1700-70-90-30

איטום קירות חיצונים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

איטום קירות חיצוניםאיטום קירות חיצונים

הקיר החיצוני הוא למעשה החלוץ שלכם, הוא יוצא למלחמה עבורכם וברגע בו הוא לא מתפקד כמו שצריך, הכל יכול לקרוס. בעבר החומרים בהם היו משתמשים לצורך איטום המבנה היו חומרים מאוד חלשים אשר לא ביצעו את התפקיד שלכם כראוי. כיום אנו נחשפים לעוד ועוד חומרים וטכנולוגיות מתקדמות אשר רק אם נבחר את בעל המקצוע המתאים נוכל להנות מאיטום ללא שום תקלה לאורך זמן ממושך. חשוב לדעת להתאים את סוג הטכניקה של האיטום בהתאם למבנה מולו אנו עומדים. צריכים לבצע איטום קירות חיצונים? הנה כל מה שאתם חייבים לדעת. 

 

איטום קירות חיצונים – למה אנחנו צריכים את זה?

אנחנו לא יודעים שאנחנו צריכים איטום עד שאנחנו מגלים את זה בדרך הקשה. בשביל זה אנחנו נסביר לכם איך להקדים תרופה למכה. בדרך כלל אנו מבינים שאנחנו איטום חיצוני כאשר מופיעה רטיבות הקיר החיצוני של המבנה. רטיבות בעצם מסמנת לנו שיש כנראה נזילה, אך בעצם מאיפה מגיעה הנזילה? אז זה לא כזה פשוט לזהות מה הוא מקור הבעיה. רטיבות יכולה להעיד על סדק באחד הקירות, ייתכן ומדובר על בעיה של חיבורים בחלונות או דלת, ולעיתים מדובר על נזילה שבכלל מגיעה מהגג. אז כאשר אנחנו רואים רטיבות במקום אחד יכול להיות שבכלל מדובר על נזילה שמגיעה ממקור אחר לגמרי.

אז כפי שאתם יכולים לראות, מדובר על תהליך די מסובך, וזה למעשה מסביר למה אנחנו צריכים איטום של קירות חיצוניים, כדי להימנע מכל התקלות האלו. אך אתם לא צריכים פשוט "איטום", אתם צריכים לבחור בבעל מקצוע אשר יבצע את העבודה כראוי. כאשר אתם מגיעים למבנה חדש שרכשתם או מעוניינים לרכוש, אתם לא באמת יודעים מי ביצע את איטום הקירות, כאשר נזילות מתחילות להצטבר הן פוגעות בתשתיות הבית. לצערנו מה שקורה הוא שאתם רוכשים ממיטב כספכם מבנה חדש, ולמעשה אתם משלמים גם על תקלות שכלל לא תלויות בכם. לצורך כך אנו גם ממליצים לערוך בדיקת אטימות לפני שאתם רוכשים את המבנה. 

איטום קירות חיצונים – מהן ההשפעות של איטום חובבני?

כשלים באיטום הם מאוד נפוצים לצערנו, קשה למצוא חברה מספיק מקצועית שתבצע איטום חיצוני כמו שצריך. מי שאחראי למעשה על האיטום הוא קבלן הבניין, כל כשל צריך לבוא באשמה עליו. הבעיה של איטום חובבני יכול להתבטא בשני אופנים, האחד הוא שבעל המקצוע משתמש בשיטות איטום ישנות, שיטות אלו אולי תקפות לחורף אחד ומיד לאחריו אנו נצפה בעוד ועוד תקלות. האופן השני הוא חוסר ניסיון מצד איש המקצוע להתעסק עם שיטות איטום חדשות, וחוסר יכולת להתאים את שיטת האיטום לסוג המבנה. יש לדעת איך לאטום מבנים ישנים, יש לדעת איך לאטום מבנים חדשים, יש לדעת איך להתנהל מול חיפויים של שיש או זכוכית וכן הלאה. ההשפעות של איטום חובבני יוביל לכשלים אשר יעלו לכם המון כסף לתיקון.

 

איטום קירות חיצונים – איטום חיובי

איטום חיובי הוא למעשה מתייחס לאיטום קירות חיצוני. מדובר על איטום של משטח אשר בא במגע עם מים או תנאי מזג האוויר החיצוניים במילים אחרות. המטרה של שיטה זו היא להעניק פיתרון לבעיות רטיבות אשר יכולות לחדור לתוך המבנה. כדי להבטיח את יעילות האיטום יש לבצע בדיקות מוקפדות ולבחון את המשטח אותו אנו רוצים לאטום. תחילה אנחנו חייבים לנקות את המשטח מאבק. אם מדובר על קיר צבוע מומלץ להסיר את הצבע כדי שלא יהיה למעשה חוצץ בין חומר האיטום לבין הקיר עצמו, הצבע עלול להתקלף. בכל מקרה בו יש חומר כלשהו על גבי המשטח אנו צריכים למצוא את הדרך להסיר אותו, יותר נכון בעל המקצוע צריך למצוא דרך להסיר אותו. לעיתים אנו נשתמש בחומרים חומציים אשר יעניקו לנו שכבה חלקה של בטון, עץ או כל חומר ממנו עשוי הקיר שלכם.

שימו לב שאין סדקים או חורים בקיר, שמדובר על מבנה ישר ואז תוכלו להתחיל לאטום את הקיר שלכם. יש לעשות שכבה כפולה ולהמתין כל פעם לייבוש ביניהן. שימו לב שאתם לא פוסחים על אף חלק, אם מדובר על חיפוי יש לוודא שהחומר נכנס בין החיפויים. השכבה השנייה גם היא קריטית, אך פחות מאשר השכבה הראשונה אשר היא חייבת להיות מדויקת.

 

איטום קירות חיצונים – עבודה בגובה

איטום קירות חיצוני הוא לא תמיד סימפטי כמו שהוא נשמע. מה קורה כאשר אנחנו גרים בקומה 15? במקרים כאלו אנחנו בוודאי לא ננסה לאטום את הקיר החיצוני באופן עצמאי, אלא לקרוא לבעל מקצוע אשר יש לו רישיון של עבודה בגובה. איטום קירות חיצונים לבניינים דומה לניקוי חלונות בבניינים, האיטום מתבצע באמצעות סנפלינג. בעל המקצוע קשור בחבל כאשר הוא תלוי באוויר, יש להתאים את מזג האוויר הנוכחי לעבודה, יש מקרים בהם יש סכנה לעבוד ולכן נוותר על העבודה באותו יום (רוחות, סופות, גשמים חזקים). סנפלינג למעשה מתבצע כאשר אין לנו דרך להגיע לקיר הרצוי  עם מנוף או סולם. קחו בחשבון, סנפלינג הוא לית ברירה והוא מייקר את מחיר העבודה.

איטום קירות חיצונים – כמה זה עולה לי?

המחיר אותו נשלם עבור איטום קירות חיצוניים סטנדרטי ינוע בין 120 ש"ח ועד 250 ש"ח למטר. כפי שציינו יש מספר קריטריונים אשר יכולים להשפיע על המחיר הכולל. קריטריונים אלו יכולים להיות עבודה בגובה, ניקוי לפני העבודה, שימוש בחומרים חומציים לקבלת משטח נקי ועוד. ככל שהעבודה יותר מורכבת כך המחיר שנשלם יהיה גבוה בהתאם.

כדי לקבל את המחיר המשתלם והנכון יהיה עליכם לפנות לחברה מקצועית עתירת ניסיון אשר תלווה אתכם בפרויקט הקרוב, או להתייעץ עם הקבלן שלכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30