1700-70-90-30

איך להיות קבלן בניין -ללמוד נכון

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

חשיבות התכנון והבנייה – שם הכל מתחיל

בית הוא מושג הטומן בתוכו לא מעט ציפיות וחלומות, ומחבר בין צרכים מעשיים לצרכים רגשיים, לתחושת ביטחון ולמשפחה. אלא שעל מנת שכל אלו יתקיימו, נדרשת תשתית מבנית יציבה ואיכותית, עמידה לשנים ארוכות, אשר ביכולתה לספק הגנה ואיכות חיים לבני הבית.

הקמה ובניה של בית מגורים דורשת תכנון מוקדם המתבצע באמצעות מספר בעלי מקצוע –

  • אדריכל: אדריכל מבנים הוא הוגה הרעיון והמתכנן של המבנה, הן ברמה העיצובית והחיצונית והן בהיבט התכנון הפנימי שלו. אדריכל יוביל את הקמת המבנה, מתכנן את המערכות התפעוליות הפנימיות שבו דוגמת תשתיות אינסטלציה וחשמל, יציבות ותמיכה, מוכנות לאירועים שונים (רעידות אדמה, מלחמה ומתקפה קונבנציונאלית, אירועי אש) ואחראי על עמידות ותפקוד המבנה לטווח הארוך. האדריכל אחראי בין היתר על שילוב במבנה בסביבה המקיפה אותו והתאמתו לאופי המקום ולקו הנוף הקיים.

 

  • מהנדס בניה: מהנדס בניין מתרגם את התכנית האדריכלית לכדי תכנית עבודה, מתייחס למשקל החומר, לעובי הקירות, למערכת הזיגוג, לצינורות שירכיבו את מערך האינסטלציה ולמיקום מעברי חיווט החשמל, וכל זאת על מנת להפוך את התכנית שבנה אדריכל הפרויקט לישימה.

בהקמה של מבנה נדרשים שני בעלי המקצוע הללו, בעבודה הכוללת שיתוף פעולה והשלמה הדדית. מהנדס בניין יכול לשמש גם כמפקח בניה, האחראי על התקדמות הפרויקט ומפקח על עבודת הקבלן המבצע. למהנדס הבניין ישנם הכלים המעשיים לבחון את עבודת השטח, את חומרי העבודה ואת השיטות ולהבטיח שמירה על סטנדרטים של איכות ובטיחות.

ללמוד נכון, לבנות נכון…

בעולם בו שוק הנדל"ן עולה כפורח, ומצפון ועד דרום מככבים פרויקטים חדשים של בניה בערים ובפריפריה, אין פלא כי לימודי הנדסת בניין הפכו לאחד מן המקצועות המבוקשים באקדמיה.

הנדסת בניין נלמדת תחת לימודי הנדסה אזרחית, וכוללת למידה יסודית בתחום תכנון קונסטרוקציות, עקרונות בנייה ועבודתו של  קבלן בניין רשום , תורת החומר, בטיחות באתרי בניה ועוד. הלימודים נמשכים למשך ארבע שנות לימוד ומזכים את הסטודנטים בסיום הלימודים ועם העמידה בכל ההתחייבויות האקדמאיות בתואר B.S.C  מוסמך להנדסה אזרחית .

בין מוסדות הלימוד המציעים פקולטה להנדסת מבנים בישראל: הטכניון בחיפה (נחשב גם לסמכות העליונה בכלל מקצועות המדעים ובניהם במדעי הנדסת מבנים) אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת באר שבע, אוניברסיטת אריאל, מכללת ספיר, המכללה להנדסה בתל אביב, מכללת רופין, מכללת שנקר, המכללה האקדמית להנדסה בירושלים ומקומות נוספים.

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה אזרחית: הנדסת בניין הם מחמירים למדי ודורשים ממוצע בגרות גבוה תוך הצגת יכולות גבוהות במקצועות הריאליים, ציון פסיכומטרי וראיון אישי. התנאים משתנים בין המוסדות השונים, ובמקרה של חוסר בציון נקודתי או ממוצע שאינו מספק חלק ניכר מן המוסדות הללו מציע מכינה מקדימה המאפשרת להשלים את החוסר.

חשיבות התכנון והבנייה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30