1700-70-90-30

חיפוי ומעטפת למבנים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מבנה ללא חיפוי הוא מראה הולך ונעלם, ויחד עם זאת, עד לפני מספר עשורים, הייתה זו פרקטיקה מקובלת למדי לבנות בניינים משותפים ללא חיפוי כלל, בדרך כלל עם טיח חוץ שפריץ וצבע. שתי שכבות אלה של טיח וצבע הן שאמורות לספק למבנה את האיטום הנדרש לו וכפי שניתן להעריך, מדובר באיטום רעוע למדי כאשר מדובר בחשיפה קבועה לקרינת שמש, גשמים, רוחות חזקות ולחות. בדיוק מהסיבה הזאת, כל המבנים החדשים, מזה מספר עשורים, נבנים כולם עם חיפוי אבן או שיש. יחד עם זאת, חיפוי ומעטפת למבנים אפשר תמיד להוסיף וזה תמיד רעיון טוב. מדוע חשוב חיפוי חיצוני למבנים? איזה סוגים של חיפוי ניתן להוסיף? כיצד מוסיפים את החיפוי ומי מבצע את המשימה? את כל התשובות לכל השאלות, נותנים לכם המומחים של קבוצת עידן, המתמחה בכל סוגי העבודות למעטפת חוץ לבניינים משותפים ובתים פרטיים.

חיפוי חוץ

מדוע חשוב חיפוי החוץ של המבנה?

אם הייתם עוקבים אחרי תהליך הבנייה של בניין, הייתם מגלים שבתום שלב השלד, ישנו שלד בטון עירום שמהווה את המבנה עצמו. את השלד הזה "מלבישים" לאחר מכן עם שכבות טיח, חלונות, דלתות, חיפויי קרמיקה, ריצוף, תשתיות חשמל, מים, ביוב וגז, מתגי חשמל, כלים סניטריים וכן הלאה, ליצירת הבית הסופי. בחלקו החיצוני של המבנה, את קירות הבטון ניתן לצפות או לחפות. ציפוי הוא למעשה ציפוי של טיח חוץ ועליו יישום של שכבת צבע אקרילי. שני אלה אמורים למעשה לבודד ולאטום את קירות הבטון ואת חלל הפנים של המבנה, מפני הסביבה החיצונית המקיפה אותו. רוחות, גשמים, ברד, שלג, קרינת שמש, לחות קבועה באוויר, ערפיח, אבק – את כל אלה אמורות שכבות אלה להרחיק מקירות הבטון וחלל הפנים. שכבות אלה יודעות בדרך כלל לבצע את המלאכה בצורה טובה, אלא שלאור העומס המופעל עליהן בגין פגעי מזג אוויר, הן נוטות להישחק מהר מאוד ולאבד מיעילותן. במצב זה מתחילים לחדור מים לקירות הבטון, לחלחל לאורכם, להחליש את החוזק המבני של המבנה כולו ואף ליצור רטיבות בחללי הפנים של המבנה.

האפשרות השנייה היא אפשרות החיפוי. חיפוי ומעטפת למבנים הוא פתרון שמבוסס על הדבקת אריחי חיפוי עשויים שיש או אבן, שאמורים ליצור בידוד משמעותי יותר בין קירות הבטון ובין הסביבה החיצונית. חיפוי החוץ גם משמש כאלמנט עיצוב וארכיטקטורה חשוב, שמגדיר למעשה את התצורה החיצונית הסופית של המבנה. חיפוי שיש או אבן חיצוני יודע לספק רמה גבוהה של איטום ובידוד למבנה, ויחד עם זאת, יש לוודא שהאריחים עצמם עוברים תהליך איטום (למשל באמצעות מריחת דבק שיש), על מנת למנוע חלחול של מים אל תוך האריחים, מה שיגרום להיחלשותם, התנתקותם וצניחתם מטה.

מהן האפשרויות להוספת חיפוי ומעטפת למבנים?

ככלל, תהליך הוספת חיפוי ומעטפת למבנים הוא תהליך שמתחיל בשלב התכנון, בו יש לבחור את סוג החיפוי, קרי אבן או שיש וכמובן הדוגמא הספציפית של החיפוי. בירושלים למשל נהוג להשתמש באבן ירושלמית מיושרת או בתצורת פירמידה. בבנייה המודרנית נהוג לעשות שימוש באריחי שיש לבן או אפרפר. האפשרויות הן רבות אבל יש לכך הגבלה. הגבלה זו נובעת מהמדיניות של הרשות המקומית בה ממוקם הבניין. לצורך הוספת חיפוי ומעטפת למבנים יש לקבל היתר בנייה ייעודי מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית, והיתר זה יינתן אך ורק לחיפויים שתואמים את מדיניות התכנון של הרשות המקומית, ללא חריגה בצבעים שונים מהמבנים הסמוכים וכמובן בתוך מערך הגוונים והדוגמאות שמאשרת הרשות המקומית.

תהליך ההוספה עצמו הוא תהליך מורכב שדורש עבודה מקצועית מאוד, עבודות בטון ואיטום חוץ, עבודה על פיגומים לכל גובה ורוחב המבנה, ועל כן מחייב רמה מקצועית גבוהה והתמחות גבוהה בתחום ספציפי זה. קבוצת עידן היא חברה המתמחה בביצוע כל סוגי עבודות החוץ על מעטפת מבנים ובכלל זה גם כל סוגי העבודות של חיפוי ומעטפת למבנים. החברה מנהלת את הפרויקט מתחילתו ועד סופו, החל משלב התכנון ועד שלב הגמר, כולל הוצאת היתרי בנייה, גיוס קבלני ביצוע, מהנדסים ואדריכלים, ייעוץ בבחירת סוג החיפוי וגדלי אריחים, גיבוש תכנית בנייה, עבודה עם פיגומים בגובה וניהול הפרויקט על כל היבטיו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות הסטטיסטיקה אינה משקרת – מרבית הקונים של וילות יד שניה, קונים את הווילה הנבחרת שלהם עם תכנית סדורה לשנות אותה מן הקצה

קרא עוד »
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי יוקרה הוא ערך שאפשר להביא לידי ביטוי בשלל צורות, אבל בתוך נתיב מאוד צר של סטנדרטים. כשאתם בוחרים לעצב את הבית שלכם

קרא עוד »
צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית צביעת מעטפת החוץ של בית פרטי לא מחייבת להגיע למצב בו הצבע כבר דהוי כולו ומתקלף. בניגוד לצבע לקירות פנים, צבע חוץ

קרא עוד »
1-700-70-90-30