1700-70-90-30

חיפוי מבנים באלומיניום

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

חיפוי מבנים באלומיניוםחיפוי מבנים באלומיניום

אתם מכירים את זה בעיקר במגדלי משרדים – חיפוי אלומיניום המכסה את כל שטח הפנים של חזיתות המבנה ומעניק לו מראה עכשווי ומודרני. היום, האופציה של חיפוי מבנים באלומיניום לחלוטין אינה שמורה למגדלי משרדים בלבד כשיותר ויותר בעלי בתים פרטיים משלבים בחיפוי הכולל, משטחי אלומיניום מעוצבים בשלל תצורות, מרקמים וגוונים. אז מהו חיפוי אלומיניום ולמי הוא מתאים? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

חיפוי אלומיניום לבית – מה זה אומר?

ובכן, ממש כפי שזה נשמע, חיפוי מבנים באלומיניום הוא מהלך שבו מחליף האלומיניום את חיפוי האבן המסורתי עבור מעטפת החוץ של המבנה. ייחודו של האלומיניום הוא באופי העיצובי שלו, שהופך אותו למתאים לחיפוי מלא של כל מעטפת הבית מחד, או לחיפוי חזיתות ספציפיות בתצורות משתנות. כך למשל, תוכלו לעטוף את הבית כולו בחיפוי אלומיניום בעיצוב המועדף עליכם, או אולי להוסיף חיפוי אלומיניום לחזית הכניסה מסביב לדלת הכניסה ואולי אף לשלב את האלומיניום עם חיפוי עץ ושיש, שיחד יהפכו את מעטפת חזיתות המבנה ליצירת אמנות של ממש.

כיצד מיושם חיפוי אלומיניום לבית?

חיפוי מבנים באלומיניום מבוצע באמצעות התקנה של לוחות אלומיניום על גבי קירות החוץ של המבנה, ממש כמו אריחי אבן, אלא שאופן עיגון הלוחות אינו דומה בדבר להצמדת אריחי אבן. חיפוי האלומיניום מבוסס בשלב הראשון על הקמת תשתית קונסטרוקציה המכסה את כל שטח הפנים של החזית אותה אנו רוצים לחפות. קונסטרוקציה זו מהווה את הפלטפורמה אליה מחברים לאחר מכן את לוחות האלומיניום בכדי ליצור את רצף החיפוי לחזית המבנה. ישנן כיום מספר טכניקות להצמדת לוחות חיפוי מאלומיניום לקירות המבנה באמצעות קונסטרוקציה ועל הטכניקה המתאימה צריך איש מקצוע לקבל החלטה בהתאם למאפייני המבנה, שטח הפנים הכולל אותו אנו רוצים לחפות ותנאי מזג האוויר במרחב בו ממוקם המבנה.

האם חיפוי אלומיניום משמש גם לאיטום ובידוד המבנה?

התשובה היא בהחלט כן. האלומיניום היא מתכת קלה מאוד ועמידה מאוד בכל תנאי מזג האוויר, לרבות גשם, לחות, רטיבות וקרינת שמש ישירה. הלוחות עצמם אטומים לחלוטין לחדירת מים (למעשה יותר מאבן) ובחיבור נכון של הלוחות זה לזה ואיטום המרווחים ביניהם, ניתן להשיג איטום של מאה אחוז המגן על שלד המבנה. בנוסף לכך, חיפוי האלומיניום מותקן כאמור על גבי קונסטרוקציה, מה שמותיר חלל של אוויר בין לוחות החיפוי ובין קיר המבנה עצמו. חלל אוויר זה משפר מאוד את הבידוד התרמי והאקוסטי של הבית, לבטח יותר מחיפוי אבן סטנדרטי. זאת ועוד, את לוחות החיפוי מאלומיניום ניתן להזמין עם שכבת בידוד ייעודית, שתותקן במרווח שבין הקיר ובין הלוחות להשגת בידוד מקסימלי.

אחרי שאמרנו את זה, חיפוי מבנים באלומיניום יכול להתבצע כאמור גם למטרות אסתטיות בלבד. כך למשל, חיפוי חזית הכניסה בסרגלי אלומיניום אופקיים, אנכיים או אלכסוניים. במקרים אלה, החיפוי אינו מיועד לשפר את רמת האיטום או רמת הבידוד של הקיר ואין התייחסות לנושא זה במסגרת התקנת החיפוי. מן הצד השני, המשמעות היא שמתחת לחיפוי האלומיניום חייבת להיות שכבת בידוד ואיטום מתאימה, המבוססת בדרך כלל על שכבת טיח חוץ אקרילי וצבע חוץ אקרילי, שיוצרים איטום מרבי של שטח הפנים.

באילו עיצובים ניתן להזמין חיפוי אלומיניום לבית?

אחד היתרונות המובהקים של האלומיניום הוא קלות העיבוד שלו באמצעות שלל טכניקות עיבוד, חיתוך וכרסום. קלות עיבוד זו יושבת בבסיסו של מגוון עיצובים עצום, הזמינים ליישום בפרויקט חיפוי מבנים באלומיניום. בתצורה הבסיסית ביותר, תוכלו ליישם חיפוי חלק ומבריק בכל גוון שתרצו, או לחילופין להזמין לוחות בעלי מרקם גס, מגורען או אפילו דמוי עץ. גם את תצורת הלוחות ואת קווי המתאר של החיפוי הכולל תוכלו לבחור על פי טעמכם והעדפותיכם. סרגלי אלומיניום אותם ניתן להתקין בשלל תצורות היא דוגמא אחת ואליה ניתן להוסיף שילובים שונים של לוחות במידות ופרופורציות משתנות, בתצורות רבועות או מעוגלות וכל בחירה אחרת שאתם מעלים בדעתכם.

יחד עם זאת, אליה וקוץ בה – לאור המבחר הגדול שמציע התחום של חיפוי מבנים באלומיניום קל מאוד ליפול לבחירות מעט מצועצעות, כפי שקורה במקרים רבים של חיפוי אלומיניום לבית. בהתאם לכך, כל החלטה שאתם מקבלים לגבי החיפוי, כדאי לקבל אותה לא רק בליווי איש מקצוע המתמחה ספציפית בתחום זה אלא גם בליווי אדריכל או מעצב פנים, המתמחים בחיפוי חוץ למבנים ואולי גם בחיפוי אלומיניום באופן ספציפי.

האם חיפוי אלומיניום מתאים גם לבתים בעיצוב כפרי?

התשובה היא בהחלט כן. בתים בסגנון עיצוב כפרי קלאסי עושים שימוש בעיקר בעץ לעיצוב הפנים של הבית, אלא שעבור מרחב החוץ, שימוש בעץ אינו מומלץ בדרך כלל. במקרים אלה, ניתן לבחור חיפוי מבנים באלומיניום באמצעות אריחי חיפוי בעלי מרקם דמוי עץ. כפי שאמרנו קודם לכן, קלות ואפשרויות העיבוד באלומיניום הן כל כך רבות, שניתן להגיע לרמת דיוק גבוהה מאוד ביצירת מרקמים דמויי עץ, עד כדי כך שההבנה כי לא מדובר בעצם בעץ אמיתי, מותנית במגע ידיים בחיפוי, כשהעין לעולם לא תבחין בהבדל.

אחרי שאמרנו את זה, כיום ישנם גם לא מעט פתרונות עץ למרחבי חוץ, לרבות חיפוי קירות חוץ, דקים, פרגולות, ריהוט גן וכדומה. בפרויקט חיפוי חוץ ניתן בהחלט לשלב גם עץ וגם אלומיניום, אך חשוב מאוד לבחור את סוג העץ בקפידה רבה ולוודא שהעץ עובר תהליך עיבוד יסודי לאיטום של כל שטח הפנים שלו מכל עבר, לרבות ציפוי פולימרי שיעניק לו הגנה מפגעי מזג האוויר. למעשה, חיפוי מבנים באלומיניום בשילוב עץ, הוא אחד מהמודלים האטרקטיביים ביותר של חיפוי בתים באלומיניום ואם תעשו את זה בליווי אנשי המקצוע הנכונים, תוכלו להגיע לתוצאות שגם אתם לא יכולים כרגע לדמיין.

מי מבצע חיפוי מבנים באלומיניום?

ככלל, ישנם שני גורמים מקצועיים אליהם תוכלו לפנות לצורך חיפוי הבית שלכם באלומיניום. האחד הוא גורם מקצועי שמתמחה ספציפית ואך ורק בחיפוי אלומיניום והגורם השני הוא חברה קבלנית המתמחה בעבודות חוץ במעטפת מבנים. שני הגורמים האלה הם הגורמים היחידים, שאוחזים בכל הידע והניסיון המקצועיים הנדרשים להשלמת פרויקט חיפוי מבנים באלומיניום בצורה מושלמת, הן בהיבט הפונקציונלי (איטום ובידוד) והן בהיבט האסתטי (עיצוב). שני הגורמים המקצועיים יוכלו בדרך כלל לספק לכם חבילת שירות מקיפה מקצה לקצה, החל משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב בחירת העיצוב הספציפי והוצאת היתר בנייה מתאים וכלה כמובן בביצוע.

אחרי שאמרנו את זה, סביב סוגיית העיצוב של חיפוי האלומיניום מומלץ לעבוד עם מעצב פנים או אדריכל חיצוני, שמנותק מן הגורם המבצע ומכיר יותר לעומק את סביבת העיצוב של הבית כולו. יחד עם זאת, גם איש מקצוע זה צריך להכיר היטב את התחום של חיפוי מבנים באלומיניום, תחום שלא רבים מתמחים בו ולכן ידרוש מכם לבחור בקפידה את איש המקצוע המתאים.

האם זה בכלל מותר?

אחת השאלות שמטרידות יותר מכל בעלי בתים פרטיים המבקשים ליישם חיפוי אלומיניום עבור קירות החוץ שלהם היא האם זה בכלל מותר מבחינה חוקית. ואכן, חיפוי אלומיניום הוא חיפוי חריג ויוצא דופן בגזרת המבנים למגורים ולא בכל מבנה ניתן יהיה ליישם חיפוי כזה. ככלל, בתים פרטיים נהנים מחופש רב יותר בבחירת עיצוב החיפוי שלהם, בעוד בתים משותפים תלויים יותר בכללי התכנון והבנייה של הרשות המקומית. את הנושא של היתר הבנייה אתם רוצים לברר בשלבים כמה שיותר מוקדמים של הפרויקט. העניין הוא, שלצורך הגשת בקשה להיתר בנייה עבור חיפוי חוץ, יש צורך לגבש תחילה תכנית בנייה מתאימה שעל בסיסה תדון הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בבקשה. מצד שני, זה לא אמור למנוע מכם להגיע למשרדי הרשות המקומית עוד לפני שהחלתם בתכנון הפרויקט, כדי לברר את המדיניות הכללית של הרשות המקומית לגבי חיפוי חוץ. במקרים רבים, תחזיק הרשות המקומית במדיניות משתנה לאזורים שונים בעיר ולסוגים שונים של בתים ולכן חשוב מאוד לברר את הדברים מראש ולא להסתמך על פרויקט כזה או אחר שראיתם באחר מרחובות העיר. לאחר שתגבשו את תכנית הבנייה עם פירוט מלא של סוגי חומרי הגלם בחיפוי, תצורת החיפוי והמאפיינים הוויזואליים שלו, תוכלו להגיש בקשה מסודרת לקבלת היתר בנייה. גם בהיבט זה, חשוב להיעזר בגורם מקצועי המכיר את הפרוצדורות הרגולטוריות ואת העבודה מול רשויות מקומיות – אם תעשו את זה בליווי וניהול של הגורם המקצועי ששכרתם לטובת הפרויקט, רבים הסיכויים שתקבלו את ההיתר המבוקש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות הסטטיסטיקה אינה משקרת – מרבית הקונים של וילות יד שניה, קונים את הווילה הנבחרת שלהם עם תכנית סדורה לשנות אותה מן הקצה

קרא עוד »
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי יוקרה הוא ערך שאפשר להביא לידי ביטוי בשלל צורות, אבל בתוך נתיב מאוד צר של סטנדרטים. כשאתם בוחרים לעצב את הבית שלכם

קרא עוד »
צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית צביעת מעטפת החוץ של בית פרטי לא מחייבת להגיע למצב בו הצבע כבר דהוי כולו ומתקלף. בניגוד לצבע לקירות פנים, צבע חוץ

קרא עוד »
חיפוי חיצוני לבניין

חיפוי חיצוני לבניין

חיפוי חיצוני לבניין מרבית המבנים בישראל הם מבנים בעלי חיפוי אבן. בקטגוריית הבתים הפרטיים, יורדת השכיחות כשהמון בעלי בתים פרטיים מעדיפים דווקא מעטפת חיצונית צבועה

קרא עוד »
1-700-70-90-30