בחירת קונסטרוקטור

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

קונסטרוקטור הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בכל פרויקט בנייה. חשיבותו של הקונסטרוקטור נובעת מחשיבותם של הנושאים עליהם הוא אחראי במסגרת פרויקט הבנייה. אז מהו קונסטרוקטור? מהם תחומי האחריות שלו בפרויקט בנייה? איך בוחרים קונסטרוקטור ועל מה חשוב להקפיד? על שאלות אלו ועוד, תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה קונסטרוקטור?

קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין מוסמך, בעל התמחות והסמכה מקצועית ספציפית בתחום הקונסטרוקציה והשלד. הקונסטרוקטור אחראי על כל רכיבי השלד ובכלל זה היסודות, עמודי וקירות התמך וכל רכיבי הקונסטרוקציה במבנה. כל תכנית בנייה חייבת באישור קונסטרוקטור על מנת לצאת אל הפועל וללא חתימתו על התכנית לא ניתן להעלות שופל על הקרקע. כמו כן, הקונסטרוקטור צריך לאשר את רכיבי השלד המרכזיים תוך כדי תנועה. הקונסטרוקטור צריך להיות נוכח בזמן יציקת היסודות, לוודא שהיא מבוצעת בצורה נכונה ובטוחה ועליו גם לתת את האישור הסופי להמשך העבודה על השלד אל עבר בסיס המבנה וקירות המבנה.

כפי שאפשר לראות, הקונסטרוקטור ממלא תפקיד מפתח בכל פרויקט בנייה ולכן ישנה חשיבות רבה לכך שהקונסטרוקטור המעורב בפרויקט שלכם יהיה בעל שיעור קומה, איש מקצוע שמקפיד בקלה כבחמורה וכזה שאתם יכולים לסמוך על החתימה שלו, שלא נעשית רק כהליך פרוצדורלי, אלא אכן משקפת את מצב המבנה והשלד שלו.

אז איך בוחרים קונסטרוקטור או מודד מוסמך ?

ובכן, בחירת קונסטרוקטור לא אמורה להוציא אתכם אל מבצע חיפושים אינסופי, אבל אתם כן רוצים להקפיד על כך שאת ההמלצות עליו אתם מקבלים לא מאנשים פרטיים, אלא מאנשי מקצוע בתחום הבנייה. כך למשל, תוכלו לקבל חוות דעת מקצועית מהאדריכל שמלווה אתכם בפרויקט, ממהנדס הפרויקט, מהקבלן המבצע או מכל איש מקצוע אחר שפעיל בענף הבניין גם כמו מודד מוסמך  ועובד עם אנשי מקצוע כדוגמת קונסטרוקטור על בסיס יומיומי. חוות דעת מקצועית כזאת ניתנת לכם לא על סמך חוויה חד פעמית סובייקטיבית של לקוח פרטי, אלא על סמך ידיעה מקצועית ברורה לגבי הרמה המקצועית של הקונסטרוקטור עליו אתם מקבלים את חוות הדעת וזה מה שעושה את כל ההבדל, אם אתם מחפשים מודד מוסמך תוכלו למצוא באתר היחידה למדידות.

מן הסתם, גם בשאלה איך בוחרים קונסטרוקטור, אי אפשר להתעלם מסוגיית המחיר, ממש כפי שקורה בכל רכישה של כל מוצר אחר ובכל הזמנה של כל שירות אחר. יחד עם זאת, מחיר הוא לחלוטין לא הפרמטר שעל פיו אתם אמורים להכריע את ההחלטה שתקבלו. תחילה אתם רוצים לבדוק את הרמה המקצועית שלה הקונסטרוקטור, לוודא שהוא מתמחה בפרויקטים בסדר הגודל של הפרויקט שלכם, לא קטנים יותר ולא גדולים יותר, שהוא מגיש לכם הצעה מפורטת עם פירוט של המעורבות שלו בפרויקט ותחומי האחריות שהוא מפרט בעצמו ורק לאחר שיש בידיכם מספר קונסטרוקטורים פוטנציאליים, תוכלו לעשות ביניהם השוואת מחירים כדי לבחור את הזול ביותר, אבל מביניהם.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30