פועל בעת תהליך העבודה. הפוליסה מכסה את כל מה שקשור להיבט זה, על מנת שזה לא ייפול עלינו בשום צורה שהיא (תרתי משמע).

חשוב להדגיש, לפני שרוכשים ביטוח עבודות שיפוץ, יש לבדוק היטב, מה הפוליסה כוללת ומה היא לא כוללת, באילו תנאים אפשר לממש אותה, באילו סכומים מדובר ומה העלויות הרלוונטיות לרכישת הפוליסה. בסופו של דבר, הפוליסה אמורה להיות מבוססת על הצרכים של הלקוח וכמובן בהתאם לעלויות הרלוונטיות עבורו.

כיצד רוכשים ביטוח שיפוץ?

על מנת לרכוש ביטוח שיפוץ אנחנו צריכים כאמור, לאפיין את הצרכים שלנו, לאפיין את היכולות שלנו, בפרט היכולות הכלכליות שלנו, ואז להחליט איזו פוליסה יכול להתאים לנו ולשרת אותנו כפי שאנחנו רוצים וצריכים.

לשם כך, יש לנו אפשרות לפנות אל המרכז לביטוח נכסים המתמחים בתחום של פוליסות מסוג זה ופוליסות נוספות. כאן אפשר למצוא צוות סוכנים מקצועי ומנוסה, שישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא.

אל תהססו, פנו עוד היום ותוכלו לקבל הצעת מחיר אופטימאלית ואטרקטיבית עבור ביטוח שיפוצים וכך תוכלו לעבור את תהליך השיפוץ שלכם בצורה הטובה ביותר, וללא דאגות מיותרות בנושא.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30