הוספת ממד לבניין

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

הוספת ממ"ד לבניין קיים מוסיפה ערך כספי משמעותי לשווי הנכס . במבנים רבים במדינת ישראל ניתן לבצע פרויקט הוספת ממ"ד לדירה ללא שימוש בזכויות בניה. תוספת הממ"ד הנה כמו תוספת חדר. כידוע לכם מחירי הנדל"ן בישראל רק עולים ועולים ושווי של כל חדר באזור גוש דן שווה  / מתקרב כבר למיליון ש"ח. בשלב הראשון כאשר רוצים להוסיף ממ"ד לבניין משותף יש לבדוק האם יש לבניין 75% דיירים שלא מתנגדים לפרויקט.

קבוצת עידן מציעה ליווי מלא של תהליך הוספת הממ"ד לדירה  החל משלב החתמת הדיירים ,קבלת היתר בניה לממ"ד ובניית הממ"ד.

לעידן ניסיון רב בבניית ממ"דים

בבתים פרטיים והוספת ממ"דים בפרויקטים של בניה רוויה. החברה עובדות לפי הנחיות פיקוד העורף ומתעדכנת בתקנים החדשים ביותר. קבוצת עידן מובילה את תחום תוספות הבניה בארץ, מדריך להוספת ממד תהליך רישוי והוצאת היתרי בניה לתוספת ממ"ד לבניין קיים עורכת כחצי שנה עד שנה תלוי בוועדה המקומית. משך הבניה של תוספת ממ"ד נע בין חודש לבית בודד  ועד ל – 10 חודשים לרב קומות.

בממ"ד מתקינים מערכת אוורור מיוחדת המונעת מגזים רעילים לחדור אליו בעת אירוע מלחמה.

היתר, הוספת ממ"ד

את הממ"ד ניתן לעצב כמו חדר רגיל . גודל הממ"ד הנו 13 מ"ר ויכול לשמש כחדר אורחים, חדר עבודה וחדר ילדים. קבוצת עידן מספקת שירותי עיצוב פנים בכדי להתאים את הדירה לתוספת הבניה החדשה בכדי שתהיה אופטימלית ופונקציונלית .האדריכל אלירן רגב מנהל את מחלקת התכנון בחברה והנו בעל ניסיון רב בהתאמת הממ"ד לדירה.

חברתנו פועלות ובונה מרפסות וממ"דים בתל אביב ,רמת גן ,גבעתיים ,רעננה והרצליה.

קווי בניין הוספת ממ"ד, עלות בניית ממד

כאשר מתכננים תוספת בניה כגון ממ"ד ,מרפסת ,חדר נוסף וכו' האדריכל מברר מה הן התביעות החלות על החלקה ובוחן היתכנות תכנונית של הפרויקט לפי קווי הבניין. כאשר מתכננים ממ"ד יש צורך בגוף מנוסה שילווה את התהליך משלביו הראשונים , גוף אשר מכיוון את חוקי התכנון והבניה בעיריות השונות . בעיריית תל אביב לדוגמה לא מאפשרים הוספת ממ"ד בחזית הקדמית. חברה מנוסה תדע לתכנן מראש הממ"דים באזור עפ"י חוקי העירייה.

חברת עידן תדע לנהל את תהליך תוספת הממ"ד בצורה יעילה מהירה תוך שמירת על אינטרס הלקוחות .

הוספת ממד לבניין – כיצד נוכל לממן את הפרויקט?

ישראל היא מדינה שונה אולי מכל מדינה אחרת בעולם וזאת עקב האיום החמור על ביטחון המדינה. אי  אפשר להתעלם מן העובדה כי ישראל מוקפת באויבים המאיימים עליה ועל אזרחיה באופן תדיר. ללא ספק האיום מספר אחת במאה העשרים ואחת על אזרחי ישראל הוא איום הטילים והרקטות. ניתן לראות כי גם חמאס, גם שלוחת דעא"ש בסיני, גם חיזבאללה בלבנון וגם האיראנים בסוריה והסורים עצמם הצטיידו בטילים רבים וזאת מתוך מטרה לאיים על ישראל באופן תדיר. כך יוצא כי הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם איום הטילים הוא באמצעות הוספת ממד לבניין. העניין הוא שלישראלים רבים יש בעיה תקציבית לממן את הממד ויש להם קושי גדול לשלם לקבלן. אך אל דאגה יש פתרון פשוט לבעיה זאת והוא כולל לקיחת הלוואה.

הוספת ממד לבניין – מדוע זה הזמן לקחת הלוואה?

הוספת ממד לבניין מחייבת הוצאה כספית מסוימת אשר לישראלים רבים יש קושי לממן אותה. לאור החשיבות העצומה של הממד לביטחון האישי שלכם אתם חייבים למצוא דרכים בכדי לפתור את בעיית המימון. ללא ספק הפתרון הטוב ביותר לכך הוא באמצעות לקיחת הלוואה. עליכם להבין כי כיום האופציה של ההלוואה היא האופציה הטובה ביותר וזה בגלל מצב הריבית הנמוך במשק. עליכם להבין כי הריבית היא למעשה המחיר של ההלוואה וכאשר הריבית היא נמוכה כך גם ההלוואה עולה הרבה פחות. לכן זהו הזמן הטוב ביותר לקחת הלוואה ואין זה משנה עם מדובר על הלוואה מהבנק או מגורם חוץ בנקאי כמו קרן הפנסיה שלכם.

התייעצו עם מומחים בנוגע להלוואה

אך שימו לב הוספת ממד לבניין ולקיחת הלוואה בהתאם צריכים להיעשות בצורה חכמה ומושכלת. עליכם לברר בדיוק מה תנאי ההלוואה האם משתלם לעשות זאת או לא ועוד שאלות חשובות ביותר שאתם צריכים לתת עליהן את הדעת. על רקע זה אנחנו ממליצים לכם בכל תוקף לא לקחת סתם הלוואה אלא להתייעץ עם מומחים אשר יעזרו לכם לקבל את ההלוואה הטובה ביותר שיש. בהלוואות צריך להבין ולכן מי שאין לו ידע בתחום או הכשרה כלכלית טוב יעשה אם יפנה אל גורם מקצועי שיעזור לו להבין מהי ההלוואה הטובה ביותר בשבילו ומהי יכולת ההחזר שלו בכל חודש וכך תבטיחו כי ההלוואה תשרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

קחו סכום קצת יותר גדול מן העלות הראשונית

עליכם להבין כי הלוואה בשביל הוספת ממד לבניין מחייבת אתכם למחשבה ולביצוע של פעולות חכמות. לכן אנחנו ממליצים לכם לקחת הלוואה קצת יותר גבוהה מאשר העלות הראשונית של הבנייה וזאת מכיוון שהעלות הזאת יכולה לעלות מה שאומר כי אתם יכולים להיתקע בלי כסף וכך השיפוץ לא יסתיים בזמן.

הוספת ממד לבית קיים – מדוע זה כל כך חשוב?

אם יש דבר שאסור לזלזל בו הוא הביטחון שלנו ושל ילדנו. נכון בישראל קיימת מערכת מתקדמת ביותר של הגנה מטילים בדמות כיפת ברזל, שרביט קסמים ומערכת החץ, אך בפועל גם משרד הביטחון ממליץ על כך כי בכל בית יהיה ממד. ממד מאפשר לנו לשהות בביתנו בבטחה גם כאשר ישנה מלחמה וכידוע בישראל אתה אף פעם לא יודע מתי תתחיל המלחמה. על כן ישנה חשיבות עליונה לבניית ממד. שימו לב אם אתם מתכננים לשפץ את ביתכם עליכם לשקול בכובד ראש לבצע הוספת ממד לבית קיים וזאת

בכדי להבטיח את ביטחונכם. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להתרוצץ בזמן מלחמה ברחובות העיר בחיפוש אחר מקלט. על כן כל שיפוץ שנערך בבית צריך לכלול הוספת ממד וכך תבטיחו כי תהיו מוגנים מפני הטילים הרבים שיירו עלינו אויבנו.

הוספת ממד לבית קיים – האם מדובר בדבר מסובך?

אך נשאלת השאלה החשובה מאין כמותה האם הוספת ממד לבית קיים היא דבר מסובך הדורש מאתנו מאמצים רבים? התשובה היא שכל שיפוץ יוצר בלגן וכאב ראש קטן וכך גם הוספת ממד. אך אין לפחד מכך ואם הקבלן שלכם מקצועי הוספת הממד תעשה בקלות וללא בעיות. כמובן שמשך השיפוץ נגזר מדברים רבים, כמו מהשאלה אילו עוד דברים אתם משפצים בבית, כמה עובדים יש לקבלן, מה כוללת תכנית השיפוצים ועוד. אך יש לציין כי למרות כל אלו בניית ממד אינה מסובכת

ואינה דורשת משאבים מיוחדים מהקבלן ומהעובדים שלו. על כן כל כך מומלץ להוסיף קבלן ולהשקיע באפיק זה וכך ליצור בבית שלכם ביטחון אמתי.

הוספת ממד לבית קיים – מה בדבר המחיר?

אחת השאלות החשובות ביותר שיש לתת עליהן את הדעת כאשר מדובר על הוספת ממד לבית קיים היא מה המחיר של ההליך? התשובה שמחיר הוספת הממד הוא לא גבוה וניתן למצוא קבלנים אשר יעשו זאת בכמה עשרות אלפי שקלים. אל מול העובדה כי הדבר מעניק לכם ביטחון גדול הרי שנראה כי מדובר בהשקעה משתלמת ביותר. קבוצת עידן פרויקטים של הוספת ממד לבית פרטי החל משלב התכנון וקבלת היתרי בניה ועד לסיום מוצלח של עבודות הבניה. עבודה מול חברה גדולה ומסודרת תבטיח לכם פרויקט מוצלח ואיכותי ללא הפתעות , קבוצת עידן איכות החיים מתחילה בבית.

הוספת ממד לבית פרטי – בשביל הביטחון האישי

היש דבר חשוב יותר מאשר הביטחון האישי שלנו? פירמידת הצרכים של מסלו מצביעה באופן ברור שבכדי שתהיה לנו איכות חיים גבוהה עלינו להרגיש בטוחים בסביבתנו ולדעת

שכלום לא יקרה לנו וזאת בכדי להבטיח כי תהיה לנו איכות חיים גבוהה. אם הביטחון האישי שלנו לא נשמר הרי שאנו נמצאים בבעיה חמורה. עובדה זו מתחדדת לאור העובדה שישראל היא מדינה רוויה באיומים, די אם נזכיר את חיזבאללה בצפון המאיים על כול הארץ עם טיליו ואת חמאס בדרום המאיים גם כן על מרבית הארץ בכדי שנבין עד כמה הביטחון האישי שלנו נמצא בסכנה. בכדי להתמודד עם בעיה זו אנו חייבים לבצע מספר דברים שאחד העיקריים שבהם הוא הוספת ממד לבית פרטי. ממד מבטיח כי נוכל

לחיות בביתנו בביטחון גבוה וללא חשש וזהו דבר בעל ערך עצום לחיינו ולחיי משפחתנו.

הוספת ממד לבית פרטי – אל תתפשרו על איכות הממד

אך כאשר מבצעים הוספת ממד לבית פרטי אנחנו חייבים להתחשב במספר דברים, בניית ממד בבית פרטי כאשר נראה כי הדבר העיקרי שעליו אנחנו צריכים לתת את הדעת הוא איכות הממד. אם הממד לא יבנה ברמה גבוהה הרי שתיווצר לנו בעיה רצינית ביותר היכול לאיים על ביטחוננו האישי. בכדי להבטיח כי הממד יהיה איכותי אנחנו צריכים לפנות אל קבלן שאנו סומכים עליו ויודעים כי לא ירמה אותנו. קבלן שרלטן יכול לבנות את הממד באיכות נמוכה וכך לפגוע בביטחון האישי שלנו

ולהותיר אותנו חשופים אל מול איום הטילים. על כן ישנה משמעות כל כך גדולה לשאלה איזה קבלן אנחנו לוקחים שיבנה לנו את הממד.

הוספת ממד לבית פרטי – חשיבות תכנית הבנייה

הוספת ממד לבית פרטי מחייבת תכנית סדורה וברורה כיצד יש לבנות אותו ומהי הדרך הכי טובה לעשות זאת. ככל שהתכנית תהיה יותר ברורה כך הקבלן ידע כיצד לבנות את הממד בצורה יותר טובה ויבצע את העבודה בצורה איכותית. אין ספק כי ללא תכנית הקבלן אינו יכול לבצע את עבודת הבנייה של הממד ועלינו לקחת זאת בחשבון.

ממד קבוצת עידן מתמחה בהוספת ממדים למבנים קיימים. צוותי העבודה של החברה מתורגלים בבניית ממדים בבניינים מאוכלסים. לחברה ניסיון מצטבר של בניית פרויקטים בהיקף מצטבר של מאות מיליונים.

המדריך להוספת ממדים/ הוספת ממד לבניין קיים

האם ניתן להוסיף לבניין שלך ממ"ד ?

קיים חוק במדינת ישראל המאפשר לבעלי הדירות להוסיף ממ"ד תקני בגודל 13 מ"ר לכל דירה או בית .

איזה בדיקות יש לבצע בעת בניית ממד?

בדיקת אטימות הממד לגזים, בדיקת שליפה לטיח לוודא שאינו יתפרק על יושבי הממד בעת מלחמה.

מה זה אגרות בניה לממ"דים?

זה תשלום לעירייה בגין בניית ממ"ד. התשלום מחושב לפי מ"ר. בדרך כלל מחיר אגרות היטל הבניה למ"ר הנו בין 350 ש"ח  ל – 400 ש"ח למ"ר בהוספת ממ"ד לבניין קיים.

הוספת ממד לבניין קיים –  אגרות בניה והיטל השבחה

מהו היטל השבחה?לרוב לא משלמים היטל השבחה בבניית ממ"דים בפרויקט הוספת ממ"ד לבניין קיים.

תשלום שמשלמים לעירייה בגין קבלת זכויות בניה והקלות חדשות. גובה התשלום משתנה מעירייה לעירייה ושווי הנכס משפיע על גובה ההיטל. ככל ששווי הנכס גבוה יותר גובה היטל ההשבחה גבוה יותר ולהפך.  אך תמיד גובה ההיטל ישאיר את עסקת הממ"דים לכלכלית וגובה סכום השבחת הנכס גובה מעלות הבניה ועלות היטל ההשבחה גם יחד. העירייה שמבינה כי באם העסקה לא תהיה כלכלית ואף אחד לא יעשה אותה היא לא תקבל את עלות היטל ההשבחה.

 הוספת ממ"ד לבניין קיים, בניין משותף ובית פרטי – משך זמן הבניה לתוספות ממ"דים

משך הביצוע משתנה בהתאם למספר הממ"דים , גובה הבניין, דרכי הגישה לבניין ועוד :

  • תוספת של עד 10 ממ"דים- 5 חודשים
  • תוספת של עד 30 ממ"דים- בניית ממד בחדר קיים8 חודשים
  • תוספת עד 60 ממ"דים- 12 חודשים

 לוחות זמנים נקבעים ביחס לגודל הפרויקט. ככל שהפרויקט מורכב יותר משך הביצוע ארוך יותר הוספת ממד לבניין קיים.

הוספת ממד לבניין קיים

מה זה מפקח בניה לפרויקט הוספת ממ"דים?

מפקח בניה זהו איש מקצוע מהתחום אשר מומלץ כי הדיירים ישכרו את שירותיו בכדי לפקח על עבודת הקבלן ולוודא כי העבודה מבוצעת לפי התקן וכי המפרט שמבוצע תואם את המפרט בחוזה. 

מה עלות מפקח בניה לחודש?

עלות מפקח בניה – נע בין 5,000 ש"ח ל- 10,000 ש"ח ,תלוי במורכבות הפרויקט, מספר המרפסות בפרויקט ומספר הביקורים השבועיים שלמפקח הבניה בפרויקט.

עלות בניית ממד

אנו נלווה אתכם לכל אורך התהליך החל משלב התכנון וקבלת היתרי הבניה על ידי מחלקת התכנון.

לאחר קבלת ההיתרים נבצע את עבודות הבניה באיכות ובמהירות תוך מתן שירות לקוחות איכותי ומקצועי ואדיב.

פנו אלינו עוד היום לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

למי מתאים המדריך?

בעלי דירות בבניין משותף המעוניינים להוסיף ממ"ד לדירות בבניין קיים ובעלי בתים פרטיים המעוניינים להוסיף ממ"ד לביתם.

כחלק מהמדריך המלא ניתן לדעת:

איך מוספים ממ"ד לבניין קיים, מהם המחירים וכמה זמן לוקח כל שלב.

לאחר קריאת המדריך תכירו את המונחים השונים בתחום בניית ממ"ד בבית משותף ובבית פרטי

ולפיכך תדעו לאילו פרטים לשים לב בעת התקשרות עם בעלי מקצוע וכמובן לחסוך כסף רב ועוגמת נפש מיותרת.

בשלב זה עליך לפנות לשכנים בבניין בכדי לשאול את דעת בדבר הרעיון של הוספת ממ"ד.

בנוסף, בשלב זה צריכה להתארגן קבוצת דיירים אשר תתפקד כוועד הממ"ד.

* אין כל קשר בין וועד הממ"ד הנבחר לבין וועד הבית לוועד הבית הקיים.

אפשרויות מימון פרויקט הוספת ממ"ד/מרחב מוגן

חלוקת התשלומים במהלך הפרויקט הנו על פי התקדמות הפרויקט.

אין מקדמות –התשלום מבוצע רק לאחר סיום השלב. כמו כן, ישנן פתרונות הלוואה מגוונות.

ניתן לבקש הלוואה בנקאית, הלוואה מקרן הפנסיה שלכם והלוואה מחברות אשראי.

קיים פתרון לבני 65+ "משכנתא הפוכה"– בה ניתן לקבל משכנתא , 35% מערך הנכס אשר אותה משלמים היורשים בעת מכירת הנכס.

בשלב זה יש להחתים את הדיירים על מסמך בוא הם מצהירים כי הם:

  1. מעוניינים בממ"ד
  2. לא מעוניינים ולא מתנגדים להוספת ממ"ד
  3. לא מעוניינים ומתנגדים לממ"ד

טופס הסכמה עקרונית לביצוע תוספת בנייה בבניין משותף (טופס להורדה – הסכמה לבניית מרחב מוגן)

על מנת שהפרויקט יצא לפועל יש להחתים 60% מדיירי הבניין אשר מסכימים לפרויקט ממ"ד.

חשוב להסביר לדיירי הבניין את החשיבות שבהוספת ממ"ד בכל דירה בישראל למען הגנה מקסימלית על היקרים לנו. ישנן אפשרויות מימון מגוונת המתאימות לכל דייר, מבחינה זו תמיד ניתן לממן על ידי הלוואה ארוכת טווח עם תשלום סמלי נמוך.

מה עושים בדירות שלא מעוניינות בממ"ד?

ממ"ד דמה – בניית ממדים

עושים "קפיצה" בהתאם לתקנות הבניה בוועדה המקומית

מאחר ואג"א דורש המשכיות קירות ממד 70% עד לתחתית המבנה יש צורך בביצוע יציקות הממדים גם בדירות שלא משתתפות בפרויקט

מי משלם את עלות הקפיצה? עלות בניית ממ"ד דמה

הדיירים אשר בונים ממדים מתחלקים בעלות, לעיתים הקבלן מוכן לספוג עלות של קפיצות בודדות.

האם ניתן לחייב דייר סרבן להשתתף בפרויקט בניית ממד?

לא.

מה אם הדיירים מעוניינים להשתמש בממד?

עליו לקבל היתר בניה לבד, יקר מאוד מכיוון וזהו אותו ההליך בדיוק לקבלת היתר בניה לבניין שלם, הדייר חייב הסכמת

75% מבעלי הדירות

וכמובן שעליו לשלם לבעלי הדירות בבניין את עלות היסודות והשלד של הממד שלו,המחיר שישלם לקבלן יהיה יקר משמעותית

מכיוון ותקורות הניהול גבוהות מאוד כאשר בונים ממד בודד.

לסיכום לא כדאי להיות דייר סרבן, ואכן רוב הדיירים מצטרפי לבסוף לפרויקט מכיוון ומבינים כי זוהי ההחלטה המושכלת.

דירה בבניין ללא ממד שלכל שאר הדירות יש ממד  משמעית פחות סחירה  וקשה למכור אותה יחסית לדירה עם ממד.

האם למשקיעים כדאי לבצע הוספת ממד?

כמובן! אפילו יותר מלבעלי דירות שגרים בדירה, מבחינת תשואה מחיר השכירות אשר גובים יעלה וערך הנכס עולה יותר מעלות הבניה.

ניתן לקבל הלוואה אשר ההחזר עליה הינו בגובה עליית מחיר השכירות לדירה כל שלמעשה עליית השכירות משלמת את ההלוואה ואחר מספר שנים מקבלים נכס בעל שווי גבוה יותר המכניס בכל חודש שכירות גבוה יותר. בניית ממד בבית משותף עלות ממד דמה כ 50,000 ש"ח בניית ממ"ד כאשר בעלי הדירות שלא בנו מרפסת ירצו לבנות ממד יהיה להם הרבה יותר קשה ויקר מכיוון ועליהם לשלם לדיירים את חלקם בשלד וביסודות ויהיו צריכים לקבל היתר בניה לבד, המחיר שישלמו יהיה יקר משמעותי עבור התכנון וביצוע מהדיירים שבונים יחד.

במהלך פרויקט הוספת ממדים לבניין קיים התכנון הפנימי של הדירה הקיימת משתנה בהתאם להוספת הממד ולכן ניתן לנצל את ההזדמנות ותוך כדי השיפוץ לבצע שיפוצים בדירה שלכם.

ביצוע פרויקט שיפוצים בדירה שלכם יהפוך את הנכס שלכם לשווה הרבה יותר מבחינת איכות חיים ושווי הנכס, אנו בקבוצת עידן מנוסים בביצוע פרויקטים משולבים של שיפוצים ובניית ממדים

אדריכל החברה שלנו ילווה אתכם בתכנון אופטימלי המתאים לצרכים המיוחדים שלכם קבוצת עידן כי איכות החיים מתחילה בבית.

אפשרות 1 – תכנון לבד עם אדריכל וקונסטרוקטור ולאחר מכן ביצוע מכרז בין קבלנים

TURN KEY PROJECT

*אפשרות 2 תכנון וביצוע על ידי אותה חברה

בעת בחירת אדריכל וקונסטרוקטור חשוב לבחור באנשי מקצוע המתמחים בתוספת בניה וממדים ועובדים עם הוועדה המקומית באזור מגוריכם באופן קבע, ישנה חשיבות רבה לניסיון בתוספות בניה מכיוון ונדרש ניסיון בהתאמת הבניה החדשה לישנה . כיום נהוג יותר ויותר לבחור באפשרות השניה מכיוון וליווי של חברת בניה בתהליך והמחיר הקבוע מראש שלא משתנה מוביל את רוב הבניינים המשותפים אשר מוסיפים ממדים לביתם לבצע תכנון וביצוע על ידי אותה חברה, בקונסטלציה זו המחיר קבוע מראש ולא משתנה, לרוב תהליך התכנון יתקדם מהר יותר כאשר חברת הבניה מנהלת את תהליך התכנון.

גם מבחינת אחריות כאשר חברת הבניה מעסיקה את האדריכל היא ג אחראית על עניין התכנון וללא ספק בעלת ניסיון רב יותר מדיירים בשכירת אדריכל בתהליך קבלת היתר בניה. כמו כן לוועד הממדים בקונסטלציה זו פחות צריך לבזבז זמן פרטי בישיבות ושיחות עם המתכננים. חשוב לפנות לכמה חברות בניה מנוסות ולקבל הצעת מחיר בשלב זה חשוב לבחור באנשי מקצוע המנוסים בעבודה באזור מגוריכם והם יכולים להראות פרויקטים לדוגמא שימליצו על הקבלן.

מרכיב המחיר כמובן חשוב אבל לא פחות חשוב לקבל בסוף התהליך מוצר איכותי ברמת גימור מעולה ולא מוצר נחות ולכן לא ללכת רק על המחיר הזול ביותר, פעמים רבות קבלני ממ"דים מתמחרים נמוך מהמחיר האמיתי ובאמצע הפרויקט נתקעים עם הפסדים ואז גם הדיירים סובלים שכן הקבלן יחפש מהיכן יוכל לחסוך כסף בכדי לעמוד במחיר הנמוך שלקח על העבודה. עורך דין לייצוג דיירים בפרויקט הוספת ממדים- חשוב לבחור בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום תוספות הבניה בכדי שיתנהל מול עורך דין שמייצג את הקבלן בכדי שישמור על האינטרסים שלכם.

כמה עולה עורך דין לליוי פרויקט הוספת ממדים לבניין?

מחיר לעורך דין נע בסביבות 10,000 ש"ח – 30,000 ש"ח . מחירים אינם כוללים מע"מ. לכל דירה בישראל ניתן להוסיף ממד בגודל 13 מ"ר ברוטו, מותנה כמובן בתב"ע ובמאפייני המגרש

תקנה 101 להקלה בתכנון ממדים

תקנה 101 הינה תקנה אשר  חיזקה את היכולת להוסיף זכויות בניה לוועדה המקומית לתכנון ובניה האופציה להוסיף זכויות בניה במקרים מסויימים לבניינים שמורה למהנדס הוועדה.

צריך למעשה לשכנע את מהנדס המועצה  שההקלה המבוקשת לא תפגע בנראות ובהתאמת המראה הסופי של הבניין לבניינים בקרבתו וכי הבניין עצמו יראה טוב יותר, ניתן לבקש הקלה בקו בניין וגודל הממ"ד לעירייה יש אינטרס לתת את ההקלות מכיוון והיא מרוויחה תשלום עבור אישור ההקלה כאשר היא מקבלת תשלום היטל השבחה על ידי הדיירים-חשוב לבחור בחברה אשר מנוסה בשינוי תבע נקודתי. שינוי מגבלות התכנון של הבניין אשר נובעות מהתבע אותה משנים בצורה נקודתית לבנייין בלבד או לקבוצת בניינים.

כמה זמן לוקח לקבלת היתר בניה?

בדרך כלל ניתן לקבל היתר בניה לממדים תוך חצי שנה מיום פתיחת התיק ברישוי הזמין.

מה זה רישוי זמין?

בשנתיים האחרונות התוכניות והבקשות להיתר מוגשות לעירייה דרך האינטרנט במערכת מיוחדת אשר מאפשרת לאדריכלים ואנשי מקצוע לתקשר עם הוועדה המקומית ולקבל היתר בניה. אם פעם היו מגיעים לעירייה לפגישות והגשות היום כבר לא קיים ואין קבלת קהל כמעט בעניין זה והכל מבוצע דרך האינטרנט.

הרעיון בכללי להגיע למיקסום יכולות ולבטל נפיוטיזם ככל הניתן בפועל האדריכלים עדיין מתקשים עם המערכת ולומדים אותה, מאות אדריכלים מבוגרים וותיקים מתקשים במיוחד נוכח הצורך ביכולות טכנולוגיות בהגשת התוכניות . בטווח הארוך החלטה זו תביא ליעילות בטווח הקצר עוד נדרשת תקופת הסתגלות. תוך תהליך התכנון יש להכניס לתמונה את הקונטרוקטור.

מה זה קונטרוקטור לתכנון ממ"ד?

קונסטרוקטור זהו מהנדס אזרחי אשר למד והתמחה במגמת תכנון מבנים והוא למעשה הגורם החשוב ביותר בתכנון הקונסטרוקציה של המרפסת. הקונסטרוקטור מקבל מהאדריכל את התוכניות ובודק האם מבחינה קונסטרוקטיבית ההממד יכול לתפקד תוך התחשבות במגבלות התכנוניות של הפרויקט. הקונסטרוקטור לממדים מבצע מודול במחשב אשר מדמה את העומסים המופעלים על הממד, על היסודות ועל הבניין ומאשר לאדריכל להמשיך להתקדם אם התוכנית מסוגלת לעמוד במבחן המציאות.

מתי מכניסים את מפקח הבניה לתמונה?

בדרך כלל מפקח הבניה נכנס לתמונה בשלב התחלת  ביצוע עבודות הבניה בשטח ונשאר עד מסירת כל הממדים ללקוחות.

איך רושמים ממ"ד בטאבו?

לאחר קבלת טופס 5 אודות אישור סיום עבודות בניה וביצוע עבודות הבניה לפי ההיתר המקורי ניתן לפנות לעורך דין לרישום הממד בטאבו.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30