1700-70-90-30

איטום מאגרי מים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

איטום מאגרי מיםאיטום מאגרי מים

איטום מאגרי מים הוא כלי חשוב מאוד שיכול לסייע לכם לחסוך המון כסף, בשביל זה אתם חייבים לבחור היטב את איש המקצוע אשר יעשה את עבודות האטימות עבורכם. כיום איטום מאגרי מים יכול להתבצע בשיטות איטום שונות, כל מקרה לגופו. כדי לדעת את הדרך בה אנו צריכים לפעול צריך לדעת מהם הקריטריונים אשר משפיעים על מצב האטימות במבנה שלכם. בשביל להעניק לכם את כל הפרטים המדויקים אנחנו כאן, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על איטום מאגרי מים.

 

למה צריך את זה?

איטום מאגרי מים הוא הכרח חשוב להבטיח שלא תיגרם דליפה של מים או זיהום של מים אשר נמצאים בתוך המאגרים. כאשר האיטום אינו איכותי ייתכן ויכנסו מזיקים למאגר, או מצד שני שהמים ידלפו החוצה. יש שוני בין איטום מאגרי מים ובין איטום מבנים שאנו מכירים. בעוד שאיטום גגות הוא בשביל למנוע חדירה של כניסה של נוזלים למבנה, כאשר אנו מבצעים איטום מאגרי מים אנו רוצים להגיע ישירות במגע עם המים ולגרום לכך שלא תהיה יציאה מהמאגר. לכן, עלינו להשתמש בחומרים מיוחדים אשר יוכלו להיות צמודים למים לאורך זמן ממושך ללא פגיעה באיכות הבידוד, וגם כמובן שיהיו מיועדים לשימוש אדם. 

מתי צריך את זה?

הפעם הראשונה בה נבצע איטום מאגרי מים יהיה כאשר אנו נמצאים בשלבים האחרונים של בניית המאגר. שכבת האיטום צריכה לספק איטום מוחלט לכל המאגר עצמו, שכן המאגרים הינם עצומים בגודלם ובמשקל אותם הם יכולים לשאת. אבל, חשוב להדגיש כי לא מספיק איטום חד פעמי כדי להבטיח את תקינות המאגר ללא דליפות. צריך לתחזק את האיטום בכל פרק זמן אשר ייקבע על ידי בעל המקצוע, כמו כן יש להיות ערניים לתיקונים אשר נצטרך לבצע. עד כמה שהאיטום יכול להיות מקצועי, יש גורמים אשר אינם תלויים במקצועיות אלא בטבע. במקרה של תזוזה טבעית של האדמה, יכול להיות שהאיטום מעט יסדק או שחיקה של המאגר עצמו. לכן, ערנות יכולה למנוע מכם נזק משמעותי, תחזוקה על בסיס קבוע היא הפיתרון עבורכם.

 

איטום בהזרקה

איטום בהזרקה היא אחת משיטות העבודה המובילות לאיטום מאגרי מים. אך השימוש בשיטה זו מתאים כאשר לא ניתן להגיע לקיר החיצוני לצורך איטום. בדרך כלל הצד החיצוני של מאגר מים לא יהיה לנו חשוף, ולכן הקושי לטפל בנזילות רק מתעצם. יש להדגיש, ניתן להשתמש בשיטה זו רק עבור מבנים אשר עשויים בטון. בשיטה זו אנו בוחרים את החומר המתאים, ומזריקים את החומר לסדקים הקיימים במבנה. כאשר החומר נוגע במים הוא מתנפח ואוטם את הסדקים. 

 

איטום גבישי

איטום גבישי הוא איטום אשר מעניק לנו יעילות גם כאשר ישנה חדירה של לחות ורטיבות אל תוך יציקת הבטון. למעשה מדובר על אבקה אשר מעורבבת בתוך תערובת בטון. כתוצאה מכך אנחנו מקבלים תוצאה של חסינות בכל מגע עם מים, מניעת סדקים, וכך אנחנו מקבלים תוצר אטום מיסודו. בדרך כלל כאשר אנו בונים מאגרי מים ניתן להשתמש בשיטה זו, ניתן גם לאחר הבנייה לעשות זאת. יש לציין שללא ביצוע מקצועי של איטום גבישי לא נקבל את התוצאה הרצויה.

 

כל כמה זמן יש לבצע?

בשביל לדעת כל כמה זמן אנחנו צריכים לאטום את מאגר המים או לפחות לבצע בדיקה אנחנו צריכים לשכלל את כל הפרמטרים שאנו מודעים אליהם. חידוש של איטום מאגר מים תלוי בכמות המים שיש במאגר, ככל שיש כמות גדולה יותר כך התדירות של הבדיקות וחידוש האטימות יהיה גדול יותר. הסיבה לכך מובנית, ככל שיש יותר לחץ ויותר מים כך הסיכוי לפגיעות בבטון גדל. שימו לב, כמה אנשים שוהים במאגרי המים, יש כאלו עם כניסות מועטות ויש כאלו עם כניסות מרובות. ככל שיש יותר אנשים כך הסיכוי לשחיקה של החומר גדלה. והפרמטר האחרון שקשור לתדירות בה אנחנו נצטרך לבצע בדיקת אטימות תלוי בביצוע עבודות הבטון והאטימות באזור בעבר. כאשר התשתית עצמה פגומה כך הסיכוי בו נצטרך לטפל באטימות בתדירות גבוהה יותר גדל.

 

מי מבצע איטום מאגרי מים?

אל תקטינו ראש, גם אם אטמתם את הגג שלכם בעבר או כל חומר אחר, איטום מאגרי מים הוא שונה לחלוטין ממה שאתם מכירים. מדובר על חומר אשר חי עם מים, לכן עלינו לדעת בדיוק מה אנחנו אמורים לעשות, לבחון עם איזה חומר כדאי לנו לאטום את מאגר המים על פי כמות המים, כמות האנשים ומצב החומר כעת. כמו כן, יש לנו טכניקות עבודה שונות אשר מאפשרות לנו לאטום את מאגר המים ללא שום פגיעה במים עצמם, שיהיו ראויים לאדם, וגם לא להפריע לפעילות המאגר עצמו. מלבד לכך, יש תקנים מאוד קפדניים עבור איטום מבנים, לכן אתם חייבים לקבל אישור של קבלן מורשה, וכמובן לעבוד מול קבלן עם רישיון בתוקף אשר מתאים לסוג העבודה. 

יש קבלנים אשר מתמחים באיטום בריכות, בין אם הן ציבוריות או פרטיות, בין אם מדובר על מאגר מים סטנדרטי, למעשה כל בטון אשר בא עם מגע במים לזמן ממושך. אל תתפשרו על איכות החברה אשר תלווה אתכם, מדובר על יותר מדי דברים שאתם יכולים להפסיד כאשר אתם פונים אל אדם לא מקצועי.

לסיכום

איטום מאגרי מים שונה לחלוטין ממה שהכרנו על איטום ככלל עד היום. איטום מאגרי מים חייב להתבצע על ידי בעל מקצוע, ועל פי פרמטרים מדויקים ומחושבים. מלבד לכך, חשוב לדעת שאותו אדם אשר מבצע את עבודות האיטום הינו קבלן מורשה בעל רישיון אשר מתאים לסוג העבודה, יש בענף הבנייה סוגים שונים של הרשאות. אל תתפשרו על איכות האיטום, במיוחד כאשר מדובר על מבנה חדש. 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30