ביטוח אחריות מקצועית קבלנים

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

ביטוח אחריות מקצועית הוא סוג של ביטוח המספק הגנה לקבלן מפני פגיעה אפשרית שעשויה לקרות לצד השלישי במהלך עבודתו בעקבות טעות שגרמה לנזק בתום לב. מה הביטוח צריך לכלול, איך ניתן להוזיל אותו?

 

מהו ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים?

כאמור, ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים מעניק הגנה לקבלן מפני תביעה בגין פגיעה שנגרמה ללקוח בעקבות טעות שגרמה לנזק בתום לב. הביטוח זמין למגוון רחב של מקצועות כגון בנייה, תחזוקה, עבודות חשמל ועוד. ביטוח זה מכסה נזקים שנגרמו על ידי הקבלן ומפנה את האחריות המשפטית מן הקבלן לחברת הביטוח.

 

במה ביטוח לקבלנים הוא שונה מביטוח חבות מוצר?

ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים שונה מביטוח חבות מוצר בכך שהוא מתמקד בסכנות שקשורות לפעילות מקצועית ולא בפגיעה במוצר עצמו. למשל, במקרה של קבלן בנייה, הוא עשוי לגרום לנזק לצד השלישי כגון נזק למקום העבודה או פגיעה בשכנים, והביטוח אחריות מקצועית יכול לספק כיסוי לנזקים אלו.

 

האם קבלן חייב שיהיה לו ביטוח אחריות מקצועית?

למרות שביטוח אחריות מקצועית אינו בהכרח חובה, הוא יכול להיות חשוב במיוחד לכל מי שעוסק בתחום הבנייה והשיפוצים. כשיש בבעלותו של הקבלן כלי רכב, כלי עבודה או כל דבר אחר שעשוי לגרום לנזק, הקבלן חייב לוודא כי הכיסוי המקצועי שלו מספק כיסוי מספיק לנזק פוטנציאלי.

ניתן דוגמה קלאסית לאסון שקרה שגורר תביעת רשלנות מקצועית: אם קבלן בנייה מתפנה מאתר בנייה ללא בדיקת מבנה הקיים של הבניין ובסופו של דבר הבניין קורס ונגרם נזק לרכוש ו/או נזקי גוף, הרי שיש מקום פה לתביעת רשלנות שהלקוח יכול להגיש נגד הקבלן, כי הוא זה שנתפס כאחראי על האסון והנזק הכבד שנגרם לבעלי הנכס. הבעיה הזו יכלה להיות מנומקת על ידי ביטוח אחריות מקצועית המכסה את הקבלן במקרה של תביעה מצד הבעלים של הנכס.

לעומת זאת, אם הקבלן כן בדק את מבנה הקיים ובנה את הבניין בהתאם, אבל גילה תקלות אחרי שהוא כבר סיים את הבנייה ונגרמו נזקים לבעל הנכס, הוא עדיין עשוי להיות נתפס כאחראי ולקבל תביעה. במקרה זה, ביטוח אחריות מקצועית עשוי לסייע לו להתמודד עם התביעה ולהגן על עצמו מפני נזקים כבדים.

 

איזה כיסויים צריכים שיהיו בפוליסה?

בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים, ישנם כמה כיסויים חשובים שכדאי לוודא שכלולים בה:

  1. כיסוי משפטי – הכיסוי הזה יכול לכסות את דמי המשפט והעוגמת נפש שעשויים להתרחש כתוצאה מפעילות הקבלן.
  2. כיסוי פיצויים – הכיסוי הזה יכול לכסות את הנזקים שעשויים להיגרם לצד השלישי כתוצאה מפעילות הקבלן. למשל, אם קבלן בנייה פועל במקום עבודה ציבורי ומפגיע באחד המבנים הסמוכים, הכיסוי הזה יכול לכסות את ההוצאות לתיקון הנזקים. קחו בחשבון שייתכן ותידרשו לפצות גם בגין נזק לציוד וכלי עבודה שנגרם במהלך פעילותכם העסקית וכן אם נגרם נזק פיזי או נזק לרכוש.

 

כיצד לרכוש פוליסה משתלמת?

כדי להוזיל את עלויות הביטוח המקצועי של הקבלן, ישנם כמה דברים שניתן לעשות:

  1. בחרו בפוליסת ביטוח עם כיסויים המתאימים לסוג הפעילות המקצועית שלכם. פוליסת ביטוח מקצועית המכילה כיסויים מיועדים ומתאימים לפעילות מסוימת עשויה להיות יותר זולה מפוליסה שמכילה כיסויים לפעילויות רחבות יותר.
  2. היפגשו עם סוכן ביטוח שמתמחה בתחום והשוו בין העלויות והכיסויים של חברות הביטוח. לקבלנים. יש לבדוק מהם המספר של הסיכונים והנזקים שהחברות מכסות ומה המחיר של הביטוח הזה עבור כל חברה.
  3. בחר בפוליסת ביטוח עם כיסוי נמוך יותר. ככל שסכום הכיסוי גבוה יותר, כך הביטוח יקר יותר.

 

לסיום – טיפ חשוב!

חשוב לשמור על רצף ביטוחי על מנת לקבל כיסוי. אם היתה תקופה שבה עבדתם ולא היה בידכם ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים, יש לוודא שהכיסוי כולל גם כיסוי רטרואקטיבי, ולהתעקש על כך. שימו לב כי ייתכן וחברות יסכימו לבטח אתכם רק בתמורה לפרמיה יקרה יותר ולהצהרת העדר תביעות, אך זה מתגמד אם חלילה תוגש נגדכם תביעה בגין עבודה שביצעתם בתקופה זו.

בפתרונות עדיפים מתמחים בביטוח אחריות מקצועית לקבלנים ולכל העוסקים בתחום הבנייה והשיפוצים. במסגרת עבודתכם אתם חשופים לסיכונים רבים מצד אחד ואף רוצים לעמוד בתנאים של מכרזים כדי שתוכלו לבצע פרויקטים גדולים. אנחנו כאן כדי להתאים את הפוליסה האידיאלית עבורכם. פנו אלינו ותוכלו לקבל ייעוץ אובייקטיבי ומקצועי אשר נשען על שנים רבות של ניסיון ומוניטין בתחום לצד טכנולוגיה מתקדמת המשווה בין הפוליסות של כל הגופים המובילים בתחום זה.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30