1700-70-90-30

כמה טיפים של ניהול בתים משותפים שכדאי להכיר

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

ניהול בתים משותפים היא מטלה מורכבת, כך שאין פלא שכיום רבים נוטים להימנע ככל האפשר מלקחת חלק בצוות וועד הבית בבניין בו הם מתגוררים. ישנן אין סוף משימות הכוללות את נושא האחזקה בבניין, הניקיון, ביקורות ושלל תחומים אחרים שלאף אחד אין באמת זמן להתעסק בהם. ובכל זאת, איך אפשר להקל על וועדי הבתים? אספנו כמה טיפים יעילים במיוחד שיעזרו גם לכם לעשות סדר במטלות הוועד.

ניהול בתים משותפים – כך עושים זאת נכון

  • טבלה מאורגנת – טבלאות הן החברות הטובות ביותר של הוועד האחראי על ניהול בתים משותפים – בהן יפורטו הוצאות והכנסות, שינויים המתרחשים במבנה, ועוד. ככל שהטבלה תהיה מסודרת וברורה יותר כך התהליכים יהפכו לפשוטים יותר.
  • ישיבות – חובה לקבוע ישיבות קבועות עם הדיירים, על מנת לשקף באופן אישי וברור יותר את הצרכי הבניין מבחינת הניקיון, הגבייה והתחזוקה. זו גם הזדמנות נהדרת לקבל החלטות חשובות בשיתוף דעתם של שאר הדיירים, במסגרת החיים המשותפים בבניין.
  • ביטוח בניין – לא תאמינו, אך קיים ביטוח השייך ספציפית לבניינים משותפים ומבטיח ניהול פשוט, קל ויעיל יותר עם פוליסה המתאימה לצרכי ועד הבית. באמצעות חברת הביטוח, חברי הוועד יקבלו ריכוז פוליסות הקשורות לוועד הבית ומותאמות לצרכיו באופן ספציפי.
  • יצירת תקנון – תקנונים הם דרך נוספת ליצור סדר וארגון, בעיקר כשהם נכתבים בשיתוף פעולה מלא עם שאר הדיירים ומוסכמים על כולם. כדאי לנסח את התקנון יחד עם איש מקצוע המתמחה בניסוח תקנונים של בתים משותפים.
  • השוואת מחירים – על וועד הבית להיות בקשר עם נותני שירות בתחום החשמל, המים, הגינון ועוד. כדאי לעבוד בשיתוף פעולה בכדי לאסוף כמה הצעות מחיר בכל תחום, ולבחור את זו שהכי מתאימה למסגרת התקציב הכללית.
  • תיאום ציפיות – יש לבצע תיאום ציפיות מול הדיירים בכל הנוגע לחלוקת תחומי האחריות והסמכויות השונות. כך, יימנעו הפתעות מיותרות או אי הבנות שיגררו לסיטואציות לא נעימות. ביננו? זה מאוד לא נעים כשנוצר סכסוך בין שכנים ואם אפשר להימנע מכך, עדיף לעשות זאת.

או שפשוט תשאירו את המשימה לחברת הניהול

ניהול בתים משותפים הוא כאב ראש, בואו נודה בזה. לרוב האנשים כיום אין באמת זמן להתעסק עם הגבייה, מציאת תאריכים מתאימים לאסיפות דיירים, יצירת קשר עם נותני שירות שונים ועוד. הפתרון הוא מציאת חברת ניהול חיצונית. חברות אלו מעסיקות אנשי מקצוע בתחומי האחזקה, הניקיון, האבטחה, הייעוץ ואף ראיית החשבון מעולם ניהול המבנים, כך שהמשמעות היא שכל השירותים מרוכזים תחת קורת גג אחת מקצועית ואיכותית. ואתם? ובכן, אתם תיפרדו לשלום מכאב הראש שעבודת וועד הבית מביאה איתו ותהנו משגרת יום ריקה ממחשבות על השכן שלא שילם את ועד הבית ועל המעלית שהפסיקה לעבוד.

 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30