זכויות בניה על גג בית משותף

הבירוקרטיה במדינת ישראל חוגגת ומשפיעה על כל תחום ותחום בחיינו וגורמת לקשיים ובעיות ותוקעת גלגלים בכלכלה הישראלית. ניסיתם פעם להקים עסק בישראל? רציתם להפעיל פעם מסעדה בישראל? חשבתם פעם להוריד רכב מהכביש?

זכויות בניה על גג בית משותף – אל מי אני צריך לפנות בכדי לברר אותן?

כל אלו הם דוגמאות רבות לכך שהביורוקרטיה בארץ חוגגת וכי היא בעייתית מאוד לחיינו. אך ללא ספק אחת הבעיות החמורות ביותר במדינה היא ללא ספק כל מה שקשור אל הנושא של תכנון ובניה. כך לדוגמא הקמת מרפסת היא דבר מורכב ביותר הדורש מאתנו אינספור אישורים והיתרים וכל זאת בשביל חדר קטנטן. אז מה נגיד למי שרוצה לבנות על גג הבית שלו? זוהי כבר משימה קשה מאין כמותה ובעייתית מאוד. כך לדוגמא בירור זכויות בניה על גג בית משותף היא דבר שאם ניסיתם לעשותו בטח נתקלתם בקושי אמתי. אנחנו ממליצים לכם אם אתם רוצים לברר את הזכויות שלכם על הגג לפנות אל גורם מקצועי שיעזור לכם. מיהו אותו גורם? לא עורך דין כמו שאתם עשויים לחשוב אלא שמאי. שמאי הוא הסמכות המקצועית שיכול לסייע לכם ואת זאת כדאי לכם לזכור ולהפנים אם אתם רוצים לברר כיצד לבנות את הבית שלכם.

זכויות בניה על גג בית משותף – מהו היטל השבחה?

אי אפשר לדבר על זכויות בניה על גג בית משותף מבלי להידרש לנושא של היטל השבחה. אם ועדת התכנון והבנייה החליטה על תכנית המעלה את ערך הזכויות שלכם בבניין הרי שאתם צריכים לשלם היטל השבחה במקרה שאתם מוכרים את הבית או במקרה שאתם מחליטים לבנות את הבית. עליכם לתת את הדעת כי פעמים רבות הזכויות שתקבלו על פי התכנית של ועדת התכנון והבנייה נוגעת לזכויות על הגג שלכם. על כן אתם צריכים לתת את הדעת על כך ולחשוב על כך לעומק ולברר את הנושא עד שתבינו בדיוק האם תצטרכו לשלם היטל השבחה ומה יהיה הסכום של ההיטל תוספת בניה על הגג.

זכויות בניה על גג בית משותף – כיצד אבחר את השמאי הטוב ביותר?

אז כיצד אני יכול לבחור שמאי איכותי שיברר זכויות בניה על גג בית משותף בצורה הטובה ביותר שיש? התשובה היא שאתם צריכים לברר את הניסיון של השמאי, את ההכשרה שלו ואת השאלה האם הוא רשום במועצת השמאים. הבינו את החשיבות של נושא זה וכי ככל שהשמאי יהיה יותר מקצועי כך תבטיחו כי הבירור על הזכויות שלכם יהיה הטוב ביותר שיש.

זכויות בניה על גג בית משותף

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד