חיזוק בניין

בניינים רבים נבנו בתקנים מיושנים ואינם בטוחים בעת רעידת אדמה , בניינים אלה נדרשים לביצוע פרויקט חיזוק בניין בכדי לוודא כי הבניין תקין למגורים ובטוח גם בעת רעידת אדמה , מלחמה ובעת כל אירוע חריג המסכן את יציבות המבנה, חיזוק יסודות ושלד בניין ניתן לבצע במספר שיטות ובמספר קונסטלציות.

חיזוק בניין

בשלב הראשון בפרוייקט חיזוק בניין חשוב שתבינו מהם האפשרויות הקיימות בשוק ומהן ההשלכות הכלכליות וההנדסיות של כל שיטת חיזוק:

  • חיזוק עמודי הבניין- בבניינים ישנים לעתים ניתן להבחין בהצטברות סדקים משמעותיים בעמודי הבניין בקומת העמודים , מכיוון שבנקודה זו הלחץ המופעל על עמודי בניין הוא הגבוה ביותר, שכן עמודי קומת העמודים מחזיקים למעשה את כל משקל הבניין. בפרויקטים מסוג זה מתבצע חיזוק בניין נקודתי באזור העמודים בקומת הקרקע.
  • חיזוק הבניין בעזרת הוספת ממ"דים בצידי הבניין -הוספת ממ"דים לבניין קיים מחזקת את הבניין מכיוון והממ"ד מתחבר לבניין הקיים והממ"ד החדש מבוסס על יסודות עצמיים עמוקים מאוד וממ"ד באופן כללי הנו אחד האלמנטים היציבים והחזקים בבניין ולכן עצם הוספת הממ"ד לבניין עבור תהליך חיזוק בניין.
  • חיזוק בניין עם הוספת ממדים וקשירת הממדים בין אחד לשני מחזק את הבניין עוד יותר שכן קשירת הממדים בכל קורה מייצר מין רשת שלד בניין העוטף את הבניין הקיים ובעת רעידת אדמה ימנע משלד הבניין לקרוס.
  • התקנת פיר מעלית חדש בתוך חדר המדרגות בשיטת יציקה על בסיס כלונסאות מחזק גם את הבניין בצורה משמעותית.
  • הקיים ובעת רעידת אדמה ימנה משלד הבניין לקרוס.

 

תמא 38 חיזוק בניין במסגרת התחדשות עירונית

בשאר סוגי חיזוק שלד הבניין שברובם הנם חלק מהליך תמא 38 הדיירים בעלי הדירות בבניין המשותף משלמים את עלות השיפוץ שלעתים יקרה מאוד. בחיזוק בניין במסגרת פרויקט בניה של תמא 38 העלות של חיזוק הבניין הנה על חשבון היזם או הקבלן וכך למעשה הדיירים זוכים בחיזוק בניין הכולל הוספת ממ"דים, מרפסות (גם מחזקות את הבניין) ,קורות תומכות היקפיות ועוד מחזקות את הבניין בצורה מצוינת וללא עלות. תמא 38 ניתן לבצע בבניינים העומדים בקריטריונים של התמא 38 . קודם כל על הבניין המשותף המעוניין לעבור פרויקט של התחדשות עירונית במסגרת תמא 38 להיות בניין שנבנה לפני שנת 1980, בשנה זו השתנה התקן ומשנה זו הבניינים שנבנו ברחבי הארץ תוכננו להחזיק מעמד ברעידות אדמה.

חיזוק בניין עם קבוצת עידן- קבוצת עידן מתמחה בביצוע חיזוק בניין לכל סוגיו החל מחיזוק נקודתי לעמודים ועד לביצוע פרויקט תמא 38 כחברה יזמית אשר גם מבצעת את הפרויקט

חיזוק בניין

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד