1700-70-90-30

איטום מאגרי מים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

איטום מאגרי מיםאיטום מאגרי מים הוא אחד הדברים החשובים ביותר. קיימות שיטות איטום מאגרי מים שונות. על מנת לבצע איטום באופן טוב, חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע המתמחה בתחום ויבצע את העבודה ביעילות.

 

מהו איטום מאגרי מים?

איטום מאגרי מים הוא למעשה שם כולל למגוון טכניקות איטום למים הנמצאים בתוך מאגרים. האיטום הוא הכרח על מנת שלא תהיה דליפה או נזילה מהמאגר, או על מנת למנוע כניסת מזיקים למאגר. לעומת איטום מבנים- שמטרתו למנוע ממים להיכנס לתוך המבנה, על ידי איטום מאגרי מים אנחנו מגיעים למגע ישיר עם המים ומונעים מהם לצאת מהמאגר. לכן, על מנת לבצע איטום יש להשתמש בחומרים מיוחדים שיכולים להיות בשימוש ממושך במגע עם מים. כמו כן, חשוב להשתמש בחומרים שמתאימים לשימוש אדם.

מתי יש לבצע איטום מאגרי מים?

איטום נדרש כבר כאשר אנחנו בונים את המאגר. אין צורך לחכות שתהיה דליפה על מנת לבצע איטום של המאגר. למעשה, כבר בשלבים האחרונים של בניית המאגר יש לבצע איטום. שכבת האיטום צריכה לספק איטום מוחלט לכל מאגר המים. על ידי איטום בשלב הבניה תוכלו להבטיח כי לא תהיה דליפה, נזילה או כניסה של מזיקים לפחות לכמה שנים. אך כמובן שאיטום חד פעמי אינו מספיק שכן קיימים גורמים שונים שיכולים לגרום לכך שהאיטום לא יהיה רלוונטי. לדוגמא- תזוזה טבעית של האדם יכולה לגרום לסדיקת האיטום או לשחיקה של המאגר. לכן, חשוב מאוד להיות ערניים. הפתרון הטוב ביותר הוא לתחזק את איטום המאגר באופן קבוע. 

יש לקחת בחשבון שככל שיש יותר מים במאגר המים, התחזוקה תהיה גבוהה יותר. 

 

שיטות איטום

קיימות שתי שיטות מרכזיות:

  • איטום בהזרקה- איטום בהזרקה נחשב לאחת השיטות המובילות ביותר לביצוע איטום. שיטה זו מתאימה רק למבנים עשויים בטון. איטום בהזרקה מתאים כאשר לא ניתן להגיע לקיר החיצוני של המאגר. כאשר הקיר החיצוני לא ניתן לגישה הקושי לטפל בנזילות מתגבר ובאה לידי ביטוי שיטת איטום בהזרקה. בשיטה זו למעשה בוחרים חומר איטום מתאים ומזריקים אותו לסדקים במאגר. החומר שבא במגע עם המים מתנפח וכך אוטם את הסדקים. 
  • איטום גבישי- איטום גבישי משמש אותנו גם כאשר הבטון ממנו עשוי המאגר נפגע כתוצאה מלחות ורטיבות. איטום גבישי הוא בעצם אבקה המעורבבת בתוך תערובת הבטון. בזכות האיטום הגבישי ניתן לקבל תוצאה של חסינות במגע עם מים ועל ידי כך למנוע סדקים. איטום גבישי בדרך כלל משמש לאיטום מאגרי מים כאשר המאגר נמצא בסוף תהליך הבנייה. עם זאת, גם לאחר בניית המאגר  ניתן להשתמש באיטום זה. איטום גבישי מחייב עבודה מקצועית, שכן במידה והעבודה לא תתבצע באופן טוב, האיטום לא יהיה יעיל ולא יספק את התוצאה הרצויה. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30