התחדשות אורבנית

קבוצת עידן הינה החברה המובילה בישראל בהתחדשות אורבנית לחברה ניסיון בביצוע מגוון רחב של עבודות בניה המחדשות

את מרכזי הערים באיכות ביצוע מהירה.

התחדשות אורבנית – הדרך להצעיר את מרכזי הערים

. בבת אחת תושבים הדירו את רגליהם מן המרכזים ועסקים רבים בחרו לפרברים או לקניונים. כך תוך כמה שנים המרכזים היו לא מרכזי ערים אלא מרכזים של פשע וסמים וזה כמובן הוביל לבעיה חמורה. אז כיצד פתרו את הבעיה הזאת ראשי הערים בארצות הברית? הם הבינו כי אין להם ברירה אלא להשקיע בנושא של התחדשות אורבנית. ראשי הערים וגופי התכנון חייבים ללמוד מן המקרה האמריקאי ולהבין כי אם הם לא ידאגו לחדש את מרכזי הערים בישראל הגורל של אותם ערים יהיה דומה לגורל של מרכזי הערים באמריקה במאה העשרים ובכך אף אחד לא רוצה.

התחדשות אורבנית – מי אחראי על ההתחדשות ברמת המאקרו?

עליכם להבין כי התחדשות אורבנית לא מתרחשת סתם כך אלא היא צריכה להתבצע על סמך תכנון מדויק. נכון כאשר אנחנו מדברים על שיפוץ בניין בתמא 38 אין גורם מרכזי שמתווה את התכנית לכאורה. אך בפועל בכל עיר ובכל וועדת תכנון ובנייה יושבים מתכננים האמונים על כמות הבניינים אשר ישופצו במסגרת התמא. כמובן שהתחדשות אורבנית או עירונית אינה קשורה רק לבניינים עצמם אלא גם לתשתיות כמו הכבישים בעיר, תשתיות החשמל, תשתיות הביוב ועוד. זוהי הדרך היחידה להבטיח כי העיר תשוקם ולא תאבד מחינה וכל ראש עיר חייב לחשוב על האופציה הזאת ולתת דעתו על נושא זה.

התחדשות אורבנית – כיצד אוכל להשתלב בתחום של תכנון ערים?

אין ספק כי התחום של התחדשות אורבנית הוא מרתק והא משלב בין תחומים רבים הקשורים לתכנון, קביעת מדיניות, ירידה לפרטים ומחשבה עמוקה. על רקע זה ברור מדוע רבים רוצים להשתלב בתחום ושוקלים לבצע זאת. אין ספק כי אם אתם רוצים להבטיח כי אם אתם רוצים להשתלב בתחום אתם צריכים לחשוב על אחד מהשניים. או שאתם יכולים ללמוד אדריכלות או שאתם יכולים ללמוד מקצוע לא פחות מעניין ופחות נפוץ שהוא מתכנן ערים. לרוב מתכנני ערים הם בוגרים של החוג לגיאוגרפיה בתואר הראשון ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. אין ספק כי מדובר באחד המקצועות המעניינים ביותר שיש ואנו ממליצים בחום ללמוד אותו קבלן תמא 38.

התחדשות אורבנית – כיצד משפיע תכנון ערים על האדם הבודד?

עליכם להבין כי התחדשות אורבנית לא רק משפיעה על העיר עצמה אלא גם על האדם הבודד. עליכם להבין כי כל אדם מושפע מההתחדשות ועל כן ניתן לומר כי מתכנן הערים או האדריכל משפיע בצורה ניכרת על כל אחד ואחד מאתנו מה שהופך את מקצוע התכנון לעוד יותר אטרקטיבי ומעניין אל מול מקצועות אחרים.

התחדשות אורבנית

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד