1700-70-90-30

כמה עולה היתר בנייה למרפסת

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אולי אתם יודעים את זה ואולי לא, אבל בכל פרויקט של הוספת מרפסת, נדרש היתר בנייה שאותו עליכם לקבל מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה ממוקם הבניין. למעשה, כל עבודה על מעטפת החוץ של מבנה וכל עבודה שיוצרת שינוי מבני שנראה כלפי חוץ, ולעיתים גם אם לא, מחייבת הוצאת היתר בנייה מראש. מדוע נדרש בכלל היתר בנייה להוספת מרפסת? כמה עולה היתר בנייה למרפסת? האם נכון לבצע את התהליך של הוצאת ההיתר באופן עצמאי או שכדאי להיעזר באיש מקצוע? האם חברות שמבצעות את עבודת בניית המרפסת מציעות גם שירות של הוצאת היתר בנייה בהתאם? על כל השאלות הללו עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של קבוצת עידן, המתמחה במגוון עבודות בניין על מעטפת החוץ של מבנים ובכלל זה גם הוספת ובניית מרפסות.

הוספת מרפסת

מדוע נדרש היתר בנייה?

תחום התכנון והבנייה בישראל הוא אחד מהתחומים החשובים ביותר מבחינה שלטונית. מדינה חייבת להיות בעלת שליטה על נושא הבנייה, שכן לכל בניין שמוסיפים יש השפעה דרמטית על הסביבה, על התשתיות, על התחבורה וכן הלאה. מעבר לכך, חשוב מאוד שיהיה גורם מרכז אחד שיהיה אחראי על כך שלא כל אחד יוכל לעשות מה שהוא רוצה. במקרה כזה, יהיה אחד שיבחר לצבוע את ביתו באדום עם גג רעפים כחול, ואחר שיבחר בבית כחול עם גג רעפים כתום. כל אחד יוכל לבנות מחסן באמצעות הרחוב, להוסיף מרפסת שתפריע לשכנים למטה ולמעלה וכן הלאה. היתר בנייה הוא הכלי השלטוני שמאפשר לרשויות לשלוט בתחום התכנון והבנייה. בהתאם לכך, לכל שינוי מבני שיכול להשפיע על הציבור והסביבה, נדרש היתר בנייה מהרשות המקומית הרלוונטית.

איך מוציאים היתר בנייה למרפסת?

לאחר שנסביר איך מוציאים היתר בנייה, תוכלו גם להבין כמה עולה היתר בנייה למרפסת. הוצאת היתר בנייה מתחילה בהגשת בקשה להיתר בנייה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית. בכדי להגיש את הבקשה עליכם למלא שורה של טפסים ולבצע מספר פעילויות שאמורות ליידע לכאורה את הסביבה שלכם על המהלך ולאפשר לשכנים להגיש התנגדויות. אבל הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים להחזיק בידיכם לצורך הגשת בקשה להיתר בנייה הוא תכנית בנייה. הוועדה לתכנון ובנייה בוחנת את הבקשה שלכם בהתאם לשינוי המבני שאתם רוצים לבצע, ועל השינוי הזה אמורה לספר לה תכנית הבנייה. בהתאם לכך, עליכם לשכור תחילה אדריכל שיבנה עבורכם את תכנית הבנייה, בה יהיה עליכם להחליט על גודל המרפסת, גובה המעקה, סוג המרפסת, סוג ומראה החיפוי החיצוני, הניקוז והתשתיות במרפסת וכל פרט אחר שצפוי בסופו של דבר לצאת אל הפועל.

לאחר שיש בידיכם את תכנית הבנייה, תוכלו להגיש את הבקשה בצורה מסודרת ואם הכל עובד כשורה, תוכלו לקבל את התשובה על דחיית או קבלת הבקשה שלכם כעבור 45 עד 90 יום. מרגע שיש לכם את היתר הבנייה ביד, תוכלו לגייס קבלן ביצוע ולהתחיל בתהליך הבנייה.

אז כמה עולה היתר בנייה למרפסת?

כעת, תוכלו גם להעריך את העלות של הוצאת היתר בנייה. העלות המרכזית בהוצאת ההיתר נובעת מהצורך לבנות את תכנית הבנייה לצורך קבלת ההיתר. יחד עם זאת, זוהי הוצאה שבלאו הכי תצטרכו להוציא, גם אם אינכם מתכוונים לבקש כלל היתר בנייה. כל מהלך בנייה מחייב תכנית בנייה מראש ולכן מדובר בהוצאה הכרחית ובלתי נמנעת. מעבר לכך, יהיה עליכם לשלם אגרה קטנה על הגשת הבקשה. בתוך כך, במסגרת תהליך בחינת הבקשה שלכם להיתר בנייה, קובע המהנדס של הוועדה את היקף ההשבחה הצפויה בערך הנכס שלכם כתוצאה מהוספת המרפסת, ובהתאם לכך גובה מכם מקדמה על מס השבחה. במידה והבקשה תאושר, תצטרכו להשלים את יתרת התשלום לאגרה ובמידה ולא, תקבלו החזר על המקדמה שכבר שילמתם.

נראה לכם מסובך? קבוצת עידן מתמחה בפרויקטים של הוספת מרפסות מכל הסוגים ובכל הגדלים והתצורות, ובתוך כך מציעה לכם חבילת שירות שלמה מקצה לקצה, לרבות הטיפול בכל הנושא של גיבוש תכנית הבנייה, הגשת הבקשה להיתר בנייה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה עד לקבלת ההיתר המיוחל. אתם לא צריכים לדאוג לדבר, וקבוצת עידן דואגת לכל ההיבטים הרלוונטיים לבניית המרפסת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

הוספת מרפסת בטון

מרפסת בטון

מעוניינים להוסיף מרפסת לבית או לשלב מרפסת בבית החדש שאתם בונים? בפניכם עומדות שתי אפשרויות מרכזיות הכוללות מרפסת עמודים או מרפסת תלויה, ועבור כל אחת

קרא עוד »
מפרסות שמש בנתניה

מרפסות שמש בנתניה

הוספת מרפסת, סגירת מרפסת, שיפוץ מרפסת, איטום מרפסת, הוספת טור מרפסות לבניין שלם, הוספת מרפסת תלויה לדירה בודדת – יהיה סוג הפרויקט שלו אתם זקוקים

קרא עוד »
מרפסות תלויות ברמת גן

מרפסות תלויות ברמת גן

מרפסת תלויה היא פתרון נהדר עבור בעלי דירות בקומות גבוהות בבניינים משותפים, המעוניינים להוסיף מרפסת שמש ללא תלות ביתר דיירי הבניין. יחד עם זאת, מרפסת

קרא עוד »
הוספת מרפסת שמש

איך מוסיפים מרפסת שמש?

הוספת מרפסת שמש הוא אחד הפרויקטים השכיחים ביותר בישראל ולא בכדי. ישראל היא מדינה שטופת שמש עם קיץ ארוך ואביב וסתיו נעימים מהם כולנו רוצים

קרא עוד »
1-700-70-90-30