בניה קלה

בשנים האחרונות חלה עליה בשימוש בטכנולוגיות בניה קלה , עדיין הבניה הקונבנציונלית שולטת בשוק אך לאט לאט מתחילה מגמה של בניה בשיטות בניה שונות

בעולם משתמשים  בבטון ובבלוקים פחות מבארץ ובניה בארץ פלדה מגלוונת ועץ נהיו פופאריים בעולם כולו בשל מהירות הביצוע , איכות הבידוד ומהעבודה הנקייה.

בניה קלה

תהליך בניה קלה מתחיל בביצוע רצפה ויסודות מבטון , לאחר ניסיון רב בתחום ניתן לקבוע בוודאות כי רצפת הבטון הינה הבסיס הטוב ביותר לבית הבנוי מבניה קלה

לאחר יציקת הרצפה יוצקים ממד תקני ללא הוראות הביצוע של אג"א ובהתאם לתקנים של בניית הממדים, לאחר סיום יציקת המדד ניתן להתחיל בהתקנת שלט המבנה

הבנוי מפרופילי פלדה המיוצרים במפעל המתמחה בייצור פרופילי פלדה מגלוונים לבתים ומותקנים בשטח בהתאם לתוכניות הביצוע אותם מספק הקונסטרוקטור

הנבחר לביצוע תכנון הקונסטרטקציה לבית הפרטי או המבנה שבונים .

תהליך התקנת הקונסטרוקצית פלדה הינו תהליך מהיר ונקי שמתבצע במהירות רבה ובתוך מספר ימים עד שבועות עומד שלד המבנה .

 

בניה קלה עבודות גמר

לאחר התקנת הלוחות החיצונים ומערכת הבידוד הטרמי והקוסטי ניתן להתחיל בביצוע עבודות הגמר , עבודות הגמר בבניה קלה זהות לעבודות גמר בבניה קונבנציונלית ומבטון וברזל.

בשל הדיוק בשלד הפלדה עבודות הגמר מבוצעת בצורה קלה יותר , זאת מהסיבה ששלד פלדה תמיד יהיה מדוייק יותר משלד בטון מכיוון ושלד הפלדה מיוצר 

במפעל ולא מבוצע בשט ולכן רמת הדיוק גבוה יותר.

כאשר מבצעים עבודות בניה בעזרת שיטת הבניה הקלה אין עבודות טיח מכיוון ובשיטה ו משתמשים בלחות צמנט בורד ופנלים מבודדים בכדי 

לייצר בידוד אופטימלי מחום וקור ומרעש, כיום בבניה הקלה רמת הבידוד הטרמי והאקוסטי גבוה מרמת הבידוד הטרמי והאקוסטי בבניה הקונבנציונלית, בניה ושיפוצים

קבוצת עידן הינה חברת בניה המנוסה בביצוע מגוון רחב של עבודות בניה מגוונות, לחברה ניסיון רב בבניית וילות ובתים בכל רחבי הארץ, החברה הינה קבלן רשום לביצוע עבודות בניה הנדסיות.

החברה בנתה מעל ל60 וילות ובתים פרטיי במרוצת השנים הן בבניה קונבנציונלית והן מבניה קלה, ההבדל המשמעותי בין בניה קלה לבניה קונבנציונלית הינו בשלד הבניין.

 

בניה קלה

בשלב הראשון בביצוע העבודות באתר בניה הינה יציקת רצפת בטון לאחר ביצוע יסודות הבניין, לאחר גמר יציקת הרצפה עוברים לביצוע עבודות שלד הממד לצורך קבלת אישור מהעיריה.

לאחר מכן עוברים לבניית שלד הפלדה של הבית הפרטי בשלב זה קונסטרוקציית הפלדה מגיעה ישירות מהמפעל לשטח והבית מורכב במהירות לאחר מכן ששלד הבניין עומד עוברים לעבודות הגמר אשר זהות לעבודות גמר בבניה קונבנציונלית

היתרון הגדול של הבניה הקלה הינו במהירות הביצוע ואיכות הבידוד האקוסטי והטרמי אשר טוב יותר מבידוד של שלד קונבנציונלי.

ניהול ופיקוח אתר בניה – משמעותו הפעלת ייעוץ חיצוני ופיקוח ממוקד שיבטיח איכות בניה ובטיחות באתר.

היועצים הנחוצים לאתר בניה קלה

 • מהנדס בניין (קונסטרוקטור) – הדרך הטובה ביותר לתאר מהנדס הוא דרך האדריכל המלווה את הפרוייקט. יש להניח כי הוא עבד בעבר, בפרוייקטים דומים, עם מהנדס. תפקיד המהנדס הוא לבחון את חוזקו של המבנה תוך מתן מענה לדרישותיו העיצוביות של האדריכל ודרכו של היזם ועמידה בתקנים הקבועים בחוק.

בקב' ע.י.ד.ן המהנדס נשלח לשטח עוד לפני שפנינו לבקשת היתר בניה לצורך הכנת חוברת חישובים סטאטיים למבנה לטובת אדריכל החברה, משיפנה לוועדה המקומית לקבלת היתרים. המהנדס גם יכין תכנית לאישור ממ"ד עפ"י דרישות פיקוד העורף. בתוכנית המוגשת יהיו פרטי עובי תקרות, קירות תומכים ועוד. מחובתו של המהנדס כמפקח ראשי לבדוק סידור הברזל בטרם יצקו בטון בשטח. יציקות אלה יעברו בדיקה ע"י חברות הבדיקה בארץ המתמחות בבדיקת חוזר בטון. מחובת המנהדס לקבל את אישורי בדיקות הבטון.

 

מהנדס בניין טוב יכוון להוזלת עלויות שלד, מבלי לפגוע באיכותו ע"י מיקום נכון של עמודי מבנה, הקטנת מפתחים מבלי לפגוע בעיצוב ועוד. ההוזלה תבוטא בהפחתת ברזל ובטון שתביא להקלה בעבודות הקבלן והקטנת כמויות.

בחירת מגרש לתכנון בית המבוסס על בניה קלה

פוטנציאל התכנון במגרש – בטרם קניתם את המגרש יש לבדוק את מצבו התכנוני. אין להסתמך על הצהרותיו של המוכר אלא פשוט לבדוק האם המגרש רשום כפרטי בטאבו? במידה והתשובה שלילית הרי שיוטלו " דמי הסכמה" בשווי עשרות אלפי שקלים על הבניה. יש לבדוק בדיקה ספציפית של חוזה החכירה באמצעות עו"ד, מול המנהל.

לשלב בדיקות  השטח מול הוועדה התכנונית מוטב לצרף אדריכל במידה ובצעתם התקשרות עם אחד כזה. אדריכל קב' ע.י.ד.ן יקח את הטיפול על עצמו,  במידה ויצרתם קשר עם חברתנו לביצוע הפרוייקט בשלמותו. לוועדה הוא יגיע ועמו מס' הגוש, חלקה ומגרש ולבדוק את תכנית בניין העיר. במקום יש לברר את הדברים הבאים :

 • כמה יחי' ניתן לבנות על השטח? האם ניתן לבנות דו-משפחתי?
 • כמה מ"ר מותר לבנות על המגרש?
 • האם מותר לבנות מרתף? חניה מקורה?
 • במידה וקיים מבנה על המגרש האם הוא בנוי ע"פי היתר?
 • האם קיימת בשטח הפקעה לטובת שטחים ציבוריים?
 • מה גובה אגרותה בנייה לרשות המקומית?
 • האם קיים היטל השבחה עם הקרקע?
 • מה מתוכנן סביב מגרש זה? אלו כבישים? האם קיימים שטחים ציבוריים ירוקים?

אנשי המקצוע הלוקחים חלקבעבודות הבניה הקלה

 • יועץ קרקע – להכנת יסודות יזדקק המהנדס לשירותיו של יועץ קרקע. יועץ זה יבצע קידוחי ניסיון בשטח ויערוך דוח לקביעת סוג הקרקע במגרש. נושא זה הנו בעל חשיבות שכן לא פעם אנו רואים מבנים בהם סדקים רבים ויש להניח כי במבנה זה יסודותיו אינם תואמים את סוג הקרקע עליו הוא בנוי. קב' ע.י.ד.ן נותנת מענה גם בתחום זה.
 • מהנדס אינסטלציה – שיקבע מה סוג הצנרת הנדרשת במקום ואופן ניקוז מי שופכין בבניה קלה.
 • מעצב פנים – שמתפקידו לאפיין ולברוא בתוך המבנה קשר בין העיצוב האדריכלי לפרטי אוירה משלימים. מעצב פנים אינו חובה כי הרי יושבי הבית יודעים מה הם הרהיטים והחפצים בהם נוח להם ומרגשים אותם, אך  אדריכל קב' ע.י.ד.ן ממליץ בחום לקבל ייעוץ בנושאים אלה, בפרט למול בחירת תאורה, גוונים וטקסטורות נכונות לחללים מרכזיים ולחדרי שינה והורים. בחירה מלווה זו תעזור לכם לאתר את הנקודות בהן תרצו אוירה "מאווררת" ובין מקומות בהם תבקשו אוירה עוטפת, מחממת יותר.
 • מנהל עבודה, אחראי על בטיחות באתר – תפקידו הישיר של מנהל עבודה הנו בקרה על תהליך העבודה תוך שמירה על בטיחות באתר. חובה למנות מנהל עבודה עפ"י חוק, ע"י הקבלן הראשי. במידה ולא מונע אחד כזה וארע משהו באתר, ההשלכות הנן פליליות על רקע ליקויים בבטיחות. אתר עבודה חייב להיות מבוטח ומנהל עבודה הנו חלק מהדברים הנדרשים. חברת הביטוח במקרה שלא היה מנהל עבודה ויקרה משהו תעביר את עלות הנזק ליזם.

מנהל עבודה מוסמך על ידי משרד העבודה והרווחה וככזה הוא חייב להיות בעל ניסיון של 5 שנים לפחות החל מהגיעו לגיל 18 ובידו תעודה שסיים בהצלחה קורס מנהלי עבודה מוסמכים.

 

 

 

בניה קלה עם קבוצת עידן 

קבוצת עיד מתמחה בבניה וביזמות של פרוייקטים למגורים לחב רה ניסיון רב בביצוע עבודות מגוונות מבחינה הנדסית והחברה מתמחה כיום בבניה קלה ובבניה קונבציונלית של וילות ובתים פרטיים

לחברה צוותי עבודה המתמחים בביצוע עבודות בניה וגימור ברמה הגבוה ביותר תוך הקפדה על סטנדרטים מחמירים של איכות ושירות .

פנו לאינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר ראשונית וייעות וללא עלות וללא התחייבות .

קבלן בניין

בניה קלה

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד