1700-70-90-30

חיפוי חיצוני לבניין

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

חיפוי חיצוני לבנייןחיפוי חיצוני לבניין

מרבית המבנים בישראל הם מבנים בעלי חיפוי אבן. בקטגוריית הבתים הפרטיים, יורדת השכיחות כשהמון בעלי בתים פרטיים מעדיפים דווקא מעטפת חיצונית צבועה ללא חיפוי. השאלה היא מהי המטרה של חיפוי חיצוני לבניין? האם מדובר ברכיב אסתטי בלבד או שיש לחיפוי גם תפקיד פונקציונלי? ואחרי שאמרנו את זה, מהם סוגי החיפוי שניתן ליישם במסגרת פרויקט חיפוי חיצוני לבניין? האם חיפוי אבן ושיש הוא סוג החיפוי היחיד? האם יש מקום לבצע חיפוי עץ לבניין? מהם הפרמטרים שעל פיהם מומלץ לבחור את החיפוי הנדרש? על כל אלה תוכלו לקבל את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

חיפוי חיצוני לבניין – מה המטרה שלו?

מן הסתם, כמעטפת החוץ של הבניין, חיפוי החוץ הוא מרכיב גמר אסתטי בעל חשיבות מן המעלה הראשונה. סוג החיפוי והמראה שלו, משפיעים מאוד על המראה של המבנה ויכולים להשפיע גם על ערך הדירות במבנה. יחד עם זאת, חיפוי חוץ לא נועד רק למטרות אסתטיות. למעשה, לחיפוי החוץ יש מטרה חשובה אף יותר – איטום. מבנים בישראל נבנים לרוב באמצעות שלד בטון. הבטון הוא חומר חזק מאוד אך בעל עמידות נמוכה מאוד לרטיבות. זאת הסיבה שמספיקה נקודת חדירה אחת קטנטנה של מים על גבי הקיר כדי ליצור רטיבות על פני הקיר כולו. המים מתפשטים בקלות בתוך הבטון וגם פוגעים במרקם החזק שלו ובחוזק המבני שלו. חיפוי חיצוני לבניין, נועד על כן, לספק לשלד המבנה שכבת הגנה מאסיבית, אותה יוצרים באמצעות הדבקת אריחים על פני כל שטח מעטפת החוץ ואיטום המרווחים בין האריחים ליצירת שכבת איטום שלמה ומושלמת.

ועדיין, לחיפוי החוץ ישנו תפקיד פונקציונלי נוסף – בידוד. גם בסוגיית הבידוד, לא מפגין הבטון יכולות גבוהות במיוחד ולכן יש צורך ליישם שכבות גמר נוספות על גבי הבטון על מנת להגביר את רמת הבידוד של חלל הפנים במבנה. בידוד זה מושג בצד הקיר הפנימי באמצעות שלוש שכבות טיח ובצד החיצוני באמצעות חיפוי חיצוני לבניין, שמסייע גם בבידוד האקוסטי וגם בבידוד התרמי של המבנה. בשורה תחתונה, חיפוי חוץ הוא מרכיב יסוד חשוב בכל פרויקט בנייה והחלטה על הותרת מעטפת החוץ ללא חיפוי היא החלטה שצריך לקבל בכובד ראש. יחד עם זאת, גם החלטה כן לחפות את המבנה, היא החלטה שצריך לשקול בכובד ראש, בעיקר סביב סוג החיפוי.

סוגי חיפוי חיצוני לבניין

מן הסתם, חיפוי החוץ שאתם מכירים יותר מכל ושגם נחשפתם אליו יותר מכל הוא חיפוי האבן. אם אתם מתגוררים בירושלים, אתם יודעים בוודאי שהעירייה מקפידה על חיפוי כלל המבנים באבן ירושלמית גולמית או מסותתת בלבד. בישובים אחרים ניתן למצוא חיפוי שיש או אבן במגוון דוגמאות, רמות בהירות וסוגי אבן. חיפוי אבן יעיל במיוחד ביצירת שכבת איטום ובידוד למבנה, הוא עמיד מאוד בפגעי מזג האוויר ולרוב גם מוסיף נופך אלגנטי ובעל ערך למבנה. זאת הסיבה שמרבית הפרויקטים מבוססים בסופו של דבר על חיפוי אבן, שהוכיח את יעילותו לאורך עשורים ואף מאות רבות של שנים.

אחרי שאמרנו את זה, חיפוי חיצוני לבניין לא חייב להיות עשוי מאריחי אבן או שיש. ישנם סוגים נוספים של חיפוי חוץ אותם תוכלו לשקול ובכלל זה חיפוי עץ וחיפוי אלומיניום. את חיפוי האלומיניום אתם מכירים בוודאי ממגדלי המשרדים במתחמי עסקים גדולים. המדובר על לוחות אלומיניום המותקנים על גבי קונסטרוקציה ייעודית המותקנת על גבי שלד המבנה. הלוחות מוצבים זה לצד זה ולאחר מכן מבוצע איטום פלסטי בין הלוחות ליצירת שכבת איטום שלמה ומושלמת. חיפוי אלומיניום הוא חיפוי בעל מראה מודרני מובהק ואף קיצוני, אבל הוא לא חייב להיות כזה. אלומיניום היא מתכת קלה מאוד לעיבוד, ממנה אפשר ליצור כל דוגמא עיצובית שרק תרצו ואפילו חיפוי אלומיניום דמוי עץ. על כן, כאשר אתם שוקלים את האופציה של חיפוי אלומיניום, אתם לא צריכים להתמקד במראה של מגדל משרדים וחשוב שתראו את כל מגוון האפשרויות העומדות לפניכם. כמובן, האלומיניום היא מתכת עמידה מאוד בלחות, רטיבות וקרינת שמש ישירה ולכן מבטיח אריכות ימים של החיפוי, אף יותר מחומר האיטום בין מרווחי הלוחות.

פרט לאופציה הנוספת של חיפוי אלומיניום עבור פרויקט חיפוי חיצוני לבניין, יש לכם גם את האופציה של חיפוי עץ, אם כי את האופציה הזאת אתם רוצים לשקול בצורה מצומצמת יותר ובעיקר למטרות עיצוביות. העץ הוא חומר הבידוד הטוב ביותר מבין כלל האפשרויות, אבל הוא החומר הגרוע ביותר בכל הקשור לאיטום ולעמידות בפני פגעי מזג האוויר. חיפויי עץ מודרניים עוברים תהליך יסודי של איטום וציפוי פולימרי, המבודד אותם מן הסביבה ומעניק להם עמידות מלאה. יחד עם זאת, ציפוי זה נשחק גם הוא עם הזמן וחושף את העץ לפגעי מזג האוויר. חיפוי עץ משולב בדרך כלל כאלמנט עיצובי לצד חיפוי אלומיניום ולעיתים גם חיפוי אבן, אבל לא לצורך חיפוי כולל של הבית. אחרי שאמרנו את זה, אם מדובר בבית פרטי ואם אתם מוכנים לבצע את כל התחזוקה הנדרשת, בהחלט תוכלו לחפות את ביתכם עם עץ ייעודי ואכן לדאוג לתחזק אותו היטב לאורך השנים.

 

איך מבוצע חיפוי חיצוני לבניין?

חיפוי חוץ הוא מרכיב אחד בתוך שורה של פעולות שאותן יש לבצע לפני יישום החיפוי. תחילה יש לבחון את שלד הבטון, אותו אמור החיפוי לכסות, לבצע תיקוני בטון, סתימת סדקים וחורים וביצוע טיפול בברזל חשוף, אם יש כזה. לאחר מכן יש להחליק היטב את פני השלד ולהתקין רשתות פלדה שיעניקו לחיפוי אחיזה טובה, חזקה ובטוחה יותר במבנה. לבסוף מבוצע החיפוי עצמו באמצעות הצמדת האריחים אל קיר המבנה באמצעות תערובת הדבקה ייעודית. כעת נותר רק לסתום את המרווחים בין האריחים ומתקבל קיר בעל חיפוי שלם ומושלם. תיאור זה של תהליך החיפוי מתייחס כמובן לחיפוי אבן. בחיפוי אלומיניום מבוצעת התקנה של קונסטרוקציה ייעודית על גבי קירות המעטפת ועל הקונסטרוקציה מורכבים לוחות האלומיניום בצורה מסודרת כשלאחר מכן מבוצע כאמור איטום יסודי של המרווחים בין הלוחות. חיפוי עץ מבוצע גם הוא באמצעות הדבקה ונחשב לפשוט יחסית.

אבל הסוגיה החשובה ביותר סביב האופן בו מבוצע חיפוי חיצוני לבניין היא הסוגיה של עבודה בגובה וכיסוי מלא של כל שטח הפנים של מעטפת החוץ בבניין. לשם כך, נדרש גורם קבלני מורשה בעל רישיון לביצוע פרויקטים על מעטפת חוץ של מבנים ופרויקטים המשלבים עבודה בגובה. בפרויקט חיפוי חיצוני לבניין יש צורך להקים פיגומים, בדרך כלל פיגומי זקפים, שיאפשרו עבודה במקביל באזורים שונים של מעטפת המבנה.

מי מבצע חיפוי חוץ?

כפי שאמרנו קודם לכן, הזמנת חיפוי חיצוני לבניין היא לא עוד פרויקט שיפוץ סטנדרטי וכפי שאמרנו קודם לכן, הסיבה לכך היא עצם העובדה שהעבודה מתבצעת בשטח הפתוח, בגובה, בין שמים וארץ. על כן, בהזמנת שירות חיפוי חיצוני לבניין, עליכם לאתר חברות קבלניות רשומות ומורשות, המציעות את כל סוגי העבודות על מעטפת חוץ של בניינים ובגובה המתאים, בהתאם לגובה הבניין שלכם. חברה קבלנית כזאת תוכל לספק לכם את כל הרכיבים הנדרשים להשלמת הפרויקט, החל משלב התכנון, דרך שלב הוצאת היתר הבניין וכלה בשלב הביצוע והגימור. חברות קבלניות המתמחות בעבודה על מעטפת חוץ של בניינים מחזיקות בדרך כלל בדרגת רישוי גבוהה, בכלי עבודה כבדים ובכל האמצעים הנדרשים על מנת להשלים את העבודה על כל האתגרים שהיא מגלמת.

מן הסתם, ישנן הרבה פחות חברות העומדות בקריטריונים הללו לעומת מספר אנשי השיפוץ הפועלים בשוק, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לבחור את החברה הראשונה שנקרית בדרככם. פרויקט כזה של חיפוי חיצוני לבניין יכול להיות פרויקט יקר למדי ולכן חשוב לוודא שאתם מקבלים הצעה הוגנת בטווח המחירים הסביר. ככלל, אתם לא רוצים להתחייב לאף חברה עד שאתם חותמים על הזמנת העבודה. מה שכן, אתם רוצים לקבל ייעוץ ראשוני שבמסגרתו תינתן הערכה על היקף ואופי העבודה הצפויים, ממנה ניתן יהיה לגזור מפרט שאותו תגישו לכלל המועמדים בבקשה לקבלת הצעות מחיר. חשוב מאוד שכולם יתנו לכם הצעת מחיר על אותו מפרט בדיוק, לרבות סוג החיפוי, שטח החיפוי, גובה הבניין וכן הלאה. רק בצורה זו תוכלו להבטיח שאתם משווים תפוח לתפוח. ואחרי שאמרנו את כל זה, מחיר הוא לחלוטין לא הפרמטר היחיד שצריך לעניין אתכם וגם לא הפרמטר המכריע. חשוב עוד יותר שתבחרו בחברה מקצועית, שגם מעניקה לכם אחריות על העבודה לאורך שנים. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות הסטטיסטיקה אינה משקרת – מרבית הקונים של וילות יד שניה, קונים את הווילה הנבחרת שלהם עם תכנית סדורה לשנות אותה מן הקצה

קרא עוד »
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי יוקרה הוא ערך שאפשר להביא לידי ביטוי בשלל צורות, אבל בתוך נתיב מאוד צר של סטנדרטים. כשאתם בוחרים לעצב את הבית שלכם

קרא עוד »
צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית צביעת מעטפת החוץ של בית פרטי לא מחייבת להגיע למצב בו הצבע כבר דהוי כולו ומתקלף. בניגוד לצבע לקירות פנים, צבע חוץ

קרא עוד »
1-700-70-90-30