1700-70-90-30

חיזוק בניין

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

בניינים רבים נבנו בתקנים מיושנים ואינם בטוחים בעת רעידת אדמה , בניינים אלה נדרשים לביצוע פרויקט חיזוק בניין בכדי לוודא כי הבניין תקין למגורים ובטוח גם בעת רעידת אדמה , מלחמה ובעת כל אירוע חריג המסכן את יציבות המבנה, חיזוק יסודות ושלד בניין ניתן לבצע במספר שיטות ובמספר קונסטלציות.

חיזוק בניין

בשלב הראשון בפרוייקט חיזוק בניין חשוב שתבינו מהם האפשרויות הקיימות בשוק ומהן ההשלכות הכלכליות וההנדסיות של כל שיטת חיזוק:

  • חיזוק עמודי הבניין– בבניינים ישנים לעתים ניתן להבחין בהצטברות סדקים משמעותיים בעמודי הבניין בקומת העמודים , מכיוון שבנקודה זו הלחץ המופעל על עמודי בניין הוא הגבוה ביותר, שכן עמודי קומת העמודים מחזיקים למעשה את כל משקל הבניין. בפרויקטים מסוג זה מתבצע חיזוק בניין נקודתי באזור העמודים בקומת הקרקע.
  • חיזוק הבניין בעזרת הוספת ממ"דים בצידי הבניין -הוספת ממ"דים לבניין קיים מחזקת את הבניין מכיוון והממ"ד מתחבר לבניין הקיים והממ"ד החדש מבוסס על יסודות עצמיים עמוקים מאוד וממ"ד באופן כללי הנו אחד האלמנטים היציבים והחזקים בבניין ולכן עצם הוספת הממ"ד לבניין עבור תהליך חיזוק בניין.
  • חיזוק בניין עם הוספת ממדים וקשירת הממדים בין אחד לשני מחזק את הבניין עוד יותר שכן קשירת הממדים בכל קורה מייצר מין רשת שלד בניין העוטף את הבניין הקיים ובעת רעידת אדמה ימנע משלד הבניין לקרוס.
  • התקנת פיר מעלית חדש בתוך חדר המדרגות בשיטת יציקה על בסיס כלונסאות מחזק גם את הבניין בצורה משמעותית.
  • הקיים ובעת רעידת אדמה ימנה משלד הבניין לקרוס.

תמא 38 חיזוק בניין במסגרת התחדשות עירונית

בשאר סוגי חיזוק שלד הבניין שברובם הנם חלק מהליך תמא 38 הדיירים בעלי הדירות בבניין המשותף משלמים את עלות השיפוץ שלעתים יקרה מאוד. בחיזוק בניין במסגרת פרויקט בניה של תמא 38 העלות של חיזוק הבניין הנה על חשבון היזם או הקבלן וכך למעשה הדיירים זוכים בחיזוק בניין הכולל הוספת ממ"דים, מרפסות (גם מחזקות את הבניין) ,קורות תומכות היקפיות ועוד מחזקות את הבניין בצורה מצוינת וללא עלות. תמא 38 ניתן לבצע בבניינים העומדים בקריטריונים של התמא 38 . קודם כל על הבניין המשותף המעוניין לעבור פרויקט של התחדשות עירונית במסגרת תמא 38 להיות בניין שנבנה לפני שנת 1980, בשנה זו השתנה התקן ומשנה זו הבניינים שנבנו ברחבי הארץ תוכננו להחזיק מעמד ברעידות אדמה.

חיזוק עמודים חיזוק בניינים  – בשביל הבטיחות של הבניין

לא ניתן להבין מדוע אך רבים מהבניינים במדינת ישראל נבנו על עמודים. אולי הסיבה היא בגלל שבעבר בנייה על עמודים נחשבה יפה יותר, אולי זה בגלל שבניה כזאת הייתה זולה יותר ואולי זה בגלל שיקולים פרקטיים אך המציאות מראה לנו כי אם נלך לבניינים רבים ואין זה משנה אם מדובר על תל אביב או על קריית שמונה אנחנו נראה כי הם נבנו על עמודים. כיום כל בר דעת מבין כי עמודים אלו מסכנים את חיינו ואת חיי הגרים בבניינים הללו וכי יש לבצע חיזוק עמודים בהקדם האפשרי. עמודים רבים מתבלים במהלך השנים ואין ברירה להחליף את הפלדה שבהם אם רוצים להבטיח שהבניין לא יתמוטט במהרה ואנו ניקלע למצוקה אדירה אשר תפגע בנו קשות ותגרום לנו לבעיה רצינית ביותר, לאובדן רכוש ואף לסיכון החיים שלנו.

חיזוק עמודים מחזק בניין– בשביל להימנע מרעידות אדמה

ההיסטוריה מלמדת אותנו כי כל כמה מאות שנים מתחוללת בישראל רעידת אדמה כאשר אנחנו צריכים לזכור כי ישראל יושבת על השבר הסורי אפריקאי מה שמהווה גורם סיכון נוסף לרעידות אדמה בארץ. העניין הוא שבניין על עמודים מועד הרבה יותר לפורענות עקב רעידות אדמה. סביר להניח כי בניינים ישנים על עמודים יתמוטטו מהר מאוד ברעידת אדמה ועל כך יש לתת את הדעת. על כן גם מההיבט של רעידות האדמה יש לבצע בהקדם חיזוק עמודים ולא להזניח את הנושא הזה.חיזוק בניין  אסור לחכות לאסון שיגיע ואז לשאול למה לא עשינו כלום וזאת בכדי להבטיח שכאשר תגיע רעידת האדמה והיא תגיע אנחנו נהיה מוכנים אליה.

חיזוק עמודים – האם כל קבלן יכול לבצע זאת קבלן לחיזוק בניין?

לאחר שדיברנו על החשיבות של חיזוק עמודים מן ההיבט הבטיחותי ומן ההיבט של רעידות אדמה עלינו לשאול שאלה לא פחות חשובה והיא האם כל קבלן יכול לבצע את החיזוק הזה או שמא הדבר דורש מומחיות מיוחדת? אם כן אנחנו חייבים לציין כי ממש לא כל קבלן יכול לבצע את החיזוק וכי הדבר דורש מקצועיות וניסיון רב. לכן ההמלצה שלנו היא שכאשר אתם בוחרים קבלן בשביל החיזוק תוודאו כי הוא ביצע בעבר עבודה מסוג זה וכך תבטיחו כי העבודה תתבצע בצורה הטובה ביותר שיש. ניתן לומר כי איכות העבודה תלויה במידה עצומה בקבלן ועל כן הבחירה בו היא סופר חשובה ואתם חייבים לתת עליה את הדעת.

חיזוק עמודים – שקלו לעשות זאת כחלק מפרויקט של תמ"א 38 חיזוק בניין מגורים

כיום אי אפשר לדבר על חיזוק עמודים מבלי להזכיר את הפרויקט של תמ"א 38. אם אתם רוצים לשדרג את הבניין שלכם וגם להכין אותו לרעידת אדמה שקלו ברצינות לעשות תמ"א 38 וזה ייתן לכם מענה ופתרון איכותי לבעיית העמודים שבבניין שלכם

חיזוק בניין עם קבוצת עידן- קבוצת עידן מתמחה בביצוע חיזוק בניין לכל סוגיו החל מחיזוק נקודתי לעמודים ועד לביצוע פרויקט תמא 38 כחברה יזמית אשר גם מבצעת את הפרויקט

חיזוק בניין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך

קרא עוד »
שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי

קרא עוד »
שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן

קרא עוד »
שיקום בטון

שיקום בטון

שיקום בטון שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק

קרא עוד »
1-700-70-90-30