להתייעצות מהירה מלאו את הפרטים הבאים:

שיקום מבנים

שיקום מבנים

מבנים רבים בישראל לא עברו שיפוץ ושיקום עשרות שנים, שלא כמו באירופה בה קיימים חוקים עליהם מחליט הרגולטור בכל הקשור לשיקום ושיפוץ מבנים ולמעשה מכריח אותם לשמר את נראות הבניין, כך שכל 15 שנים כל בנין עובר שיפוץ. הדיירים מתחילים לשלם כספים לקרן שיפוץ של הבנים מיד בחודש לאחר השיפוץ הקודם, שם נהוג לחסוך סכום קטן כל חודש וכל 15 שנים מבצעים שיקום ושיפוץ. בארץ ישנה עקיפה קלילה יותר ורק במבנים שמצבם מהווה סכנה לציבור ולדיירים הוועדה המקומית מוציאה צו מבנה מסוכן ואז המבנה חייב לעבור שיקום ושיפוץ.חוק שיפוץ בניין משותף

מה בעצם עושים בשיפוץ מבנה?שיקום מבנה

בשלב הראשון בדרך כלל שוטפים את המבנה עם מכונת לחץ מים ששוטפת מהמבנה את כל שאריות הפיח, הלכלוך וכל הטיח הרופף .

בשלב הבא מטפלים בברזלים חשופים,  בשלב זה חשוב לסטט סביב הברזל הפגוע שעובר למעשה תהליך קורוזיבי ומפתח חלודה אשר מסוכנת ליציבות המבנה. בדרך כלל הברזל מתנפח ודוחף את שכבת הטיח כלפי חוץ וגורם לה להתפוצץ.

חשוב לנקות טוב טוב את הברזל לאחר שפותחים את הבטון מסביב לשפשפף עם מברשת פלדה עד שמגיעים לברזל בריא.  לאחר מכן מורחים על הברזל חומר מיוחד אשר עוצר את התהליכים הקורוזיבים ושומר על הברזל מהמשך התפוררות והיחלשות . חומרים אלה כלולים בתוחם אבץ.  חומר מומלץ הנו סיכה 610 .

בשלב הבא מטפלים בסדקים הקיימים בבניין, בשלב זה פותחים את כל הסדקים בבניין ומרחיבים אותם עם דיסק. את הסדק יש לסגור  עם רשת יוטה אקספנדד ולמרוח חומרים מותאמים לשיקום בטונים וטיפול בסדקים . חומרים אלה לרוב נמרחים ומיושמים בשכבות דקות מאוד של כ  – 2 מ"מ ולפי הוראות היצרן. חומר מומלץ הנו סיכה ראפ של היצרן העולמי.

עיבוי עמודים- שיקום מבנים

לעיתים בבניינים שונים ישנה בעיית עמידות והתפוררות של תחתית העמודים בקומת הקרקע . קומת הקרקע הנה אחת מנקודות התורפה ,מכיוון שישנה קרבה למים (חוק כלים שלובים) . המים עולים בצורה קפילרית ופוגעים בברזל הקיים בעמודי קומת הקרקע וכמו כן על עמודים אלה מופעל העומס הגדול ביותר , שכן עמודים אלה מהווים בבסיס לכל בניין ומקשרים בין הבניין ליסודות הבניין.

שיקום מבנים

חידוש ושיקום מבנים

שיפוץ בניין חיצוני

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני