זיפות גגות – כיצד ומתי נכון לעשות את זה

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

ישנן דרכים שונות ומגוונות כיצד אנחנו יכולים לאטום את הגג של המבנה בו אנחנו מתגוררים ו/או עובדים, על מנת להימנע מחדירה של מי גשמים או מים ממקורות אחרים אל תוך המבנה וכן בשביל לשמוע על מבנה מבודד בצורה אופטימאלית.

אחת הדרכים האופטימאליות לאטום גגות, היא באמצעות זפת. אומנם יש הסבורים שמדובר בשיטה פחות מתקדמת ופחות איכותית מהשיטות החדשות הקיימות בשוק, אך היא עדיין מאוד פופולארית וכן היא משתלמת, בפרט כשמדובר על גגות שיש עליהם הרבה פריטים ורכיבים שונים, בין אם זה דודי שמש, מנועים של מערכות מיזוג אוויר ודברים אחרים. מדובר בשיטה נוחה, זולה, ואם עושים אותה בצורה נכונה, אזי שהיא יכולה לשרת אותנו לאורך זמן.

בעבר, זיפות גגות היתה שיטה פופולארית מאוד לאיטום. עם השנים בעקבות שינויים שונים בתחום ובעיקר בכלים ובאמצעים בהם ניתן ואפשר להשתמש, הרי שאנחנו יכולים למצוא פחות בעלי מבנים הבוחרים להשתמש בשיטה זו, יחד עם זאת, היא עדיין נחשבת פופולארית ומקובלת במקרים שונים, בפרט אם מדובר על גגות בעלי מבנה מסוים, וכאמור כאלה שיש עליהם הרבה מאוד מרכיבים שונים.

איך עושים זיפות לגג?

הרעיון של זיפות גגות הוא מאוד פשוט. מכינים את חומר הזפת לפני שמתחילים לעבוד איתו. לאחר מכן, מורחים אותו על הגג, כאשר מתחתיו פורשים יריעה שתפקידה לעזור לנו להחזיק את הזפת. בצורה כזו הוא יכול להחזיק מעמד זמן רב על פני הגג.

היתרון הגדול של זיפות גגות הוא בכך שניתן להשתמש בו על פני כל סוג גג, גם אם הוא עמוס בפרטים. זאת להבדיל משיטות איטום אחרות, שלא מאפשרות זאת. יתרונות נוספים של זיפות גגות הן:

  1. מדובר על חומר זול יחסית לאיטום, ועצם הפעולה עצמה היא זולה.
  2. מדובר בעבודה מאוד קלה ונוחה לביצוע, היא לא אורכת זמן רב, וצריך לומר גם לא דורשת מיומנויות גבוהות מדי, עם זאת, כן חשוב להזמין איש מקצוע שמתמחה בכך.
  3. מדובר על חומר עמיד שיכול להחזיק מעמד זמן ארוך.

יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון שיש גם חסרונות לחומר ולשימוש בו. ראשית, הוא דורש תחזוקה, שנית, למרות שהוא מחזיק מעמד זמן רב, עדיין ישנם היום חומרים שיכולים להחזיק מעמד זמן רב יותר ולכן צריך להחליט האם משתלם להשתמש בו או להעדיף חומרים אחרים במקום.

מתי נכון להשתמש בזפת לגג?

זיפות גגות אמור להתבצע בימי הקיץ, זאת על מנת לאטום את הגג לפני שהחורף מתחיל. בשביל שיהיה אפשר לבצע את הפעולה בצורה נכונה, יש להכין את הגג מבעוד מועד, ולאחר תהליך האיטום יש לבדוק האם באמת התהליך התבצע כמו שצריך, באמצעות הצפה של הגג במים, בשביל לוודא שהם לא מחלחלים אל תוך המבנה.

 

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30