בניית ממ"ד בבית משותף

בניית ממ"ד בבית משותף

מחיר ממ"ד מורכב מעלויות קבלת היתר בניה, תכנון אדריכלי ותכנון קונסטרוקטיבי על ידי אנשי מקצוע המתמקצעים בתכנון בתחום זה. 

מחיר התכנון מושפע ממיקום הממ"ד ומכמות הממ"דים. כאשר מדובר בבניין משותף מחיר התכנון נמוך ממחיר תכנון ממ"ד לבית פרטי מכיוון ותהליך קבלת היתרי הבניה והתכנון קונסטרוקציה זהה בין אם בונים ממ"ד בודד ובין אם בונים עשרות ממ"דים ולכן תכנון ממ"ד לבית פרטי , לדוגמה, יקר משמעותית ,כך  שמחיר התכנון לבית פרטי  נע בין – 15,000- ש"ח  ל – 20,000 ש"ח לממ"ד.  בנוסף יש עלויות מודד ופרסום בעיתונות כנדרש בחוק לקבלת היתר נוסף בעלות של כ – 5,000 ש"ח לקונסטרוקטור. מחיר  תכנון ממ"דים וקבלת היתר בניה לבניין משותף הנו כ  – 2,500 ש"ח לממ"ד. בנוסף עלות מפת מדידה של כ –  3,000 ש"ח ועלות תכניות קונסטרוקציה  כ – 1,300 ש"ח .

 

כמה עולה לבנות ממ"ד בניית ממד בבית משותף  ? – שלב ביצוע עבודות הבניה

כאשר בונים ממ"ד בודד קודחים ויוצקים יסודות כפי שעושים בבניית תור ממ"דים .אורך הכלונסאות /יסוד בודד משתנה בהתאם לדוח יועץ קרקע באם קיים, סוג הקרקע וניתוח חישוב עומסים וכמות הממ"דים .

גם בביצוע עבודות הבניה עלות ממוצעת לממ"ד ,כאשר בונים קבוצת דיירים ,נע בסביבות 100,000-120,000 ש"ח , תלוי ברמת הגימור ובמספר הממ"דים בניית ממד בבית משותף .

כאשר בוחנים הצעות מחיר מחברות בניה חשוב להשוות תפוחים לתפוחים ועליכם לבדוק ולוודא כי המפרט אותו מציעות החברות השונות זהה זה לזה. כמו כן והחשוב מכל צריך לבדוק שהחברה רשומה ברשם הקבלנים כחברת בניה המורשית לבצע עבודות בניה בהיקף הנדרש וכי לחברה ניסיון בביצוע עבודות בניה הנדסיות של ממ"דים.

עלות בניית ממד בבית משותף

חברה שמציעה מחיר נמוך משמעותית משאר החברות צריכה להעלות סימני שאלה אצלכם מכיוון ולרוב מחיר זול במיוחד ביחס למחירים בשוק יכול להעיד כי איכות הבניה והמוצר אותו תקבלו יהיה נחות ולא איכותי, הטעם  "הטוב" של המחיר הזול יתחלף במהרה בטעם חמוץ של איכות בניה ירודה ושירות לקוחות לוקה בחסר בלשון המעטה… ובכדי לקבל פיצוי יהיה אליכם להגיע לבתי משפט ולתבוע את החברה על ביצוע עבודה רשלנית שאינה בתקן הישראלי .

כאשר תכניסו קבלן אחר לתיקון העבודה הקבלן יגבה מחירים גבוהים מכיוון וכך נהוג בשוק .כניסה לעבודה של מישהו אחר מסכנת את החברה הנכנסת לפרויקט מכיוון ואינה יודעת מהם הנזקים שנגרמו בדיוק והיא צריכה לקחת מקדם ביטחון בעת תמחור הפרויקט.

תהליך בניית ממ"ד בבית משותף 

שלב א' – יש להחתים את השכנים בבניין על טופס בו הם מצהירים כי אינם מתנגדים לבניית ממ"ד/מעוניינים בבניית ממ"ד בבית משותף.

שלב ב' – פניה לחברת בניה המתמחה בבניית ממ"דים ותוספות בניה בכדי שהחברה תבחן את ההיתכנות התכנונית של ביצוע הפרויקט מבחינת קבלת היתר בניה והיכן ניתן למקם את הממ"ד בכדי שצורת ההתחברות לדירה תהיה אופטימלית ומיטבית.

שלב ג' – הגשת תכניות לשם קבלת היתר בניה התהליך אורך כחצי שנה עד קבלת היתר בניה.

שלב ד'- ביצוע עבודות הבניה : משך תהליך הביצוע משתנה בהתאם למספר הממ"דים, דרכי הגישה לבניין וגובה הבניין . בניית ממ"ד בודד תארוך כחודש ובניית ממ"דים לבניין רב קומות יכלה לארוך שנה שלמה  הוספת ממד לבניין קיים.

שלב ה' – סיום הבניה , קבלת אישור סיום בניה מהעירייה .

שלב ו' – כעת אתם יכולים ליהנות מממ"ד חדש שהוא למעשה חדר לכל דבר ועניין  שניתן להשתמש בו לפי צורכי הלקוח. כמה עולה לבנות ממד

כמה עולה לבנות ממד
הוספת ממד- כמה עולה לבנות ממד?

כמה עולה לבנות ממד ?

מחיר בניית ממ"ד לבית פרטי גבוה יותר  מבניית ממ"ד בבניין והמחיר הוא סביב 125,000 ש"ח. 

כאשר בונים ממ"ד חשוב לוודא כי בונים את הממ"ד בהתאם לתקנות והתקנים של פיקוד העורף ולוודא כי הממ"ד יעמוד בתקנים ויהיה מותאם למצב מלחמה. לממ"ד יש תקנות מיוחדות לטיוח מחשש להתנפצות ופגיעה.  בחדר זה מיישמים חומרים מיוחדים שיגנו על יושבי הממ"ד .

כמו כן חשוב שהממ"ד יהיה אטום לגזים.  לאחר סיום עבודות הבניה חשוב שתגיע לבדוק את תקינות האטימות על ידי בדיקת גזים מיוחדת שמוודא שהחדר אטום לחלוטין.  כמו כן , נבדק הטיח בעזרת בדיקת שליפה שבודקת ממה בנוי הטיח . בתוך הטיח קיימת רשת אקספנדד בגובה 2 מ"מ על 2 מ"מ שמחזקת את הממ"ד. בנוסף מתקינים מסנן אויר שיסנן את האוויר בעת מתקפת טילים עם גזים ורעלים .

קבוצת עידן בונה ממ"דים בכל רחבי הארץ תוך ניהול מוקפד של תהליך התכנון והביצוע. לחברה ניסיון רב בביצוע מאות ממ"דים ברחבי הארץ

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד