הסיפור שמאחורי שיקום מבנים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

בארץ עם היסטוריה עשירה כמו שלנו, ניתן למצוא בניינים מרהיבים שמהווים עדות לאותה תקופה רחוקה, בה העיצוב המודרני בעל טיח וקווים ישרים היה נטע זר וכלל לא מוכר. מדובר במגוון מבנים מיוחדים, שלצד העובדה שהם עונים על פונקציה פרקטית, הם גם מספרים סיפור ומהווים עדות, ועל כן מאוד חשוב לשקם אותם. מכאן שאם הנושא מרתק אתכם, מוזמנים להכיר נדבך מרתק מטריטוריית שיקום מבנים.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

שיקום מבנים – מלאכת מחשבת

מבקשים להבין מעט יותר לעומק מה עומד מאחורי שיקום מבנים ישנים? ובכן לצד מטרה פרקטית, גם יש כוונה לשמר ערכים תרבותיים והיסטוריים, כך שעבודת השימור נועדה לא רק לייצב ולתחזק את השלד הקיים, אלא גם להכניס למשוואה ערכים נוספים. כיצד? פה ראוי להבין שעבודת השימור צריכה להיות נאמנה למקור ועל כן הרבה פעמים נעזרים בתמונות ישנות של המבנה ואף לא פעם מפרקים חלקים ומרכיבים מחדש. אם זה לא אפשרי, משקיעים מאמץ בשכפול מדויק.

משקמים מבנים ונהנים מערך מוסף

אומנם עבודת שיקום מבנים כרוכה בלא מעט עבודה, ואף הרבה פעמים יותר מהיר להרוס את המבנה הקיים ולבנות אחר במקומו (או פשוט לשפץ באופן אגבי, כאילו מדובר בעוד מבנה שרק זקוק לחיזוק), אך ראוי להבין ששיקום של מבנה היסטורי מסייע למקם את עצמנו בהווה ביחס לעבר והוא בהחלט מעניק עוגן תרבותי וחינוכי. כמו כן, לא פעם למבנה עתיק יש ערך נדל"ני כלכלי. במה מדובר? ובכן מבנה משומר נחשב יוקרתי, וזאת בשל מספר סיבות: לרוב מבנה עשן מאוד מרשים ויזואלית ולא ניתן להתעלם מהנוכחות שלו (בכל זאת ייחודי), ואף הרבה פעמים מבנה ישן מושך תנועה ערה של תיירים, כך שאם מדובר במתחם עסקים, הרי שבהחלט ניתן לראות כיצד מבנה אחד מושך תנועה משמעותית – מסייע באופן ניכר לעסקים. לצורך הדוגמה קחו את מתחם התחנה בירושלים. מעבר למיקום הייחודי, המבנים העתיקים ופסי הרכבת ששומרו בקפידה בהחלט מצליחים לייצר עניין רב ומושכים תנועה ערה. 

עיגון בחוק

עניין השימור כה חשוב בארץ, עד שגם ניתן למצוא עיגונים בחוק. "חוק העתיקות", שבין היתר מתייחס למבנים ישנים, מבטיח את קיומם של סך המבנים שהוקמו עד לשנת 1700, אם כי כמובן שקיימים מספר קריטריונים נוספים. בין היתר המבנה צריך להיות קשור לאירוע בעל חשיבות היסטורית, הסגנון הארכיטקטוני צריך להתייחס לסגנון בנייה מסוים, המבנה צריך לשדר תרבות והתנהלות חיים וכדומה.

ככה עושים את זה נכון!

יש להבין שבכול הנוגע לשיקום מבנים צריך להחזיק בניסיון רב וצריך לבחור בחומרי גלם ספציפיים. כך למשל הרבה פעמים יעשה שימוש בשליכט מיוחד ובאותן גדרות אלומיניום שמאפשרות משחק עיצובי עשיר וייחודי. מכאן שבין אם עומדים לשקם מבנה שניזוק, בין אם מבקשים לשפץ מבנה עבור העלאת הערך שלו ובין אם עומדים לשמר מבנה עתיק, תמיד חשוב להשקיע בתכנון מקדים, לשלב תכנון אדריכלי, לכלול ניסיון עשיר בשיפוצים ולהחזיק בנגישות מקיפה למגוון קבלני משנה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

מאמרים נוספים בנושא

איטום מאגרי מים

איטום מאגרי מים

איטום מאגרי מים הוא אחד הדברים החשובים ביותר. קיימות שיטות איטום מאגרי מים שונות. על מנת לבצע איטום באופן טוב, חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע

קרא עוד »
צביעה תעשייתית

צביעה תעשייתית

צביעה תעשייתית היא תהליך מיוחד. לעומת צביעת בייתית, צביעה תעשייתית מצריכה שימוש בחומרים מיוחדים ובאנשי מקצוע שמתמחים בתחום ויש להם ניסיון בו. מה היא צביעה

קרא עוד »
איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים של מבנה הוא הכרח על מנת לשמור על הבניין ולהגן עליו מפני רטיבות. הגשמים של ימי החורף, ואפילו לחות גבוהה יכולים לחלחל

קרא עוד »
1-700-70-90-30