1700-70-90-30

איטום קירות חיצוניים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

איטום קירות חיצונייםאיטום קירות חיצוניים של מבנה הוא הכרח על מנת לשמור על הבניין ולהגן עליו מפני רטיבות. הגשמים של ימי החורף, ואפילו לחות גבוהה יכולים לחלחל לתשתיות המבנה ולפגוע בהם. בסופו של דבר, נזקי המים גורמים לפגיעות חמורות ביציקת הבטון ובברזלי הזיון של המבנה וכתוצאה מכך המבנה עלול לקרוס. מדוע חשוב לבצע איטום קירות חיצוניים וכיצד הוא מתבצע? על כך במאמר הבא.  

 

מדוע חשוב לבצע איטום קירות חיצוניים?

איטום קירות חיצוניים, הוא אחד הדברים החשובים ביותר בכל מבנה מגורים. המבנים לא חסינים לנזקי המים ולכן על מנת להגן עליהם חשוב לאטום אותם כמו שצריך, בין אם בקירות החיצוניים ובין אם בקירות הפנימיים. כמובן, שהקירות החיצוניים של הבניין חשופים הרבה יותר לרטיבות, מאשר הקירות הפנימיים. ולכן חשוב מאוד שהאיטום בקירות החיצוניים יתבצע באופן מקצועי. 

כאשר הקירות החיצוניים של מבנה מסוים אינם אטומים כראוי, דיירי המבנה יסבלו ממגוון בעיות שונות כמו נזילות מים בבית, רטיבות בקירות או בגגות הדירות ובסופו של דבר פגיעה משמעותית בתשתיות הבניין שעלולה בסופו של דבר לגרום למבנה לקרוס. מסיבות אלה, חשוב מאוד לבצע איטום קירות חיצוניים באופן מושלם. במידה והקירות החיצוניים לא יאטמו כראוי, הדבר יגרום לנזקים חמורים ובסופו של דבר תאלצו להתמודד עם תהליך יקר ומורכב הרבה יותר של שיקום בטון- כלומר שיקום המבנה בעקבות נזקי המים וחיזוקו למניעת קריסתו. 

כיצד מתבצע איטום קירות חיצוניים?

איטום קירות חייב להתבצע באופן מושלם ולהגיע לכל שטח הפנים של המבנה. 

השלב הראשון באיטום קירות החוץ הוא הקמת פיגומים שיכסו את שטח הפנים של המבנה כך שנוכל לאטום כמו שצריך. לאחר מכן, יהיה צורך לבדוק האם יציקת הבטון נפגעה. במידה ויציקת הבטון אכן נפגעה, חשוב מאוד לשקם את חלקי הבטון הפגועים לפני ביצוע עבודת האיטום. זו למעשה עבודת ההכנה של השטח לקראת עבודת האיטום. בעבודת ההכנה נסיר את החלקים הפגומים, ננקה את השטח ונשקם את המבנה. בנוסף יש להסיר את כלל חומרי האיטום הקיימים. לאחר שביצענו את כל השלבים הללו, נוכל להתחיל בשלב יישום האיטום. יש לבצע איטום בכל הנקודות הנדרשות כמו חיבורי חלונות, חיבורי מרפסות, חיבור לקרקע, פינות המבנה, קודקודי המבנה, וכל מקום שנפגע על ידי סדקים או התפוררות של חלקי בטון

מה השיטות השונות לביצוע איטום?

קיימות שתי שיטות מרכזיות לביצוע איטום קירות חוץ-

  • איטום על ידי מריחה- בשיטה זו למעשה מורחים את חומר האיטום על ידי מברשת או על ידי מכונה מיוחדת, על גבי הקירות החיצוניים. 
  • איטום על ידי התזה- איטום על ידי התזה מתבצע בשתי שיטות מרכזיות- על ידי מכונה מיוחדת שמבצעת התזה של החומר על גבי הקירות החיצוניים, או על ידי משאבה מיוחדת. על ידי איטום בהתזה מקבלים איטום עמיד ויעיל, והעבודה מתבצעת במהירות כיוון שניתן לאטום משטחים גדולים בזמן קצר. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30