החסרונות שיש למבנים ישנים ומסוכנים

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

ישראל היא מדינה צעירה למדי, אבל גם כך יש בה מבנים ישנים ולכן גם מסוכנים. בעיקר מדובר על השיכונים שהוקמו בשנות ה-60 ובשנות ה-70 של המאה הקודמת כדי לקלוט את המוני העולים החדשים, כשאין כמעט עיר גדולה בארץ שלא תמצאו בה בניינים כאלה. כדאי מאוד להיות מודעים לחסרונות שלהם, וכך להבין איך להתנהל נכון.

 

סכנת קריסה

גם חומרים קשיחים כמו ברזל ובטון סובלים מבלאי משמעותי. ברזל, למשל, ניזוק כתוצאה מחשיפה ללחות מפני שהיא גורמת לקורוזיה – אותו תהליך כימי שבא לידי ביטוי במראה חלוד ובכרסום הולך ומתמשך של המתכת. בערים הסמוכות לים, ובעצם לא רק בהן, הלחות הגבוהה ששוררת לאורך חלקים נרחבים של השנה גורמת לכך שיסודות הברזל של מבנים בני 50 ו-60 שנים כבר לא חזקים כשהיו. התוצאה: סכנת קריסה מוחשית.

 

תשתיות לא מותאמות לצרכים העכשוויים

חיסרון משמעותי נוסף של החיים במבנים הישנים הוא תשתיות שלא מותאמות למאה ה-21 ולכן במקרים רבים לא עומדות בעומסים העכשוויים. חיסרון זה בא לידי ביטוי בהצפות ביוב חוזרות ונשנות (שמהוות מפגע תברואתי חמור), בזרם מים חלש בברזים, בחוסר יכולת להפעיל מספר מכשירים חשמליים בבת אחת, ועוד.

 

דירות קטנות מאוד

לפני 50-60 שנים הגודל של רוב הדירות שנבנו היה 60-70 מ"ר. כיום הסטנדרט כבר שונה לגמרי, והממוצע הוא סביב ה-100 מטרים רבועים. כתוצאה מכך, הדירות בבניינים הישנים מרגישות צפופות וחנוקות, אפילו עבור זוג צעיר ללא ילדים. הוספת מרפסת עשויה לשנות את התחושה ולשפר את איכות החיים.

 

חרקים ומזיקים אחרים

האופן שבו בנויים המבנים הישנים מושך אליהם חרקים, נחשים, מכרסמים ועוד אורחים לא רצויים. עקב ההזנחה הכללית, קשה למנוע את הגעת אותם מזיקים. הפתרון הוא הדברת חרקים, הזמנת לוכד עכברים מקצועי אם גיליתם עכבר במטבח או בכל מקום אחר, והזעקת לוכד נחשים אם צץ נחש בחצר.

 

מראה מוזנח

השנים הרבות שחלפו מאז הקמת המבנה הישן והמסוכן באות לידי ביטוי גם במראה החיצוני: הטיח מתקלף, הצבעים דהו מזמן, כתמים רבים מצטברים בכל מקום, סימני חלודה ומרצפות שבורות הם רק חלק מהמפגעים האסתטיים. האפקט המצטבר מייצר מראה מוזנח, ומאחר לאסתטיות יש משקל לא מבוטל בחיים של כולנו, גם לחיסרון הזה יש השפעה רבה, לרעה כמובן, על איכות החיים במבנים הישנים. הפתרון הוא שיפוץ מקיף של המבנה כולו – פרויקט שגם יחזק את הבניין, גם ישקם את הנזקים וגם יעניק לו מראה מחודש ושובה לב.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30