1700-70-90-30

איטום קירות חוץ בשיטות שונות

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

איטום קירות חוץ בשיטות שונותאיטום קירות חוץ בשיטות שונות

איטום קירות חוץ של מבנה הוא אחד הדברים החשובים ביותר. בתקופת החורף במיוחד, יש סכנת רטיבות שיכולה אפילו לגרום לפגיעה בתשתיות המבנה. בסופו של דבר, מים שמחלחלים ליציקת הבטון ולברזלי הזיון שמהווים את תשתיות הבניין, הורסים אותם ויכולים לגרום לקריסתם. איטום קירות חוץ נעשה בשיטות שונות. על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

איטום קירות חוץ בשיטות שונות- מדוע זה חשוב?

איטום הוא אחד הדברים החשובים ביותר בכל מבנה מגורים. המבנים לא חסינים לנזקי המים ולכן על מנת להגן עליהם חשוב לאטום אותם כמו שצריך. 

קירות החוץ של הבניין הם החשופים ביותר לרטיבות, הן בעקבות לחות והן בעקבות גשמים בעונת החורף. כאשר קירות החוץ של מבנה מסוים אינם אטומים כראוי, דיירי המבנה יסבלו ממגוון בעיות שונות כמו נזילה בבית, רטיבות בקירות או בגגות הבתים ובסופו של דבר פגיעה בתשתיות הבניין שעלולה להעמיד את המבנה בסכנת קריסה. מסיבות אלה, חייב לבצע איטום קירות חוץ באופן מושלם. במידה ולא תבצעו איטום של קירות החוץ אתם תאלצו להתמודד עם תהליך יקר ומורכב הרבה יותר של שיקום בטון– כלומר שיקום המבנה בעקבות נזקי המים וחיזוקו על מנת שלא יקרוס. 

איטום קירות חוץ בשיטות שונות- כיצד מתבצע?

איטום קירות חוץ חייב להתבצע באופן מושלם ולהגיע לכל פינה אפשרית. חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע מתאים ומנוסה לביצוע המשימה. 

השלב הראשון באיטום קירות החוץ הוא הקמת פיגומים. שכן, על מנת להגיע לכל פינה במבנה, יש להקים פיגומים שיכסו את שטח הפנים של המבנה. לאחר מכן, יהיה צורך בבדיקה של יציקת הבטון, האם היא נפגעה. אם כן חשוב מאוד לשקם את חלקי הבטון הפגועים לפני שמבצעים איטום. זו למעשה עבודת ההכנה של השטח לקראת עבודת האיטום. בעבודת ההכנה נסיר את החלקים הפגומים, ננקה את השטח ונשקם את המבנה. בנוסף יש להסיר את כלל חומרי האיטום הקודמים. 

לאחר שביצענו את כל אלה נוכל להתחיל בשלב האיטום. יש לבצע איטום בכלל הנקודות הנדרשות כמו חיבורי חלונות, חיבורי מרפסות, חיבור לקרקע, פינות המבנה, קודקודי המבנה, וכל מקום שנפגע על ידי סדקים או התפוררות של חלקי בטון. 

איטום קירות חוץ בשיטות שונות- שתי שיטות  מרכזיות

קיימות שתי שיטות מרכזיות לביצוע איטום קירות חוץ-

  • איטום על ידי מריחה- בשיטה זו למעשה מורחים את חומר האיטום על ידי מברשת או על ידי מכונה מיוחדת, על גבי הקירות החיצוניים. 
  • איטום על ידי התזה- איטום על ידי התזה מתבצע בשתי שיטות מרכזיות- על ידי מכונה מיוחדת שמבצעת התזה של החומר על גבי הקירות החיצוניים, או על ידי משאבה מיוחדת. על ידי איטום בהתזה העבודה מהירה יותר מאשר במריחה ומצריכה צוות עבודה מצומצם יותר משיטות אחרות, שכן ניתן לאטום משטחים גדולים בזמן קצר. כמו כן, איטום על ידי התזה מעניק איטום עמיד שנשמר לאורך זמן. 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30