תפריט
תפריט

כיצד לפנות את פסולת הבניין שלכם?

כיצד לפנות את פסולת הבניין שלכם?

אם אתם מתכננים בנייה או כבר בתהליך בנייה (מקווים שלא כי אחרת זה קצת מאוחר), אתם צריכים לדעת איך ולאן לפנות את פסולת הבניין שלכם כי אם לא סגרתם מראש עם קבלן הבנייה שהוא אחראי על זה אז האחריות היא עליכם. תחילה נגדיר מהי בכלל פסולת בניין. בהגדרה, פסולת בניין היא תוצר לוואי של עבודת סלילה, שיפוץ ובנייה, כלומר כל פסולת שנוצרת בתהליכים אלו. פסולת זו שונה מאשפה ביתית בהרכבה ולכן מטופלת באופן מיוחד ואפילו ניתן למחזר אותה. עכשיו כשהבנו מהי פסולת בניין נבין איך לפנות אותה בצורה נכונה. מה הכוונה נכונה? הפינוי צריך להיות חוקי, יעיל ובטוח.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

אז איך מפנים את פסולת הבניין?

 פינוי פסולת הוא לא עניין מסובך אך חשוב לעשות אותו נכון על מנת להימנע מעונשים ומזיהום הסביבה. הדבר הראשון שחשוב הוא לשכור חברת קבלן פסולת מקצועית, אמינה ובעלת תעודות. אם החברה היא "חאפרית" ואין לה את התעודות המתאימות אתם עלולים לקבל קנסות כבדים על אי פינוי פסולת לאתר הטמנה/מיחזור ומעבר לכך, לגרום לזיהום הסביבה. לאחר שבדקתם שהחברה אמינה, בדקו שיש לחברה את כל הציוד הדרוש לפרויקט שלכם ובגדלים המתאימים, כמו: מכולות לפינוי פסולת, משאיות, בובקטים וכד'.

לאחר שעשיתם את הבדיקה הזאת, השוויתם מחירים ובחרתם חברת קבלן לפינוי פסולת, בקשו טופס 4 לאישור התקשרות עם אתר לפינוי פסולת.

מה זה טופס 4?

טופס 4 הוא טופס התקשרות עם אתר לפינוי פסולת. טופס זה מראה שיש לכם עסקה עם חברה לפינוי פסולת ואתר פינוי פסולת ושאתם מתכוונים לפנות את פסולת הבניין שלכם. למה זה חשוב? ללא טופס 4, קבלן בניין   העירייה לא תיתן לכם להתחבר לתשתיות שלה כמו: חשמל, ביוב, מים וכד'.

חשיבות פינוי הפסולת:

לפינוי פסולת בכלל ופסולת בניין בפרט יש חשיבות רבה. פינוי למקומות אקראיים גורם נזק רב לסביבה, לבע"ח ולבני האדם. פסולת הבניין הורסת בתי גידול של בעלי חיים, עלולה לגרום להם לחנק, מזהמת את האדמה ואת מי התהום שלנו ובנוסף עלולה לגרום לשריפה שתפזר חומרים רעילים ומסרטנים לאוויר אותו אנו נושמים. בגלל ההרס הגדול שהפסולת עלולה לגרום החליטה המדינה לתת קנסות גבוהים למי שיימצא משליך את הפסולת למקומות לא חוקיים וכן אפילו מאסר. יש לציין שחובת הפינוי חלה על כולם: קבלני תמ"א 38, קבלני שיפוץ דירות ואנשים פרטיים.

לסיכום, פינוי פסולת בניין הוא עניין שחשוב לשים אליו לב משתי סיבות עיקריות: אחת היא חשיבה ירוקה למען הסביבה ולמעננו והשנייה היא כדי להימנע מקנסות ועונשים מיותרים. 

 

More to explorer

תכנון ובנייה של חדר נקי

עולם הבנייה הוא כיום תחום תעשייה משוכלל ביותר עם מגוון התמחויות גדול. אפילו היבט בסיסי פשוט לכאורה כמו "בטון", הוא תחום מומחיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1-700-70-90-30