בניית ממד בבניין מגורים

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

ממ"ד הוא חדר חשוב לא רק במבנים ציבוריים כמו גני ילדים, בתי ספר, מכללות או אוניברסיטאות, אלא גם בבתים פרטיים. בניית ממ"ד חזק ויציב יכולה להגן על דיירי הבית בעת מתקפת טילים או בזמן רעידת אדמה. חדר הממ"ד בבית הוא חדר לכל דבר. לעתים הוא משמש כחדר רגיל כמו חדר שינה או חדר עבודה בחיי היום יום  ורק כאשר מתרחש אירוע חריג מתכנסים בני הבית בתוכו.

להגן על הבית בעזרת בניית ממ"ד בניית ממד בבית משותף  בניית ממדים

הוועדה לתכנון ובנייה מסייעת בבניית חדרי ממ"ד במטרה להגן על האזרחים וניתן אף להרחיב את שטח הבנייה שהוקצה מראש כדי לשלב את החדר בתוך המבנה. אם אתם מתכננים לבנות חדר ממ"ד או להפוך חדר רגיל לחדר מוגן, חשוב לעמוד על ההבדלים שבבנייה:

  • הוספת ממ"ד – זוהי תוספת רגילה של חדר לבית, אך במקרה זה הדייר אינו מחויב בתשלום עבור היטל השבחה. בניית ממ"ד כחדר נוסף לבית מצריכה את אישורם של גורמים מקצועיים  ועליה להתבצע על ידי מומחים בתחום הבנייה.
  • לבנות ממ"ד יביל –בניית ממד בבניין מגוריםי  עצם הבנייה היא הליך מורכב שגורם למטרד סביבתי. אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם את תלונות השכנים על הרעש והלכלוך שגורמים השיפוצניקים כאשר הם בונים את הממ"ד, ניתן לבצע את בניית הממ"ד במפעל, ולאחר מכן להוביל אותו אל המבנה ולהתקינו בבית.
  • להסב חדר לממ"ד – הסבת חדר קיים לחדר ביטחון כרוכה באישורים מפיקוד העורף.
  • למגן חדר פנימי בניית ממד בבניין מגוריםי– במקום לבנות ממ"ד ניתן למגן את החדר הפנימי של הבית באמצעות הוספת פלדה או בטון. עם זאת, חשוב להביא בחשבון שהחדר הפנימי אינו איכותי מבחינת הגנה כמו חדר ממ"ד.

מידע כללי בניית בניית ממד בבניין מגורים בנתניה

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה באה לקראת מי שבונה מרחב מוגן כתוספת לדירתו, בכך שלא כוללת 12 מ"ר ברוטו בשטח הבנייה (באחוזי הבנייה) העיקריים בניית ממד בבית פרטי – דבר היוצר אפשרות רחבה למימוש הבנייה. ישנן הקלות משמעותיות ורשות לחרוג מקווי הבניין לצורך בניית ממ"ד. מעבר לתמריץ לבניית ממ"ד לשם שיפור הבטיחות וביטחון הדיירים בעתות חירום, מדובר בהוספות חדר נוסף לדירה ללא תשלום היטל השבחה. תוספת ממ"ד יוצרת תרומה חשובה לעמידות הבניין ברעידות-אדמה, גם אם רק דייר אחד מוסיף את הממ"ד וזאת ללא כל תלות האם הבניין בכללותו עומד / אינו עומד בתקן החל על בניית ממ"ד בניית ממד בבית פרטי.

קבוצת עידן – הפתרון לבניית ממ"ד לבית מוגן בניית ממד בבניין מגורים ,בניית ממד בתל אביב , בניית ממ"ד בחיפה , בניית ממ"ד בהרצליה , בניית ממ"ד בנתניה.בניית ממד בבניין מגורים

מוטרדים מהחדשות? חושבים על בניית ממ"ד בביתכם הפרטי? קבוצת עידן מציעה לכם בנייה איכותית של חדר חזק שיגן עליכם מכל צרה. החברה מספקת ללקוחותיה מגוון רחב של פרויקטים לבנייה, תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים, בטכנולוגיה מתקדמת ובשירות האמין והמהיר המותאם ללוח זמנים מדויק. תוכלו להיעזר בקבוצת עידן אם ברצונכם להוסיף מרפסת לבית בניית ממד בבית פרטי, לשפץ את בניין הדירות שלכם או לבנות את הווילה שתמיד חלמתם עליה ועבורה עבדתם במשך שנים רבות כדי לחסוך את הכסף הדרוש.

הוספת ממ"דים, מרפסות, בניית ממד בבניין מגורים  שיפוץ חיצוני ופנימי למבנה חטיבת עודד 4 חיפה.

בניית ממ"ד בבית משותף

מחיר ממ"ד מורכב מעלויות קבלת היתר בניה, תכנון אדריכלי ותכנון קונסטרוקטיבי על ידי אנשי מקצוע המתמקצעים בתכנון בתחום זה.

מחיר התכנון מושפע ממיקום הממ"ד ומכמות הממ"דים. כאשר מדובר בבניין משותף מחיר התכנון נמוך ממחיר תכנון ממ"ד לבית פרטי מכיוון ותהליך קבלת היתרי הבניה והתכנון קונסטרוקציה זהה בין אם בונים ממ"ד בודד ובין אם בונים עשרות ממ"דים ולכן תכנון ממ"ד לבית פרטי , לדוגמה, יקר משמעותית ,כך  שמחיר התכנון לבית פרטי  נע בין – 15,000- ש"ח  ל – 20,000 ש"ח לממ"ד.  בנוסף יש עלויות מודד ופרסום בעיתונות כנדרש בחוק לקבלת היתר לממ"ד נוסף בעלות של כ – 5,000 ש"ח לקונסטרוקטור. מחיר תכנון ממ"דים וקבלת היתר בניה לבניין משותף הנו כ  – 2,500 ש"ח לממ"ד. בנוסף עלות מפת מדידה של כ –  3,000 ש"ח ועלות תכניות קונסטרוקציה  כ – 1,300 ש"ח .

כמה עולה לבנות ממ"ד בניית ממד בבית משותף  ? – שלב ביצוע עבודות הבניה

כאשר בונים ממ"ד בודד קודחים ויוצקים יסודות כפי שעושים בבניית תור ממ"דים .אורך הכלונסאות /יסוד בודד משתנה בהתאם לדוח יועץ קרקע באם קיים, סוג הקרקע וניתוח חישוב עומסים וכמות הממ"דים .

גם בביצוע עבודות הבניה עלות ממוצעת לממ"ד ,כאשר בונים קבוצת דיירים ,נע בסביבות 100,000-120,000 ש"ח , תלוי ברמת הגימור ובמספר הממ"דים בניית ממד בבית משותף .

כאשר בוחנים הצעות מחיר מחברות בניה חשוב להשוות תפוחים לתפוחים ועליכם לבדוק ולוודא כי המפרט אותו מציעות החברות השונות זהה זה לזה. כמו כן והחשוב מכל צריך לבדוק שהחברה רשומה ברשם הקבלנים כחברת בניה המורשית לבצע עבודות בניה בהיקף הנדרש וכי לחברה ניסיון בביצוע עבודות בניה הנדסיות של ממ"דים.

עלות בניית ממד בבית משותף

חברה שמציעה מחיר נמוך משמעותית משאר החברות צריכה להעלות סימני שאלה אצלכם מכיוון ולרוב מחיר זול במיוחד ביחס למחירים בשוק יכול להעיד כי איכות הבניה והמוצר אותו תקבלו יהיה נחות ולא איכותי, הטעם  "הטוב" של המחיר הזול יתחלף במהרה בטעם חמוץ של איכות בניה ירודה ושירות לקוחות לוקה בחסר בלשון המעטה… ובכדי לקבל פיצוי יהיה אליכם להגיע לבתי משפט ולתבוע את החברה על ביצוע עבודה רשלנית שאינה בתקן הישראלי

כאשר תכניסו קבלן לבניית ממ"ד אחר לתיקון העבודה הקבלן יגבה מחירים גבוהים מכיוון וכך נהוג בשוק .כניסה לעבודה של מישהו אחר מסכנת את החברה הנכנסת לפרויקט מכיוון ואינה יודעת מהם הנזקים שנגרמו בדיוק והיא צריכה לקחת מקדם ביטחון בעת תמחור הפרויקט.

תהליך בניית ממ"ד בבית משותף

שלב א' יש להחתים את השכנים בבניין על טופס בו הם מצהירים כי אינם מתנגדים לבניית ממ"ד/מעוניינים בבניית ממ"ד בבית משותף.
שלב ב' פניה לחברת בניה המתמחה בבניית ממ"דים ותוספות בניה בכדי שהחברה תבחן את ההיתכנות התכנונית של ביצוע הפרויקט מבחינת קבלת היתר בניה והיכן ניתן למקם את הממ"ד בכדי שצורת ההתחברות לדירה תהיה אופטימלית ומיטבית.
שלב ג' הגשת תכניות לשם קבלת היתר בניה התהליך אורך כחצי שנה עד קבלת היתר בניה.
שלב ד' ביצוע עבודות הבניה : משך תהליך הביצוע משתנה בהתאם למספר הממ"דים, דרכי הגישה לבניין וגובה הבניין . בניית ממ"ד בודד תארוך כחודש ובניית ממ"דים לבניין רב קומות יכלה לארוך שנה שלמה  הוספת ממד לבניין קיים.
שלב ה' סיום הבניה , קבלת אישור סיום בניה מהעירייה .
שלב ו' כעת אתם יכולים ליהנות מממ"ד חדש שהוא למעשה חדר לכל דבר ועניין  שניתן להשתמש בו לפי צורכי הלקוח. כמה עולה לבנות ממד

כמה עולה לבנות ממד

כמה עולה לבנות ממד ?

מחיר בניית ממ"ד לבית פרטי גבוה יותר  מבניית ממ"ד בבניין והמחיר הוא סביב 125,000 ש"ח.

כאשר בונים ממ"ד חשוב לוודא כי בונים את הממ"ד בהתאם לתקנות והתקנים של פיקוד העורף ולוודא כי הממ"ד יעמוד בתקנים ויהיה מותאם למצב מלחמה. לממ"ד יש תקנות מיוחדות לטיוח מחשש להתנפצות ופגיעה.  בחדר זה מיישמים חומרים מיוחדים שיגנו על יושבי הממ"ד .

כמו כן חשוב שהממ"ד יהיה אטום לגזים.  לאחר סיום עבודות הבניה חשוב שתגיע לבדוק את תקינות האטימות על ידי בדיקת גזים מיוחדת שמוודא שהחדר אטום לחלוטין.  כמו כן , נבדק הטיח בעזרת בדיקת שליפה שבודקת ממה בנוי הטיח . בתוך הטיח קיימת רשת אקספנדד בגובה 2 מ"מ על 2 מ"מ שמחזקת את הממ"ד. בנוסף מתקינים מסנן אויר שיסנן את האוויר בעת מתקפת טילים עם גזים ורעלים .

קבוצת עידן בונה ממ"דים בכל רחבי הארץ תוך ניהול מוקפד של תהליך התכנון והביצוע. לחברה ניסיון רב בביצוע מאות ממ"דים ברחבי הארץ

בניית ממד בבית משותף     ממד

כמו הרבה תחומים גם בניית ממד בבית משותף  מורכבת יותר מבניית ממד לבית פרטי, כי כידוע לכם שיש 2 ישראלים בחדר יש לפחות 4 דעות.

יחד עם זאת התועלת הרבה שמרווחים הדיירים בבית המשותף שמוסיף ממדים היא עצומה וללא שיעור ולכן גם אם ההליך בניית ממד בבית משותף אינה פשוטה לעיתים היא משתלמת מבחינת איכות חיים ומבחינה כלכלית

כולנו מכירים את המצב הנפיץ בארץ ויודעים כי השאלה בעניין המלחמה הבאה היא לא אם תהיה אלא מתי תהיה לכן כולנו מעונינים לדאוג לבטיחותנו ובטיחות בני ביתנו , ולכן חשוב לבנות ממד .

מבחינה כלכלית תוספת ממד בבניית ממד בבית משותף משתלמת למחירון הממדים לחץ כאן.

בניית ממד הינה החלטה משתלמת

אשר מחזירה את ההשקעה במהירות עם עליה יפה בשווי הנכס , בניית ממד בבית משותף זולה יותר מבניית ממד עצמית.

כאשר  בוחרים חברת לבניית ממד בבית משותף חשוב שלחברה יהיו הכלים והיכולות להתנהך מול מספר רב של דיירים בעת ובעונה אחת ולדאוג לתת שירות מקצועי מהיר ואמין לכל הדיירים .מדריך להוספת ממדים

ישנן חברת בניה רבות בארץ חלקן מקצועיות יותר וחלקן מקצועיות פחות אך אין הרבה חברות בניה המנוסות בבניית ממדים בבתים משותים שכן נדרשת תרבות ארגונית ייחודית לחברה שמתנהלת

מול לקוחות רבים בעת ובעונה אחת ואשר ממשיכים לגור באתר הבניה שהוא למעשה בניין המגורים שלהם.

תכנון , קבלת היתר, בניית ממד בבית משותף

שלב ו בניית ממד בבית משותף- כעת ניתן להנות מהחדר המוגן כחדר רגיל לכל דבר ואם לא עלינו תהיה מלחמה בני הבית יכולים להיות מוגנים בעת התקפה על המדינה קבוצת עידן מתמקצעת ומתמחה בבניית ממדים לבתים משותפים ברחבי הארץ לחברה מחלקה מיוחדת לליווי נציגות של בניינים משותי שמעוניינים להוסיף ממד לבניין המשותף שלהם. חשוב להתחיל את תהליך תוספת הבניה יחד עם חברה מקצועית ואמינה בעלת ניסיון מוכח בתכנון ממדים והוצאת היתרי בניה לבתים משותפים אשר מעוניינים להוסיף ממד לבניין המשותף בו הם מתגוררים.

קבוצת עידן בנתה עשרות רבות של ממדים בפרויקטים של תוספת ממד לבניין משותף ובנתה עשרות ממדים כקבלני מפתח בבניה רוויה של בניינים ווילות בעלות ממד. המפרט שקבוצת עידן לממד הינו מרשים ואיכותי מריצוף יוקרתי ועד הכנת 10 נק חשמל ותקשורת והכנה למערכת מיזוג אויר . אנו מזמינים אתכם עוד היום ליצור שק ולקבל ליווי מלא של הפרויקט שלב החתמת הדיירים ועד לסיומו המוצלח של פרויקט בניית הממדים.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30